Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2009, 09:27   #21
wojgalic
ford::beginner
 
Avatar wojgalic
 
Zarejestrowany: 14-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

U mnie to była turbina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. autko właśnie stoi w warsztacie.
Niestety u mnie samo się nie naprawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. brako mocy i dużo dużo dymu.
Mechanik typował jeszcze na przedwód od intercoolera... ale niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. turbinka się rozsypała.
Z pozostałych objawów to jeszcze "metaliczne" szuranie pod maską, zaczynające się przy 1500 - 1700 obrotów.
PS. A tak przy okazji... dziwne, że samo zaczęło działać, ja bym i tak sprawdził. Obstawiam turbinkę lub przewód do intercoolera. Jak jeszcze słychać jakiś gwizd przy wyższych obrotach to koniecznie sprawdź turbo.

wojgalic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 15:04   #22
kodyl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Ja dołączę się do tematu, u mnie polega problem na tym, że przy ok 4000 obr/min i wyżej, jak mu depnę to w lusterku widzę ciemność(czyt.chmura dymu), nie wiem czy to wtrysk się wiesza któryś, czy już ten silnik umiera. Mam 1.8 tddi, nie chodzi źle, mocy może super nie ma ale przy niższych obrotach nie chmurzy tak, czasem może po odpaleniu pierdnie na czarno. Rury od turbo miałem trochę tłuste, wyczyściłem i na razie nie widzę żadnych wycieków.. Boję się że to wtryski mi się wieszają i tak kopci. Jak będę kogoś wyprzedzał to mogę spowodować dzwona, bo gościu za mną nic nie będzie widział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co radzicie znawcy forda??

Ostatnio edytowane przez kodyl ; 06-05-2009 o 15:09
kodyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 20:00   #23
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Podłączę się pod temat. Autko mam od niedawna - przejechałem nim 2 000km - TDCI 130KM. Niedługo po kupnie byłem w serwisie Forda w celu wymiany małego termostatu, tzw. olejowego. Po wymianie mechanik nie podłączył 3 przewodów powietrznych do czujnika zamocowanego na kolektorze - auto strasznie mułowate - przejechałem tak 20 km, potem podpiąłem - zanim znalazłem, które to. Po podpięciu wszystko wróciło do normy. Ostatnio auto straciło trochę mocy, nie przyspiesza już tak gwałtownie jak kiedyś. Zauważyłem, że jak dodaję mocniej gazu to puszcza czarną chmurę dymu, nie wiem czy to normalne. Dzisiaj ściągnąłem przewód od filtra powietrza i odmę, ponieważ 2500 km po wymianie oleju stan oleju na bagnecie jest w połowie między min a max, też nie wiem, czy to normalne. Było tam trochę oleju - podejrzewam, że tylko z odmy. Drugiej strony turbiny (chodzi o rury) nie rozkręcałem. Niestety zauważyłem luz na turbinie przy ruszaniu na na boki i do góry i na dół, osiowego nie ma. Teraz zastanawiam się czy te wszystkie rzeczy należy ze sobą łączyć. Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 16:09   #24
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączę się pod temat. Autko mam od niedawna - przejechałem nim 2 000km - TDCI 130KM. Niedługo po kupnie byłem w serwisie Forda w celu wymiany małego termostatu, tzw. olejowego. Po wymianie mechanik nie podłączył 3 przewodów powietrznych do czujnika zamocowanego na kolektorze - auto strasznie mułowate - przejechałem tak 20 km, potem podpiąłem - zanim znalazłem, które to. Po podpięciu wszystko wróciło do normy. Ostatnio auto straciło trochę mocy, nie przyspiesza już tak gwałtownie jak kiedyś. Zauważyłem, że jak dodaję mocniej gazu to puszcza czarną chmurę dymu, nie wiem czy to normalne. Dzisiaj ściągnąłem przewód od filtra powietrza i odmę, ponieważ 2500 km po wymianie oleju stan oleju na bagnecie jest w połowie między min a max, też nie wiem, czy to normalne. Było tam trochę oleju - podejrzewam, że tylko z odmy. Drugiej strony turbiny (chodzi o rury) nie rozkręcałem. Niestety zauważyłem luz na turbinie przy ruszaniu na na boki i do góry i na dół, osiowego nie ma. Teraz zastanawiam się czy te wszystkie rzeczy należy ze sobą łączyć. Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?
ale "fajny" ten serwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Próbuje sobie przypomnieć co to za 3 przewody do kolektora idą.. tam jest EGR.. chyba ze chodzi Ci o przewody podcisnieniowe - może coś po motałeś przy podłączaniu. dobrze byłoby jakbys fote jakąś strzelił do porównania.
Jeżeli chodzi o olej, to przy wymianie raczej do maks nikt nie leje, od tak powinno byc w polowe czyli po między min a max.. U mnie trochę oleju z turbo się wylatuje ale po bagnecie nie widać jakiś tam drastycznych ubytków oleju, lub niebieskiej chmury za mną. Ten luz trochę jest niepokojący, ale ja na tym to już się nie znam..

