Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2014, 16:51   #291
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

można wyłączyć błędy od lambdy, ale dawki paliwa mogą się nie zgadzać, i problemy z DPF powrócą

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 18:49   #292
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

No ..... tylko potem co.
nowy nabywca najprawdopodobniej odda sprawę do sądu z powodu ukrytych świadomie wad pojazdu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 17:28   #293
Mmaq
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-10-2014
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Też pomyślałem tak jak kolega Eclipse... Pozostaje mi tylko jechac do serwisu i założyć nową lambdę a galaxiakiem i tak pewnie jeszcze do wiosny pojeżdżę bo nie ma na "rynku wtórnym" nic ciekawego żeby kupić
Mmaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 22:20   #294
ku3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam.
Mam nadzieję że ktoś mi doradzi. Od roku mam smaxa i przejechałem nim 30 tyś km. Od czasu zakupu podczas jazdy stałą prędkością około 110 km/h co kilka tysięcy włącza mi się usterka silnika i tryb awaryjny(P2263). Niedawno zauważyłem, że dzieje się tak tylko podczas wypalania DPF na trasie. Wymieniłem zaworek EGR i turbiny (było buczenie podczas gaszenia silnika). Zauważyłem, że podczas odpalania auta po postoju słychać świst jakby turbo albo rozrusznik na 1-2 sek. wchodziło na obroty.
Czekam z niecierpliwością na sugestie.

Ostatnio edytowane przez ku3a ; 27-12-2014 o 23:28
ku3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 11:12   #295
iwanex
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-01-2007
Skąd: Kalisz
Model: S - Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 71
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam. Pierwszy raz i od razu po pomoc. Mój problem pojawił się podczas uruchamiania silnika kiedy to pierwszy raz nie zakręcił i pokazał immo aktywny. Po chwili zapalił. Jeździłem normalnie 300km. Na drugi dzień nie chciał zapalic pod sklepem pokazał silnik usterka i immo aktywny. Po chwili odpalił. Podczas jazdy zgasł. Po chwili odpalił. Po powrocie do domu w garażu kręciłem wiele razy i nic. Po jakims czasie znowu zapalił - od tego momentu nie pokazuje immo aktywny tylko silnik usterka i ESP się swieci. Podczas kręcenia kluczykiem słychac raz pod maską raz z tylu jakby napełnianie jakiegos zbiornika i takie "pum". Mechanik przeszukał uszkodzen wiązek, sprawdził komputer i nadal szuka a ja nie wiem o co chodzi. Może ktoś zasugeruje co to może być? Jeżeli zakręci to jedzie bez żadnych objawów.
iwanex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 12:37   #296
KENY33
ford::amateur
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 20-07-2013
Skąd: ELBLĄG
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

hej hej czy ktos miał problem z takimi błędami P02EA i P02E9? pomóżcie
KENY33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2015, 21:42   #297
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

@KENY33
P02EA Opis: Usterka sporadyczna/niestabilny sygnał obwodu czujnika położenia zaworu sterowania przepływem zasysanego powietrza
P02E9 Opis: Wysoki poziom sygnału w obwodzie czujnika połozenia zaworu sterowania przepływem zasysanego powietrza
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2015, 16:56   #298
valar1
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: middleton
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam
I mnie tez dopadło. Usterka silnika plus ESP.
Znajomy mechanik po zamianie zaworów przy turbo(te brązowe)
stwierdził ze jak to nie pomoże to raczej jest to turbo. Wiec pojechałem
zaciągnąć drugiej opinii i wyszło na to samo (nie wiem może wpłynąłem na niego sugestiami co poprzedni mechanik powiedział). Wyskakuje mi błąd przeładowania turbo. Wiec moje pytanie czy to jest raczej ostateczna diagnoza czy zacząć od czujnika temperatury powietrza dolotowego o którym przeczytałem tu wcześniej. Potem może zawór EGR chociaż zawory były do czyszczenia lub naprawy przy samym błędzie silnika bez ESP.
valar1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 12:17   #299
przemyp
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Elbląg
Model: Edge
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 29
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dzień dobry,
Mam panowie prośbę o radę. Jestem nowy posiadaczem S-maxa 2.0 tdci. ROCZNIK 2010, listopad. przebieg 161 tys.
Po. 1 podczas zakupu i sprawdzania auta wyskoczył błąd DPF. Diagnosta poinstruował mnie abym go wypalił podczas jazdy. utrzymywać auto nawet na 4 tys obrotów. Auto kupiłem w Swiebodzinie a jestem z Pomorza więc jadąc autostradą na 4 biegu utrzymywałem obroty około 4 tys. Wróciłem do domu i następnego dnia udałem się mechanika. Błędu już nie było. Super. po paru dniach jazdy po mieście pojawił mi się komunikat usterka silnika. I tylko ten komunikat. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, minuta przerwy, odpalam. Uff jest ok. Jadę. Następnego dnia już komunikat pojawił się z powrotem i dodatkowo zapaliła się żółta kontrolka silnika. To był długi weekend więc nie pojechałem do mechanik tylko poczytałem i rozpocząłem procedurę wypalania. obroty 2500 i jazda około 20 minut. Komunikat zgasł. Potem pojawił się jeszcze kilka razy. Mechanik poinformował mnie, że to błąd DPF i aby najlepiej usunąć. Wczoraj zrobiłem ponad 750 km w trasie (Elbląg-Poznań-Elbląg). rano odpalam auto - komunikat usterka silnika.Wyłączam włączam przejeżdżam 350 km jest ok. Powrót, jakieś 150 km przejechane znowu komunikat i tak 2 razy. Oprócz komunikatu nic więcej mi się nie pojawia. Dziś zadzwoniłem do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tuneforce Poznań. Po krótkiej rozmowie fajny gość powiedział, ze po lifcie ford dopracował DPF i to nie koniecznie musi być usterka DPF. Owszem może być kilka komunikatów, a komunikat DPF ma priorytet. Najlepiej podjechać do nich i zdiagnozować. W związku z tym mam do Was pytania. Gdzie w okolicy Elbląga, czy 3city można znaleźć porządny warsztat by zdiagnozował ten komunikat/usterkę? Czy warto jechac do ASO forda, w Elblągu, Gdańsku? Czy ewentualnie polecacie ten serwis z Poznania?
Będę wdzięczny za sugestie
przemyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 12:30   #300
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Serwis z Poznania jest w dechę, prawda @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ASO jak to ASO, za podłączenie do kompa skasuje 150 zeta + odpowiednio za robociznę. W Gdańsku jak mało kto pomorze Ci @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Pisz do niego na priv. Ja jednak sugeruję najpierw udanie się do mechanika który posiada komputer diagnostyczny i odczyta błędy zanim ruszysz w podróż w celu naprawy samochodu. Najlepiej jednak samemu zakupić sobie złącze diagnostyczne np takie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i podłączyć się swoim laptopem z oprogramowaniem Forscan (jest darmowe). Nie wiem jak u Ciebie z biegłością*w tych sprawach ale odczytanie błędów i ich usunięcie przy pomocy Forscana jest prostsze niż wysłanie smsa smartfonem.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.