Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2006, 14:28   #11
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

1. pod osią korbki jest taki metalowy skobel, trzeb go wypchnąć
2. w miejscu gdzie łapiesz jak zamykasz drzwi masz okragłą zaślepkę, małym śrubokręcikiem podważasz a pożniej odkręcasz śrubę torx
3. następnie zdecydowanym ruchem pociągasz za tapicerkę od dołu, jak zrobisz odpowiednio to nie połamiesz żadnego zatrzasku (ewentualny koszt zatrzasku w ASO 2-5zł)
4. tapicerkę podnosisz do góry, i zciągasz z zaczepu przy szybie
5. do całkowitego odczepienia potrzeba wypiąć linkę ciegna od otwierania drzwi-mały zatrzask i po sprawie,

Jak chcesz się dostać dalej to już bardziej skomplikowna jazda, pisz podam szczegóły

tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 16:15   #12
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomom
1. pod osią korbki jest taki metalowy skobel, trzeb go wypchnąć
Czy trzeba zdjąć jakiś kapselek, czy zabezpieczenie jest po prostu pomiędzy korbką, a tapicerką (widziałem, że są tam jakies 2 pierścienie).

Czy klamki nie trzeba wykręcać?

I ostatnie pytanie, czy jeżeli zdejmę tylko to, czy będę miał dostęp do głośnika? Podejrzewam, że to tam gdzieś stuka.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 18:33   #13
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

skobelek jest miedzy korbką a tapicerką, trzeba ją lekko naciągnąć i pchnąć skobel śrubokrętem, ja użyłem małego śrubokręta zegarmistrzowskiego, (skobelek jest sprężynujacy wiec może łatwo się zgubić)

Jeśli myślisz o tym elemencie, którym otwiera sie drzwi od wewnątrz to on odchodzi razem z tapicerką.

Gdybyś chciał odkrecić przednia tapicerkę to w przednich drzwiach jest element za który ciągniesz jak zamykasz drzwi i tam są dwie duże śruby, sciagasz korbkę tak jak w tyle i następnie aby dostac się do tych śrub muszisz mocnym płaskim i malutkim śrubokrętem zdemontować kawałek plastiku.

Aby sie dostać do głośnika wystarczy zdjac tapicerkę.

Jeśli będziesz chciał dostać sie do mechanizmu szyby musisz zdemontować szybę. Na to też jest spycjalna procedura.
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 18:56   #14
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Dzięki za porady. Tapicerkę zdjąłem i założyłem, nawet nic nie połamałem :fcp18 Niestety! Nie znalazłem świerszcza (mimo zdjętej tapicerki). Wykryłem go po założeniu boczka, jak jechałem sobie do sklepu (to znaczy chyba wykryłem jego przyczynę). Po włączeniu radia (wyciszonego do zera) "cykanie" zanika. Czyli można wysnuć wniosek, że cykanie dochodzi z głośnika i ustaje po włączeniu radia (podłączeniu zasilania do głośnika). Dodam, że to cykanie jest bardzo rytmiczne - jakby przekaźnik - kilka cyknięć na sekundę. Zadałem temat naszemu ekspertowi. Czyżby jakieś dziwne interferencje z elektroniką samochodu???
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 19:03   #15
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

mysle ze to moze byc sprawa kiepskich oryginalnych glosnikow, zwroc uwage ze glosniki te przykrecane sa sruba przez plastik a nie blacha glosnika do drzwi, moze w tym lezy problem, wymontuj te plastikowe kratki od glosnika i przykrec glosnik bezposrednio do drzwi, nawt drzwiek sie polepszy bo w tej cwil przechodzi przez dwa "sitka"
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 20:32   #16
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Prawdopodobnie tak jest, tylko wymontowanie kratki raczej nie pomoże. Pewnie trzeba wymontować i wymienić głośnik, ponieważ obawiam się, że przyczyna nie jest natury mechanicznej, tylko elektrycznej. Inaczej włączenie ściszonego do zera radia nic by nie pomogło (a pomaga). Zobaczymy co powie Ekspert. Póki co będę miał włączone radio, a jak nie będę chciał słuchać radia, to je po prostu ściszę.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2006, 14:10   #17
szeski
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2004
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Benzyna/LPG
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie

Witam,

niestety mam zla wiadomosc Rafi ABC. Mialem ten sam problem - na wylaczonym radiu brzeki z czestotliwoscia pracy silnika - im bardziej obciazony silnik, tym glosniej. Na wlaczonym, ale sciszonym ok. Niestety to nie glosnik - mialem wymieniany - nic nie pomoglo. Potem w szczecinie w ASO polecili sprawdzic radio, bo podobno mieli takie przypadki (jakis filtr czy cos), ale z modelem 2500 a nie z 4500. Po zamontowaniu innego radia nic sie nie zmienilo. Po kilku dniach szukania WYMIENILI MI ELEKTRYKE (na gwarancji)!!! :fcp15 Nie wiem co dokladnie, ale brzeczenie ustalo (na razie). A nie montowales gazu - ja zauwazylem to dopiero po instalacji gazu, ale nie wiem czy wczesniej tego nie bylo! Sprobuj zadzwonic do szczecina, tam elektryk wydawal sie miec pojecie.

Pozdrawiam
Szeski
szeski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2007, 12:18   #18
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Hej. Po wymianie drzwi (korozja) klamka zew. stała się luźna. Nie chce jechać do serwisu, bo nie mogę sobie pozwolić na zostawienie auta na 2-3 dni a strasznie mnie to wkurza. Tak jakby jakaś sprężyna trzymająca klamkę przy karoserii się wyrobiła. Nie wiecie co przytrzymuje klamkę przy karoserii (nie chodzi o to, że wypada tylko o 3mm luz) i jak się do tego dobrać???
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2007, 15:05   #19
tomom
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-05-2005
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 2007
Postów: 112
Domyślnie

odkrec ta czarna srube co jest od strony zamka na wyskosci klamki, wtedy bedziesz mogl zdjac calkowice klamke, zaklada sie troche trudniej ale powinienes wpasc na to jak t zrobic
tomom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 20:49   #20
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Dzięki. Pytanko - chodzi o śrubę po zdjęciu boczka drzwi, czy po otwarciu drzwi (tzn. na rancie)?
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.