Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2011, 09:49   #1
dub4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Krosno
Model: Focus
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 1998
Postów: 2
Exclamation Dławienie się silnika i wysokie spalanie Zetec 1.4 16V

Witam, posiadam Forda Focus'a 1.4 16V z 1998, wersja ambient (najuboższe wyposażenie). Od pewnego czasu występuje u mnie nietypowy problem. Otóż podczas normalnej jazdy silnik traci moc, zachowuje się jakby nie dostawał paliwa. Dochodząc do 3000obr/min nie chce dalej przyspieszać tylko spadają obroty i traci moc. Po wysprzęgleniu wchodzi na niskie obroty i chodzi równo. Nie gaśnie. Najdziwniejsze jest to, że im mniej paliwa w baku tym objawy są gorsze. Przy poziomie mniej więcej 1/8 baku nie da się jechać i trzeba zatrzymać się i powoli potem ruszać. Po dolaniu paliwa do poziomu conajmniej pół baku objawy prawie przechodzą. Raz na jakiś czas ledwie zerwie ale jedzie prawie normalnie. Gorsze objawy zaczynają się kiedy mam 1/4 baku i w miarę ubywania paliwa jest coraz gorzej. Oczywiście nie wyjeżdżam paliwa do zera a wskaźnik wskazuje dobrze poziom paliwa. Dodam, że czyściłem wtryskiwacze i przepustnicę i nic to nie dało. Podejrzewałem też wodę w baku ale to też nie to. Źle działająca pompa paliwowa też raczej odpada bo wtedy poziom paliwa w baku nie grałby roli. Od pewnego czasu silnik też więcej mi spala. Nawet gdy jadę z pełnym bakiem i objawów praktycznie nie ma to pali mi średnio 8 l/100km, podczas gdy zwykle palił 6,5 - 7 l /100km w cyklu jazdy po mieście. Zaobserwowałem też czarny osad w rurze wydechowej. Pomóżcie bo nie wiem za co się zabrać i od czego zacząć. Po podłączeniu do komputera nie wykazuje żadnych błędów.

dub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 10:25   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika i wysokie spalanie Zetec 1.4 16V

Poczytaj o sitku i odpowietrzeniu baku.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , pompa paliwowa , zetec



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.