Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2015, 13:42   #1
GBimp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: RANGER
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Jakie największe koła bez liftu ?

witam
do Rangera 2013 rok
może ktoś mi doradzi jakie felgi ? jaka szerokośc ? jakie et ? i jakie najwieksze opony? ---- bez liftu
mysle o czymś takim :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i do tego opony
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
może macie coś lepszego na oku ?


Ostatnio edytowane przez GBimp ; 08-03-2015 o 13:45
GBimp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 17:53   #2
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Czesc,
Rozpracowales jakies wymiary ktore mieszcza sie w nadkola?
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 06:29   #3
Dabitdm850
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Witam. Problemem nie jest raczej wielkość nadkola bo te są spore a odległość wewnętrznego boku opony kół przednich od amortyzatora. Ja mam założone troszkę szersze od standardowych bo 265/70/17 i szczelina jest na szerokość włosa. Przechodząc na felge z ET coraz bliżej zera i odsuwając się od amora można spore gumy ulokować. Ja mam z też pytanie? Czy ma ktoś wiedzę gdzie można kupić felgi, ale stalowe z otworem centralnym do rangera od 2012 (ale nie 110 mm jak wszyscy reklamują) i z ET od +30 do -10 ?
Dabitdm850 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 14:05   #4
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Ja kupilem 16" (+30)z otworem 106 i zalozylem pierscienie w srodek felgi na 93.1mm. Szukalem felg z otworem na 93.1mm czyli do Rangera i jedyne miejsce gdzie znalazlem to firma Mamut na Slowenii mamut4x4.com
mam zalozone opony 265 75 16 i jest ok. Jak zalozysz 285 szerokie na felge z ET 0 to bedzie obcierac przy skrecie o wnetrze nadkola i trzeba zalozyc poszerzenia nadkoli
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 14:52   #5
Dabitdm850
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

No taki miałem właśnie plan żeby założyć 285/70/17 kurde ale nie sądziłem że zaczepi o nadkole. Wydaje się ze tam sporo miejsca jeszcze. Poszerzenie nadkoli coś pomoże? Przecież krawędz nadkola zostaje bez zmian bo poszerzenia zakłada się na istniejący błotnik bez przycinania go. Jak rozwiązałeś połączenie pierscienia i stalowej felgi? Tylko jako wypełnienie róznicy średnic otworu centralnego, czy jako cały element pomiędzy felgą a piastą i przestrzelona szpilkami?
Dabitdm850 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 17:45   #6
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Niestety poszerzenie nadkoli nie pomoze, zle to sformulowalem, chodzilo mi o to ze trzeba bedzie zaslonic wystajaca opone bo bedzie wystawac poza obrys, testowane z felga 16" z et0 i opona AT geolandar, niestety zachacza, zwlaszcza przy nierownosciach lub najezdzaniu na kraweznik np, czyli w teren calkowicie odpada bo zawieszenie mocno pracuje i wtedy grozba spotkania z nadkolem jest bardzo realna. Ty pisales o 17" wiec mozebyc jeszcze gorzej. Pierscien jest wciskany w srodek felgi, jest spasowany idealnie i jest z jakiegos materialu pcv czy cos w tym stylu( firma z Finlandii je wykonuje). Pierscien musialem trzymac w zamrazalce a felge gorącą wodą i wtedy gumowym mlotkiem i drewnianą deską wbilem od strony zewnetrznej. Juz troche tak jezdze i nic sie nie dzieje zeby wyskoczyl czy tez probowal sie wysunac.
https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cjpg
https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cjpg
Wrzucilem fotki pogladowe
Skrec sobie kola maks i przyloz miare do krawedzi i dolicz 7,5cm i zobaczysz gdzie bedzie rant opony (5,5cm dojdzie przy zerowym ET i 2cm przy szerszej oponie), da Ci to mnie wiecej poglad, moze gdy uzyjesz felgi z ET20 to bedzie szansa zmiescic sie w nadkolu, ja juz tak bardzo nie eksperymentowalem ze wzgledu na brak felg z danymi rozmiarami, ostatecznie kupilem 265/75/16 i felge z ET +30 dla swietego spokoju, nie jest najladniesza, z glebokim rantem duzo lepiej wyglada no ale niestety wybor jest zbyt slaby
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez siepiet ; 03-02-2016 o 18:07
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 20:15   #7
Dabitdm850
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Lublin
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Dzięki za fotki. Zmyślna technologia spasowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dabitdm850 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 19:08   #8
suchorz
ford::amateur
 
Avatar suchorz
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Gdynia
Model: Ranger
Silnik: 3,2 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jakie największe koła bez liftu ?

Zmieniłem seryjne opony na 265/75R17 i felgi 8x17 ET+20, opony minimalnie wystają poza obrys, ale ogólnie jest ok. Nic nie ociera w terenie i przy pełnym skręcie.
suchorz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.