Jeżeli chodzi o czarny dym to po pierwsze sprawdź jeszcze raz te przewody podciśnieniowe jezeli to je podlaczałeś czy nie ma jakiegos pęknięca. A najważniejsze sprawdz przewody od powietrza - szczegolnie te które idą do Intercoolera i z intercoolera do kolektora dolotowego. One lubią pękać...
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 15:00   #25
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Z olejem fałszywy alarm - nie ubywa. Jeśli chodzi o przewody, to jeden idzie do siłownika przy turbinie, pozostałe nie wiem. Zdjęcie wkleję najpóźniej jutro, bo dzisiaj wymiana tylnich amorków.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 18:21   #26
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Czujniki są tylko zamontowane do kolektora dolotowego, natomiast przewód do nich idzie od puszki widocznej na 1 zdjęciu. Nie wiem do czego ta puszka, ale chyba do regulacji ciśnienia z turbiny, bo do puszki jest podłączony wąż od intercoolera i idzie do kolektora dolotowego. Odchodzi również metalowy przewód gdzieś do tyły silnika. Ktoś wie od czego ta puszka?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P5160019.JPG (57.4 KB, 191 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P5160020.JPG (60.1 KB, 181 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P5160021.JPG (62.7 KB, 184 wyświetleń)
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 21:08   #27
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujniki są tylko zamontowane do kolektora dolotowego, natomiast przewód do nich idzie od puszki widocznej na 1 zdjęciu. Nie wiem do czego ta puszka, ale chyba do regulacji ciśnienia z turbiny, bo do puszki jest podłączony wąż od intercoolera i idzie do kolektora dolotowego. Odchodzi również metalowy przewód gdzieś do tyły silnika. Ktoś wie od czego ta puszka?
Obadam to u siebie jeszcze jak jest i porównam. Ta "puszka" to zawór EGR...
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 19:48   #28
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

I jak z tymi czujnikami?
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 19:50   #29
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak z tymi czujnikami?
a kurde zapomniałem.. wrr jutro postaram zrobić foty.. ale moze byc ze wrzuce dopiero je w sobotę.. tylko czy ty przypadkiem nie masz slinika już po lifcie ... tj gdzies chyba od 09/2003 lub moze jeszcze troche pozniej..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488

Ostatnio edytowane przez DarekJ ; 21-05-2009 o 19:53
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 10:41   #30
Kaerf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Podobne objawy mam w swoim TDCi 2.0 z 2003 roku. Straszne kopcenie oraz szarpie przy zdejmowaniu nogi z gazu. Zgodnie z tym co pisaliście, sprawdziłem przewód od intercoolera i znalazłem przeciek. Zaznaczyłem na zdjęciach miejsce awarii. Taki kawałek węża zbrojonego w serwisie Forda w Rybniku kosztuje 230 złotych. W moim przypadku to jest cześć oznaczona nr 21. Co widać na ostatnim schemacie. Czekam na cześć która ma być w środe, postaram się w czwartek napisać czy wymiana pomogła.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg F1.jpg (96.5 KB, 209 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 230509_1032-0002.jpg (64.0 KB, 205 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 230509_1032-0003.jpg (75.3 KB, 201 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Schowek01.jpg (51.0 KB, 174 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Kaerf ; 23-05-2009 o 10:47
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.