Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2015, 10:43   #21
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

latar,
I nie miałeś tej "dodatkowej" śrubki mocującej lampkę jak w pierwszym poście wątku?
Zerwałem to 4 lata temu i nic nie wypada. A LEDy zwykłe (z rezystorem) u mnie też nie działały. To i śrubka zniechęciły mnie do dalszych zabaw

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 12:27   #22
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wyciągałem oprawki z obudowy lusterka. Na Twoich zdjęciach widać białe gumowe gniazdo żarówki z którego wychodzą przewody biały i fioletowy. Odchyliłem lusterko do wewnątrz i do góry na maxa i tym śrubokrętem wypchałem gumowe gniazdo żarówki z oprawki. Wyszło gładko. Potem wyciągnąłem je pod lusterkiem na zewnątrz, wymieniłem żarówkę i wepchałem z powrotem. Szło bezproblemowo.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2015, 10:43   #23
cerkos1
ford::average
 
Imię: cerkos
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: TDCI 2.0 163 KM
Rocznik: 2010 FL
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Koledzy, wymiana tej żarówki jest prosta i zajmuje ok. 3 minut.
1. odchylamy lustro maksymalnie w dół;
2. łapiemy z lewej i prawej strony szkła i zdecydowanym ruchem "wyczepiamy" z zatrzasków;
3. wypinamy ostroznie przewody odpowiedzialne za podgrzewanie;
4. mamy pełny dostęp do lampki;
5. wymieniamy żarówkę na led can-bus wyciągając oprawkę z lampki;
6. sprawdzamy czy i jak świeci;
7. składamy w odwrotnej kolejności pamiętając i przewodach i delikatnym, ale stanowczym zatrzaśnięciu szkła lusterka;
8. cieszymy się nowym oświetleniem;
Film z manualem jest na youtube i dotyczy wymiany wszystkich żarówek na ledy w mondeo. Jest, co prawda po niemiecku, ale nie ma kłopotu ze "zrozumieniem".
Miłej pracy.
cerkos
cerkos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2015, 12:27   #24
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] linka nie wrzucił to wrzucę ja.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 07:35   #25
cerkos1
ford::average
 
Imię: cerkos
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: TDCI 2.0 163 KM
Rocznik: 2010 FL
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Latar, dzięki z link. W pracy nie mam dostępu do youtuba i dlatego nie wstawiłem.
pozdr
cerkos
cerkos1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 14:18   #26
Bastinio
ford::amateur
 
Imię: Basti
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ćwiklice
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Hej! Ma ktoś konkretnego linka na ledy żeby swieciły bo już 3 rodzaje przetestowałem i nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o wymiane w lusterku do podswietlenia progów!!
Pozdr!
Bastinio
Bastinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 14:42   #27
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Moment... te w lusterku nie sluza do poswietlania progow. Wiec jesli masz na mysli cos innego niz puddle lamp to sprostuj.

Jak juz gdzies pisalem na forum (pewnie na subforum Mondeo) LEDy canbus, ktore sweicily ze starymi modulami drzwi, przestaly swiecic po wymianie na nowe (obslugujace lampki ostrzegawcze)

W tym momencie mam w lusterkach LEDy kupione na ebay (patrz nizej), ktore swieca chociaz:
- gasna przy uruchamianiu auta i juz sie nie zaswieca az do ponownego zamkniecia/otwarcia drzwi
- jesli wczesniej zaswieci sie lampka ostrzegawcza w drzwiach (ta zamiast odblasku) to ten led sie nie zaswieci (i vice-versa)
- LED jest o 5-6mm za dlugi i cala gumowa oprawka nie miesci sie w lampce. Lepszy by byl krotszy o jeden poziom ledow. czyli 9-ledowy

LEDy zamowilem na tej aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale...
poczatkowo na obrazku byly ledy z rezystorami 330Ohm (widoczny numer 331 na rezystorze smd). Dostalem wersje 220 Ohm (numerek 221). Dostalem zwrot kasy i sprzedawca juz podmienil obrazki.

Teraz mam zamiar zrobic eksperyment, kupie rezystory 330 i przelutuje. Zobacze czy bedzie lepiej dzialac z lampkami w drzwiach.

Ogolnie to troche loteria z ledami i trzeba szukac i probowac. Najlepiej kuopwac w chinach bo najtaniej. tylko trzeba czekac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 25-02-2016 o 16:01
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 15:46   #28
Bastinio
ford::amateur
 
Imię: Basti
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ćwiklice
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Chodzi mi o puddle lamp w lusterkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Są jakieś ledy na alledrogo??
Bastinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 16:01   #29
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

miliony. Ale nawet jak ci ktos poleci, nie masz 100% pewnosci ze bedzie dzialac. Trzeba brac pod uwage numery modulow drzwiowych. Bo od tego moze zalezec czy ten sam led bedzie swiecic czy nie
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 25-02-2016 o 16:16
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 16:07   #30
Bastinio
ford::amateur
 
Imię: Basti
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Ćwiklice
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Sorry ale nie bardzo kumam z tymi numerami jak to sie sprawdza? Jestem swieży jeśli chodzi o fordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomożesz coś dobrać?
Bastinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.