Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2010, 00:53   #1
ECC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Exclamation Wada fabryczna fotela sterowanego elektrycznie!

Uwaga!

To jest ostrzeżenie dla tych z nas, którzy "zainwestowali" w fotel o pełnej regulacji elektrycznej, ogrzewaniu i wentylowaniu.
Serwis Forda bagatelizuje temat, a ja uważam, że ktoś może zginąć i wtedy będzie się Ford tłumaczył (płacił!).
Otóż, miałem taką awarię:
- Ci co mają ten fotel to wiedzą iż w trackie jazdy jest on blokowany i nie da się go przesuwać (bezpieczeństwo),
- wyobraźcie więc sobie zaskoczenie i strach kierowcy (mój) gdy W CZASIE JAZDY, bez najmniejszego powodu, naciskania przycisków itd fotel SAM ODJECHAŁ max do tyłu i się max położył na płasko!@$#$! i nie dał się przesunąć do przodu.

Proponuję spróbować kierować Mondeo mając fotel max do tyłu i położony - nie sięgasz do pedałów i kierownicy!
JA jechałem w miarę wolno (w mieście) i udało mi się kucając na jednej nodze, zjechać i zatrzymać, ale jeśli by to była autostrada...

I co się okazało? (poza porażającą niekompetencją serwisu, który nigdy takiego fotela nie rozbierał i nie potrafił go zaprogramować poprawnie po skończeniu usuwania awarii).
Otóż ilość okablowania jest tak duża, że nie mieści się pod fotelem w bezpiecznych miejscach (wada konstrukcyjna) i przy max. opuszczonym fotelu siedzisko LEŻY NA WIĄZKACH przewodów, dociskając je do metalowych, ostrych krawędzi stelaża fotela!!! I izolacja uległa przetarciu powodując zwarcie.
Sposób w jaki na to zwarcie zareagował komputer sterujący od fotela (tak, ma osobny sterownik pod siedzeniem) wg mnie oznacza błąd konstrukcyjny, bo bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu - jeśli jest usterka to powinna się funkcjonalność "komfortu" wyłączyć! A jakby w drugą stronę sterownik włączył fotel i kogoś przygniótł do kierownicy??
Fotel nie dawał się odsunąć (stale wracał do krańcowych położeń).

Skandalem jest też to, że serwis Forda ("autoryzowany") tak to naprawiał, że musiałem z usterką przyjeżdżać tam 4 razy (!) i na koniec wmawiali mi, że krańcowe ustawienia, przy których żona nie sięgała do pedałów "to normalne działanie, musiało mi się zdawać, że przed naprawą było inaczej...".
Po kolejnej interwencji już się nauczyli elektroniki fotela i nagle "dało się naprawić" - zresetować ustawienia sterownika fotela.
Usterkę kabli naprawili koszulkami izolacyjnymi.
Dla wszystkich, którzy taki fotel mają - każcie sobie zaizolować wiązki zawczasu bo niespodzianka przy dużej prędkości może być Waszym ostatnim rozczarowaniem nowym Fordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ECC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 19:33   #2
pawulons
ford::average
 
Avatar pawulons
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 131 KM
Rocznik: II.2005
Postów: 144
Domyślnie Odp: Wada fabryczna fotela sterowanego elektrycznie!

Masakra!! I fotel i nasze serwisy!!!!
Ja mam też taki fotel ale w mk3 - tylko tam nie ma chyba komputera!! Przynajmniej tak mi się zdaje. No i może to dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
SPRZEDAŁEM SWOJEGO MUNDKA
pawulons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 20:45   #3
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Wada fabryczna fotela sterowanego elektrycznie!

orientuje się ktoś czy były jakieś zmiany w 2009 roku z tym związane?
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.