Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2009, 13:56   #161
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał pablocon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Mam podobny problem a wiec proszę mnie uświadomić.
Przez 3 dni po odpaleniu migała sprężynka i po przejechaniu ok 2km po ponownym uru chomieniu nie zapalała się już. Od około tygodnia nie mam takiej usterki jednak przy znacznym przyśpieszeniu robi się czarno z tyłu a ponadto przy dużej stabilnej prędkości
słychać (nie czuć) szarpanie silnika, czy to wtryskiwacze?
mondeo 2005, 155000 km, Tdci 130km
Robi sie czarno przy znacznym przyspieszaniu - to pojecie wzgledne bo przy dieslu zawsze sie robi przynajmniej na chwile czarno (pytanie jakie to jest zadymienie a to jest sprawa jednak subiektywna - dla jednych bedzie to normalne dla innych za duze) i kolejna sprawa "...slychac (nie czuc) szarpanie silnika" - to moze silnik nie szarpie tylko cos dzwoni, stuka raz bardziej raz mniej (ja np. tak mam ze raz slysze jak wtryski (albo skutek ich zlego dzialania) dzwonia bardziej a raz mniej (a slysze to od momentu kiedy ta pomaranczowa franca sie zapalila). W sumie ciezko powiedziec czy ktos bedzie w stanie sie okreslic co to moze byc. Nie pomoglem Ci pewnie za bardzo, ale trzymam kciuki ze to jednak nie beda te wtryski.

__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 19:16   #162
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Krycho79. Rozmawiałem dziś z dobrym diagnostą i opisałem Twoje problemy. Błąd spalania stukowego jest wychwytywany dlatego, że silnik nie wyłącza się po przekręceniu kluczyka. Sterownik widzi stop a czujnik przesyła mu informację, że silnik pracuje i jest błąd spalania stukowego. Tym, że podłączony komputer pokazuje to na określonym cylindrze nie należy się zbytnio sugerować. Diagnosta mówi, że w dieslu nie spotkał się jeszcze z silnikiem, który miał więcej niż jeden czujnik spalania detonacyjnego (w benzynie występują niekiedy osobno dla każdego cylindra) a wskazywanie na konkretny cylinder wynika z faktu, że sterownik "mapuje" kolejność wtrysku i pokazuje na ten gdzie wtrysk następuje. Znajdziesz przyczynę nie wyłączania się silnika po wyłączeniu stacyjki i błąd spalania stukowego powinien zniknąć. Aby było jeszcze ciekawiej wtryskiwacze są gdzieś na końcu poszukiwań przyczyn. One są elementem wykonawczym jest impuls elektryczny jest wtrysk nie ma impulsu nie ma wtrysku. Radził zacząć poszukiwania od elektryki i elektroniki samochodu. Jeśli w tym co napisałem są jakieś przekłamania lub niejasności to proszę o zwrotną informację, postaram się to wyjaśnić. Jeżeli chodzi o Kia to nie ma problemu naprawialiśmy już tego sporo więc jeśli sobie kupisz a padną wtryski to zapraszam. A tak poważnie to jeśli chodzi o budowę wewnętrzną to jest identyczna jak w TDCI (więc takie same wady i zalety). Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2009, 19:23   #163
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Pablocon podjedź gdzieś na kompa, niech poczytają błędy. Później zastanowimy się w jakim kierunku szukać. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 19:29   #164
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Kolego ravis
Nie wiem czy to nie poszlo w zlym kierunku, ale tak zrozumialem. Blad spalania stukowego byl ostatnio(przed wymiana wtryskow), ale nie bylo problemu typu, ze ja przekrecam stacyjke w pozycje off, a silnik pracuje nadal - nawet przez chwile. No chyba ze masz na mysli fakt, iz teraz jest tak, ze wciskam pedal gazu to silnik slabnie po czym gasnie (nie zawsze, ale jak go ostro potraktuje to tak jest).
Teraz blad jaki sie pojawia to blad za niskiego cisnienia na szynie/listwie paliwowej. Mozesz zdradzic ile wy bierzecie za usluge regeneracji wtryskow?Moze byc na prive, jesli to godzi w interes portalu lub firmy. Powiedzmy ze wymontuje je wszystkie wysylam do Ciebie do firmy, wy sprawdzacie ktory z nich (oby nie za wieleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) sie posypal naprawiacie co tam trzeba, na nowo kalibrujecie i odsylacie z informacja np. sprzedaj auto pompa sie luszczy (dla mnie jednoznaczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Pytam dlatego, gdyz tu chlopaki robia tez, za regeneracje licza np 300 zl, ale by miec gwarancje to musze u nich wyczyscic ukl. paliwowy, zalozyc filtr + nowe przewody, czyszcza bak, ale za to biora 1500zl. Pytanie jest takie - widac co rozwalilo wtryski? (jak luszczy sie pompa to widac opilki jakies), bo nie wiem czy nie regenerowac, ale czyszczenie baku + nowe przewody + filtr paliwa montaz i demontaz z kodowaniem to wyceniam na znacznie mniej niz 1500zl.(wyjdzie ze chce za darmo, a tak nie jest) Czy po takim poogladaniu wtryskow wiadomo czy czyscic bak czy np wystarczy zalozenie filtra plus nowe przewody.
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.

