Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2010, 15:56   #1
mkarweta
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Jaworzno
Model: C-Max
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Blaupunkt NX

Witam!

Po długich bojach wiem w końcu, że w moim C-maxie jest navi Blaupunkt NX. Mam w związku z tym pytania:
-czy dostępna jest w ogóle jakaś nowa mapa do tej navi? Mam 2008 i jest biednie, znaczy - nie ma dróg w mojej okolicy. :< Ma ktoś może jakiś, ekhm, link? Wszechwiedzące Google i wszechmający PEB nie odpowiadają w tej kwestii.
-czy jest możliwe spolszczenie całego systemu bez udziału serwisu?
-czy ktoś z Was ma może instrukcję w postaci elektronicznej? Instrukcja Forda odsyła do instrukcji Blaupunkta, a tę mam tylko po niemiecku (auto sprowadzone z Germanii), interesuje mnie polski, angielski albo słowacki (w większości języków europejskich, niestety, potrafię powiedzieć najwyżej, że nie rozumiem, zapytać czy rozmówca mówi po angielski, że kocham rozmówcę, podziękować, przytaknąć i zaprzeczyć. :<)

Pozdrawiam!
Marek aka marcus

mkarweta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 19:50   #2
pepi121
ford::amateur
 
Avatar pepi121
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-10-2012
Skąd: Mysłowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Ja posiadam też taki panel z navi i raz za 400 zł wgrał mi facet spolszczenie w Krakowie ale radijko się sypło i po wgraniu nowedo oprogramowania straciłem spolszczenie. Jest firma z Gdyni która wgrywa nakładkę polską i najnowsze mapy ale biorą za to 1000 zł podaję Ci telefon do tej firmy - 508 211 829. Przyjeżdżają do klienta do domu.
pepi121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 22:00   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Panowie, szukajka się kłania - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O tych sprawach jest tu wszytko. Wystarczy sobie poprzeglądać.

BTW - zapewne zaskakujące jest, że na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] da się znaleźć praktycznie wszytkie instrukcje obsługi w języku polskim? Np. taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-12-2012 o 22:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 13:04   #4
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Mam mapę na NX-a w Foce MK2 na 2012 rok i jest bardziej aktualna niż ta z 2010 ale też bez rewelacji. Części nowych autostrad po prostu nie ma (materiał na mapy przygotowany rok cirka wcześniej). Po przejęciu Blaupunkat przez TomToma cena map spadła - ja kupiłem zdaje się za jakieś 650 PLN (a nie za 1300+ PLN). Języka polskiego brak i raczej nie będzie takiej wersji ze strony forda (chyba że będziemy korzystać z lokalnej chałupniczej wersji tak jak opisał tedi_k). Czytałem też na angielskich forach że 2012 to raczej ostatnia wersja która ma być dostępna dla NX-a. Jak będzie zobaczymy...
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 14:09   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał mkarweta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
-czy ktoś z Was ma może instrukcję w postaci elektronicznej? [...]
Witam

Tu masz uniwersalną instrukcję do nawigacji = do różnych modeli

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 16-12-2012 o 09:21
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 21:45   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał KrisSzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Języka polskiego brak i raczej nie będzie takiej wersji ze strony forda (chyba że będziemy korzystać z lokalnej chałupniczej wersji tak jak opisał tedi_k).
Najsmutniejsze w tym wszytki jest to, że na karcie z mapą jest język polski już od kilku lat (niejka Agnieszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - serdecznie pozdrawiamy...) - niestety Blaupunkt z uporem nie wypuszcza softu pozwalającego aktywować polską lektorkę! Może by zrobić jakąś akcję nacisku na Ford Polska, aby zarządał wypuszczenia wersji softu z angielskimi napisami (bo zapewne w tym jest problem) i polskim lektorem? Taka wersja to pewnie ze dwie godziny roboty dla programistów Blaupunkta...

Można by spróbować zrobić jakąś akcję "społeczną?...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2012, 00:35   #7
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie

Kilka dni temu usłyszałem w swoim serwisie, że mają już oryginalną mapę do NX gadającą po polsku. Czy ktoś z koleżanek i kolegów jest w stanie to potwierdzić na swoim przykładzie, czy to znowu tylko niewiedza "fachowców" z ASO?
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2012, 15:47   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Moim zdaniem - jak napisałem wyżej - musiała by być aktualizacja softu NXa pozwalająca na wybór polskiego lektora. Trzeba zapytać, czy mają taką aktualizację, bo na nośnikach map to poslki lektor (a dokładniej lektorka) jest już od lat...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 10:10   #9
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

No jest nowy Ford Media Update - ale nie wiem czy on w ogóle zmienia coś w funkcjonalnosci samej nawigacji (raczej update modułu BT). Ja mam jeszcze wersję nawigacji NX na DVD a nie na karcie (auto z 2010) i funkcji wyboru polskiego języka niestety nie ma nawet z mapą z 2012 (nowe mapy + update kodu nawigacji).
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 13:44   #10
mkarweta
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-04-2010
Skąd: Jaworzno
Model: C-Max
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX

Witam!

Chciałem zapytać jeszcze o jedną rzecz w kwestii NX-a: ustawiłem w opcjach wyświetlacza automatyczne przyciemnianie ekranu, ale cały czas jest ono na maksa... O ile w dzień jest to dobra opcja, o tyle w nocy muszę wchodzić za każdym razem w opcje i zmieniać, co jest trochę denerwujące. :/

Ktoś coś wspomoże w tej sprawie?
mkarweta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.