Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2009, 22:10   #1
Radek-Transit 94'
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1994
Postów: 1
Exclamation simering wału od strony skrzyni biegów :(

Witam wszystkich!
Od czterech dni jestem posiadaczem Forda Transita. Bardzo przyjemnie się jeździGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam jedynie wyciek oleju, na 99% z simeringu wału od strony skrzyni biegów(całe koło zamachowe jest w oleju). Do tej pory miałem do czynienia wyłącznie z autami osobowymi(tylko benzyniaki,żeby było ciekawiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czy dużo jest roboty z wymianą tego simerungu w tym aucie??Wiem że silnik jest piekielnie ciężki, więc może da rade wyjąć skrzynie biegów do tej operacji??z góry dziękuje za pomoc!Pozdrawiam!

PS.A swoją drogą jak takim autem cofać(długi,pełen blaszak)?Ja naiwnie szukam cały czas obrazu w lusterku wstecznym, a tu nic...może czujniki cofania zamontować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Radek-Transit 94' jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 08:29   #2
Zgredowy
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: wawa
Model: Kilka
Silnik: milion cc
Rocznik: 91-09
Postów: 83
Domyślnie Odp: simering wału od strony skrzyni biegów :(

Do cofania się trzeba przywyknąć(prawie jak ciągnik z naczepą).
Do simeringu trzeba zdjąć skrzynie(nie ma tragedii z wagą)koło i wymienic..tyle
Zgredowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 08:46   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: simering wału od strony skrzyni biegów :(

Oczywiście, że prościej jest wyjąć skrzynię, ale potrzebny jest kanał.
Wał ze skrzyni wyciągasz odkręcając całą podporę i łamiąc go w tym miejscu.
Simering osadzony jest w pomocniczej, aluminiowej płytce, pod którą też potrzebna jest kartonowa uszczelka (ASO). Od spodu wchodzą w tę płytkę śruby mocujące miskę olejową, ostrożnie przy montażu (dokręcaniu), bo można zniszczyć gwint w płytce, jest krótki i aluminiowy....
Simering powinien być sprzedawany z plastikowym pierścieniem prowadzącym (przy montażu), wkładasz go OD TYŁU w simering, przy dokręcaniu całej płytki do bloku jet on wypychany na zewnątrz, potem go wyrzucasz - zabezpiecza przed podwinięciem się wargi simeringu na czopie wału. Czop zwilż olejem.
Do wyjęcia skrzyni musisz oczywiście zdemontować dźwignię zmiany biegów.
Na powierzchni przylegania skrzyni do bloku silnika są dwa kołki ustalające skrzynię względem silnika, lubią czasem wypaść, pilnuj ich, bo bez nich nawet minimalnie przesunięta skrzynia to silne wibracje silnika i robota od początku.
Zaznacz położenie koła zamachowego względem wału.

Dobrze by było, gdybyś miał klucz dynamometryczny do przykręcania śrub mocujących koło do wału. Instrukcja nakazuje dawanie nowych śrub za każdym razem, ale ja tego nie robiłem i żyję... Dokręca się wpierw momentem 18-23 Nm, a następnie dociąga się o kąt 25-30 stopni.

No i przy okazji DUŻY PROBLEM: czy mając wyjętą skrzynię, nie wymienić kompletnego sprzęgła: tanie dziadostwo 250-300zł, markowy kpl ok 750zł. :632:

Co do cofania - ja już ponad 20 lat cofam Transitami (i to krótkimi) i uzyskuję - marną -dokładność pół metra - mam wystający hak i boję się uszkodzić komuś auto. A w osobówce jestem w stanie oprzeć się o jajko między zderzakami i nie zgnieść skorupki. No, może trochę przesadziłem... :594:
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-11-2009 o 19:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 19:50   #4
zsunaj21
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Bieruń woj.Śląskie
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1997r
Postów: 98
Domyślnie Odp: simering wału od strony skrzyni biegów :(

Robili mi to na warsztacie w zeszłym tygodniu; robocizna 350 zł, uszczelniacz 120 zł i przy okazji wymiana sprzęgła 500 zł oraz czas 5 godzin roboty. Przemyśl to sobie
zsunaj21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.