Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2009, 20:54   #11
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Ze zwrotnicy na pewno bez problemu wyjdzie, tylko większym problemem będzie wybicie piasty z wewnętrznych szalek:-( Trudne ale wykonalne:-)

__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 08:37   #12
masa14
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Witam
Od razu na początku DarekJ miał racje po wyprasowaniu nie nadaje sie juz do ponownego zamontowania (lekko sie uszkodziło i nie chciałem ryzykowac) ale w pudełku nie było papierka z instukcja montażu,czujnik ABS sprawny,po załozeniu nowego łożyska wszystko działa bez zarzutu tylko te stukanie,dodam ze wszystkie sruby sa skrecone bo sam to robiłem,moze to te tulejki gumowe na wahaczu?? I dzieki wszystkim za pomoc z tym łożyskiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masa14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 20:37   #13
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Cytat:
Napisał masa14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Od razu na początku DarekJ miał racje po wyprasowaniu nie nadaje sie juz do ponownego zamontowania (lekko sie uszkodziło i nie chciałem ryzykowac) .....
No to gratuluje :-) ja też byłem szczęśliwy jak w końcu udało mi się zgasić tą lampkę ;-)

Tuleje w wahaczach raczej nie zużywają się tak szybko.. po za tym wydaje mi się ze byłoby coś czuć na kierownicy wówczas.. Jesteś pewny, że to z przodu ??

Jak nie to trzeba pojechać na stacje diagnostyczną i na szarpakach obadać co to może być no bo nic innego mi nie przychodzi do głowy..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 22:00   #14
masa14
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Na szarpakach byłem i niby wszystko jest ok ale zajebiscie stuka na nierównosciach nie mówiąc juz o progach zwalniajacych i jestem na 100% pewien że to z przodu a jazda po kocich łbach przyprawia mnie o zawał serca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i myśle że to końcówki wahaczy te co są przynitowane do wahacza lub te tulejki gumowe,juz sam nie wiem i chyba wymienie to i to ale zaczne od końcówek
masa14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 15:52   #15
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Nie wiem jak jest dokładnie w mondeo, ale np. w vectrze w kolumnie mc persona byly takie poduszki gumowe z metalowymi wkładkami które z czasem się rozbijały. Może u nas jest coś podobnego. Sworznie można sprawdzić jako tako łychą i próbując podnieść zwrotnice - czy coś się nie dzieje czy nie ma luzu.. Życzę powodzenia, daj znać jak się uda naprawić.. jestem ciekawy co to było..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 11:48   #16
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

A przed naprawą też miałeś te stuki? Jak wymieniałeś łożysko to uważałeś żeby nie wyszła półoś z przegubu wewnętrznego? Bo jak się wysunęła to mógł spaść kamień z krzyżaka. Ale to raczej czułbyś też drgania podczas jazdy po równym
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 14:46   #17
hoohones
ford::average
 
Avatar hoohones
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: [MK3] Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM 6 biegów
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Witam.
Ja miałem to samo.W moim przypadku łożysko było dobrze założone ale podczas jego montażu mechanik uszkodził mi czujnik.Lepiej go wyciągnąć albo troche wysunąć przed montażem.Czujnik kupiłem nowy Bosch 60zł i zmieniłem sam.Od tego czasu wszystko gra.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hoohones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 12:38   #18
masa14
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Witam.
Troche mnie nie było,ale NAPRAWIŁEM te stuki w zawieszeniu :)
Wymieniłem łaczniki stabilizatorów z przodu i z tyłu i mam wreszcie cisze (czas wymiany ok 2 godzin koszt 320 zł)
Pozdro
masa14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 09:55   #19
Frument80
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: łozysko piasty a kontrolka ABS

Witam. Odkopuję temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy w Foczce mk2 występuje samo łożysko koła przód czy pozostaje mi zakup całej piasty? Nigdzie nie mogę znaleźć łożyska do mk2 jakieś namiary na sklep to bym był bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję za informację. Sorki dałem opcje wyszukaj i nie zauważyłem że mnie do wątku Mondeo przerzuciło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Frument80 ; 16-07-2017 o 09:58
Frument80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.