Ostatnio edytowane przez kryho79 ; 08-05-2009 o 19:32
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 19:58   #165
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Krycho sorki może coś pokręciłem. Cennik naszej firmy nie jest tajemnicą każdy może zadzwonić na nr podane na stronie podanej pod moimi postami i wszystkiego się dowiedzieć. A nie poruszam taki ściśle handlowych tematów na forum ogólnym aby nikt sobie nie myślał, że to moje pisanie ma charakter reklamowy. Dlatego załatwiam takie sprawy na telefon lub na priv. Martwi mnie błąd ciśnienia, może wskazywać zaworki. Wysłałem info na priv. Pozdrawiam i liczę, że komuś pomogłem.
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 13:43   #166
Fordziak
ford::advanced
 
Avatar Fordziak
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Częstochowa
Model: mk3/ducato
Silnik: tdci 2.0.114km na 156. 293 Nm na 373
Rocznik: 2002/1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam wszystkich.Ostatnio pisałem że mi się zapala sprężynka po odpaleniu samochodu,nie zawsze.Dziś byłem w serwisie stwierdzili że wtryski są dobre tylko pompa podaje raz za duże ciśnienie a czasem za małe. Podobno do wymiany jest jakiś regulator w pompie.Czy ktoś ma orjetacje można z tym na razie jeżdzić.Jaki jest koszt części i wymiany,ponieważ w serwisię się komp zawieśił i nie mogli udzielić mi informacji.Dodam że auto jeżdzi normalnie tylko czasem po odpaleniu miga sprężynka i nie wchodzi na obroty,po ponownym odpaleniu jest ok.
Fordziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2009, 18:53   #167
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jeśli dobrze rozumuję to mają na myśli zawór regulacji ciśnienia, ale czy jest pewność, że czujnik działa prawidłowo. Fordziak dam Ci znać w poniedziałek. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 11:21   #168
getek123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: oława
Model: Mondeo MK3 Ghia Kombi
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Unhappy Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Miałem taki przypadek w tamtym roku na autostradzie przy prędkości 160km/h zapaliła się sprężynka i auto straciło moc do bujałem się do zjazdu zgasiłem silnik i wszystko wróciło do normy,mineło około 7 miesięcy i wczoraj podczas wyprzedzania 130km/h znowu się zapaliła zatrzymałem auto zgasiłem i jest ok.mam mondka TDCI 130km z 2002roku
getek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 20:35   #169
pablocon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam ponownie! Jestem już po teście na kompie i całe szczęście nie taki diabeł straszny! Komp wskazał wręcz idealną pracę wtrysków. Po dalszym już fizycznym sprawdzeniu silnika okazało się, że pękł przewód (rura, nie wiem jak fachowo to się nazywa,może ktoś wie?) tłoczący powietrze. Trochę droga ta rurka ale oryginalna, fordowska. Obecnie silnik pracuje równo, nie dymi i ma większego kopa a zapowiadało czytając te posty na coś poważniejszego.
Trochę dziwi fakt, że mimo migającej w przeszłości sprężynki komp nie zapisał żadnych błędów.
Pozdrawiam i dziękuje za odzew.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 15:57   #170
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał pablocon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie! Jestem już po teście na kompie i całe szczęście nie taki diabeł straszny! Komp wskazał wręcz idealną pracę wtrysków. Po dalszym już fizycznym sprawdzeniu silnika okazało się, że pękł przewód (rura, nie wiem jak fachowo to się nazywa,może ktoś wie?) tłoczący powietrze.........
Ta rura to od intercoolera, można całkiem sporo postów znaleźć z tą usterką wpisując: czarny dym itp.
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.