Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2005, 19:18   #1
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie szarpanie silnika

witam jestem posiadacem mondeo 1,8 zetek z 97 roku w automacie i auto jest zagazowane, Autko jest super ale niestety przy 1800 obrotach do 2000 silnik szarpie i nie ma mocy, ciezko mu przyspieszyc , by przejśc te obroty, po przekroczeniu 2000 obrotów wydaje sie ze wszystko jest ok. jednak słychać lekkie syczenie z komory silnika?? dodatkowo autko po rozgrzaniu na postoju wolne obroty troche faluja, a przy ruszaniu potrafi strzelić- mam wymienione świece i przewody wysokiego napiecia. Autko wyciąga 160km\h to chyba trochę za mało? prosze pomózcie rozwiazac mój problemik. Pozdrawiam ;( ;( ;(

riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2005, 21:09   #2
Łukasz_81
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: Larvik/Norwegia
Postów: 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał riw2
niestety przy 1800 obrotach do 2000 silnik szarpie i nie ma mocy, ciezko mu przyspieszyc
moja rada czyszczenie przeplywomierza

Cytat:
Napisał riw2
dodatkowo autko po rozgrzaniu na postoju wolne obroty troche faluja
zepsuta sonda lambda, zla jakosc gazu lub zbyt bogata mieszanka paliwowa

Cytat:
Napisał riw2
Autko wyciąga 160km\h to chyba trochę za mało?
to pewnie dlatego, ze komputer od lpg ustawiony jest w trybie ekonomiczny. jest jeszcze normal i sport. aby przestawic musisz udac sie do specy od lpg oni moga zmienic ustawienia na komputerze
__________________
Life is brutal and full of zasadzka's sometime's kopas w dupas
Łukasz_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2005, 11:56   #3
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

Autko wyciąga 160km\h to chyba trochę za mało?


no tez mi sie tak wydaje...-zobacz ta sonde bo moze ona podaje złe info do kompa i sta cały zamet-uszkodzona sonad tłumaczyła by tez falujace na ciepłym obroty jałowe.
a jak jest ze spalaniem?nie wzrosło jakos drastycznie w ostanim czasie?


jednak słychać lekkie syczenie z komory silnika??

wiesz to "troche zbija z tropu uszkodzonej lambdy"....bo wyglada jak bys miał cos zapchane-katalizatora albo wydech(mnie np rozsypał sie tłumik i wata zapchała wydech i stad syczenie bo juz nie chciały spaliny z rury wychodizc,i wrecz niemal "wracałay" sie do silnika--zobacz moje wczesniejsze posty o zapchanym ukadzie wydech. i katalizatorze.
wyczysc dodatkowo przepływomierz moze tez to pomóc.

pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2005, 09:10   #4
riw2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2005
Skąd: Koszalin
Postów: 23
Domyślnie

witam wszystkich piszę bo wydaje mi sie ze znalazłem przyczynę mojego problemu, a mianowicie, do każdego z wtrysków prowadzą przewody elektryczne i u mie do dwóch ostatnich wtryskiwaczy izolacja na tych przewodach była popekana, Po za izolowaniu objawy falowania obrotów ustąpiły, szarpanie silnika znikneło , nie wiem co z predkościa , jakoś nie mam gdzie sprawdzic , zobaczymy na jak długo znikneły objawy, po naprawie przejechałem 190km i jak narazie nie mam zastrzeżeń do pracy silnika. Pozdrawiam
riw2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.