Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2009, 14:33   #31
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Niestety wróciłem do domq i tutaj nie mam aparatu żeby zrobić foty.. (ale po ogladałem i u mnie te przewody troszkę inaczej troszkę idą, ale połączone są podobnie.)

A co do tego wycieku to owszem i bardzo możliwe że to jest powodem. I niestety tak to prawda te rury są takie drogie.. Gratuluje bystrego oka i że chęci wrzucenia fotek - na pewno innym się to przyda.. Podobnych pęknięć też trzeba szukać na rurce 2 i 5

__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 21:13   #32
adas44
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-08-2008
Skąd: Radom
Model: mondeo
Silnik: tddi, 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Witam! Podłączę się pod temat.
Już drugi raz mam taką akcję - jade i nagle silnik zaczyna przerywać, z rury leci biały dym. jadę kilkaset metrów i gaśnie całkiem. potem po kilku minutach odpali, ale nie od razu trzeba pomielić chwilę, powciskać pedał gazu. jak odpali to znowu przejadę kilkaset metrów z ledwością i znowu gaśnie. Pierwszym razem odpoczął 1.5 godziny i problem kompletnie zniknął. Teraz ledwo udało mi się do domu wrócić. Ktoś może miał taki przypadek?
chyba powinienem dodać pare szczegółów - mk3 mondeo 2001, 115 KM, tddi
adas44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 22:04   #33
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał adas44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Podłączę się pod temat.
Już drugi raz mam taką akcję - jade i nagle silnik zaczyna przerywać, z rury leci biały dym. jadę kilkaset metrów i gaśnie całkiem. potem po kilku minutach odpali, ale nie od razu trzeba pomielić chwilę, powciskać pedał gazu. jak odpali to znowu przejadę kilkaset metrów z ledwością i znowu gaśnie. Pierwszym razem odpoczął 1.5 godziny i problem kompletnie zniknął. Teraz ledwo udało mi się do domu wrócić. Ktoś może miał taki przypadek?
chyba powinienem dodać pare szczegółów - mk3 mondeo 2001, 115 KM, tddi
Wygląda to na problem z paliwem (dlatego biały dym) jest go za mało w stosunku do zasysanego powietrza. Nie miga sprężynka ?? Jeżeli miga to trzeba z czytać błędy..

1) Może zatankowałeś trefne paliwo ??
2) Może filtr paliwa daawno niewymieniany i się zatkał ? - to bym pierwsze sprawdził jeżeli nie ma migającej sprężynki, no chyba, że nie dawno był wymieniany.
3) Zawieszające, uszkodzone wtryskiwacze
4) Uszkodzona pompa paliwa
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 18:27   #34
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał DarekJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko czy ty przypadkiem nie masz slinika już po lifcie ... tj gdzies chyba od 09/2003 lub moze jeszcze troche pozniej..
tak, jest po lifcie
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 08:48   #35
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak, jest po lifcie
To nie wiem czy jest sens robić fotkę, bo u mnie jest przed i może to u mnie inaczej wyglądać..
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 19:41   #36
Kaerf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Wymieniłem przewód, pomogło w 100%. Po samej wymianie, dużo kopcenia, ale po przejechaniu paru kilometrów stopniowo się zmniejszyło. Najważniejsze ze zniknęło szarpanie i wróciła moc. Katalogowy numer części:

D05WA
2S7Q-6N696-AA
CR
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 10:58   #37
Sleeper7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Witam, mam ten sam problem. Auto traci moc a przy 2,5 tys obrotach nawet samo gasnie, poprostu nie wyciagne wiecej. Ogromnie tez kopci, krew mnie juz zalewa... Jak sie do tego zabrac gdzie naj pierw szukac? chyba tylko serwis ? kto poleci dobry serwis w okolicy Debica-Rzeszow ?
Sleeper7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 11:06   #38
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Andi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał DarekJ Zobacz post
tylko czy ty przypadkiem nie masz slinika już po lifcie ... tj gdzies chyba od 09/2003 lub moze jeszcze troche pozniej..
tak, jest po lifcie
to silniki też były przed i po lifcie ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 14:53   #39
Andi
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Głuszyca
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to silniki też były przed i po lifcie ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też mnie to zdziwiło, ale się nie odezwałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2009, 22:57   #40
Yaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] utrata mocy i ogromne kopcenie

Mam podobne objawy w Mondeo 2.0 TDDI. Też dymi cholernie i muli strasznie. Myślałem że to turbina - została zregenerowana (podobno dobrze), wymieniłem też już 2 razy uszczelkę pod kolektorem wydechowym bo był przedmuch. Teraz z przodu przedmuchów nie widać ale z tyłu dymi na czarno a mocy nie ma. Czasem (na szczęście niezbyt często) lubi delikatnie poszarpać na luzie ale nie gaśnie.
Byłem na wakacjach i miejscowi spece "orzekli", że to wtryski do wymiany ale sam nie wiem... (sprężynka nie zapala się, nie miga, jest ok).
Czy faktycznie to mogą być wtryski? mam nadzieję, że nie.....

Ostatnio edytowane przez Yaa ; 29-08-2009 o 22:59
Yaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.