Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2006, 11:20   #1
Makaron@
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Postów: 4
Domyślnie Nagrzewnica

Mam problem z nagrzewnica ucieka mi cały czas woda na poczatku leciała pod dywaniki teraz kapie na zewnatrz... Moje pytanie: jak dostac sie do nagrzewnicy?? Prosze o porady :fcp1 :fcp2

Makaron@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2006, 14:31   #2
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie

Roboty jest full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Musisz rozebrać calą deske rozdzielczą i pod nią bedzie taki plastik. Na samym dole tego plastiku jest nagrzewnica. Jak masz klime to szczeże współczuje bo trzeba ją rozłączyc(kiedyś ktoś pisał że nie trzeba ale ja rozebrałem całego mondka i nie widze innego wyjścia). Jak byś potrzebowal nagrzewnice to mam do sprzedania stan idealny. Jak coś to wal na pw
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2006, 17:22   #3
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie

Znajomy wymieniał zimą nagrzewnicę w Audi 80 bo też ciekła. Przeraziłem się do jakiego stanu trzeba doprowadzić samochód aby się do niej dostać. Nie zazdroszczę Ci. Życzę powodzenia.
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2006, 10:36   #4
DJ ASPIRE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2006
Skąd: Kalisz
Postów: 3
Domyślnie

Witam Makaron@. Jakie masz mondeo chodzi mi o to czy mk1 czy nowsze? Ja w swoim mk1 w zeszłą zime wymieniałem nagrzewnice bo mi nie grzała . Zajęło mi to około 6 -7 godzin :fcp25 i trochę nerwów ale było warto bo koszt takiej wymiany jest kosmiczny.... :fcp15 wcale nie trzeba rozbierać całej deski, można to zrobic bez tego tylko trzeba się trochę na gimnastykować.Najperw musisz spuścić płyn :fcp18 , potem wejdż pod samochód i odepnij dwa węże które są doprowadzone do nagrzewnicy.Nagrzewnica znajduje się pomiędzy nogami kierowcy a pażera(ale to już wiesz) a więc musisz rozebrać te dolne elementy tapicerki(plastiki) i bedziesz widział nagrzewnice tzn. jej obudowę czarne plastikowe budełko (ok. 30 x30 cm) i...jest tam taka rura gumowo plastikowa która łaczy dolny kanał ten pomiedzy siedzeniami z nagrzewnicą,tam jest chyba śruba blokująca, odkręcasz ją i podnosisz tą rurę do góry a następnie całość wyciągasz.Od dołu na obudowie nagrzewnicy jak dobrze pamiętam są chyba trzy śruby jest tam bardzo mało miejsca pomiędzy dywanikami a tą nagrzewnicą ok.7 -8 cm ale krótkim wkrętakiem to odkręcisz i dalej do okoła są zatrzaski obpinasz je i próbujesz wyciągnąć całość na dół i w bok chyba lepiej na stronę pasażera bo po stronie kierowcy mogą przeszkadza pedały :fcp5 już teraz nie pamiętam i w kierunku do środka auta.
Mam nadzieję że ci ten opis pomoże a jeśli nie to powodzenia z rozbieraniem całej konsoli.Pozdro.
DJ ASPIRE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.