Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2013, 15:57   #1
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Witam,
1. Poszła mi własnie pompa wtryskowa. Mechanik, u którego na co dzień się 'stołuję' wskazał, że skoro poszła mi pompa to pozostaje mi tylko regenerowanie, koszt to ok 2500 zł + montaż demontaż u niego czyli ok 3000 tyś. zł. wg. niego takie pompy obecnie się tylko regeneruje. Pytanie czy to czasem nie wygórowana za usługę?

2. Dalej podczas rozmowy wskazał, że może być jeszcze optymistyczna wersja tego zdarzenia. Jeżeli pompa jest sprawna mechanicznie to pozostanie tylko wymiana elektroniki - koszt ok 800 zł + montaż demontaż pompy - razem ok 1100 zł ? Czy nie jest to czasem lecenie po kosztach?

Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 23:46   #2
kerim1952
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Orzysz
Model: fokus kombi
Silnik: 1800 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Witam.
Nie podałeś przyczyny zachowania silnika, ale jak się domyślam masz problem z układem paliwowym. Miałem podobny problem - co mechanik, to inna wersja usterki, więc zgłosiłem się do Bosch-Diesel-Serwis (naprawdę polecam) , który jest doświadczonym i renomowanym usługodawcą na terenie całego kraju. Okazało się, że poleciał elektrozawór ciśnienia pompy Common Rail - koszt elektrozaworu + robocizna = 650zł - (a mechanika pogoń bo chce Cię oskubać)
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez kerim1952 ; 30-09-2013 o 23:51
kerim1952 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 12:15   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

normalnie minimum to okolo 2000zl za regeneracje pompy VP z nowym sterownikiem i zaworkami....( bo sterownik zazwyczaj pada)

2500zl to nie niska cena-zadaj dobrej gwarancji

a tdci pompa CR to nie ta sama pompa co w tddi-kolega pisze o tddi
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2013, 23:31   #4
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Własnie zapomniałem uzupełnić. Moja wersja motoru to 1.8 TDDI. Silnik się sam wyłączył podczas jazdy świcił się kontrolka oleju oraz kontrolka ze sprężynką na pomaraczowo, nie dało go uruchomić. Po kilku minutach postoju odpalił. Jechałem na niskich obrotach do 1500 przez ok 2 km, żeby dotrzeć do najbliższej stacji jednak po tych 2 km padł całkowicie. Obecnie mechanik próbuje sprawdzić, czy czasem nie padła sama elektronika pompy.
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 08:17   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

oczywiscie ze na 99,9% tak...
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 17:56   #6
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Dzisiaj po wielu przebojach mechanik dostał elektronike. Po zamontowaniu okazało się, że cała pompa jest do regeneracji.
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 20:47   #7
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

pompa używana kosztuje na allegro 850zł, jak masz pojęcie o rozrządzie, przełożysz sam. Zgranie jej z immo to max 200zł.
Tyle w temacie.

Tylko należy zwrócić uwagę na numer pompy jaką masz i jaką kupisz bo nie wszystkie można zgrać z immo.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 21:36   #8
Dreamliner
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 29
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Pytanie więc, czy kupić uzywaną czy oddawać do regeneracji? Mi mechanik niechętnie wypowiadał się na temat kupowania na allegro (choć wskazał, że ja jestem klientem i zrobi to co mu każe), bo nie wiadomo ile pompa ma już za sobą eksploatacji.

Koleje pytanie, które nie daje mi spokoju, czy po zamontowaniu sterownika należy wgrać nowe oprogramowanie i ustawić pompe? Na forum (tym) natkonołem się na dziwny wpis, w którego treści było właśnie taka wskazówka. W dalszej części było też napisane, że jeżeli auto zgasło w czasie jazdy to mogło być to zapowietrzenie układu a nie mechaniczna usterka, możliwe? Co o tym sądzicie? Bujda czy nie?
Dreamliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 22:19   #9
wedeldax
ford::beginner
 
Avatar wedeldax
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-09-2013
Model: Ford Fiesta MK6
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Kupowaniem takiej pompy na allegro to wielkie ryzyko, tak jak powiedział mechanik nie wiadomo ile ma już ona za sobą eksploatacji i kto da Ci gwarację, że za miesiąc i ona nie będzie sie nadawać do regenaracji. Z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, wiec decyzja nalezyc tylko do Ciebie.

Co do zapowietrzenia, nie wydaje mi się aby samochód zgasł, według mnie na zimnym silniku ma dużo większe szanse na nieodpalenie z powodu zapowietrzenia. No ale moge sie mylic
__________________
Ford Fiesta
wedeldax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 08:10   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pompa Wtryskowa - koszty naprawy i porady

Cytat:
Napisał Dreamliner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj po wielu przebojach mechanik dostał elektronike. Po zamontowaniu okazało się, że cała pompa jest do regeneracji.
ciekawe jak to niby mechanik stwierdził? mechanik tego nie moze stwierdzic..bo to mozna tylko na stole sprawdzic.
inne pytanie jaka elektronike dostales? robiles swoj sterownik? jesli nie dalo sie zrobic sterownika-to tak...pompa mozna powiedziec do regeneracji bo potrzeba sterownik zgrac z ustawioną pompą.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.