Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2009, 22:12   #11
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Re: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Cytat:
Napisał wesleymondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedyś pisali jeśli dobrze pamiętam o jakimś rezystorze silniczka wentylacji
u mnie jak padła ta część to nic nie śmierdziało temat jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 22:51   #12
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Cytat:
Napisał ubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego przegoń Mondziaka zdrowo potem się zatrzymaj otwórz machę i niuchaj jak śmierdzi w aucie to pod maską będzie bardziej śmierdziało wtedy łatwiej zlokalizujesz skąd capi. Napisz czy smród jest odczuwalny jak na postoju pogazujesz trochę czy tylko w czasie jazdy wtedy wyeliminujemy przypalanie sprzęgła. jak to nic nie da to po kolei obwąchaj wszystkie płyny jeśli któryś zapach rozpoznasz to będziesz wiedział co capi i gdzie szukać
witam! sek w tym ze nie jezdze zbyt szybko, raczej oszczednie i nie lubie meczyc silnika. ten smrod pojawil sie niedawno na trasie, raz byl a raz go nie bylo. jak jezdze po miescie to tez niekedy zasmierdzi. dzisiaj jak zasmierdzialo to zatrzymalem sie i sprawdzilem pod maska, ale nic nie bylo czuc, wszystkie plyny w normie, wyciagnolem tez schowek i tez nic tam nie smierdzialo. na postoju jak gazuje to tez nie smierdzi. to sie zdarza tylko w czasie jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 09:17   #13
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Zobacz i zapamiętaj stany płynów do wspomagania, hamulcowego, chłodzącego i oleju.
Po jakimś czasie sprawdź znowu którego ubyło. Choć jak to to od czasu do czasu czuć, to może być jakiś malutki wyciek i szybko nie ustalisz, wtedy to na kanał i poszukać śladów po wycieku.
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 10:05   #14
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Cytat:
Napisał boropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz i zapamiętaj stany płynów do wspomagania, hamulcowego, chłodzącego i oleju.
Po jakimś czasie sprawdź znowu którego ubyło. Choć jak to to od czasu do czasu czuć, to może być jakiś malutki wyciek i szybko nie ustalisz, wtedy to na kanał i poszukać śladów po wycieku.
witam! juz pisalem wczesniej ze niczego nie ubywa, plyny maja staly poziom, zadnych wyciekow.
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 11:12   #15
ezop
ford::average
 
Avatar ezop
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Gorlice
Model: mondeo ghia
Silnik: 2.0 TDDI, 1.8 16v
Rocznik: 2001, 1993
Postów: 50
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

a moze jakas nieszczelnosc u ukladzie wydechowym. Z tego co pamietam w TD rura kolektorowa z kolektorem uszczelniana jest na stozku i dociskana sprezynami. Mialem pare przypadkow gdzie ten stozek sie podcieral i popuszczal wlasnie przy wiekszym obciazeniu co bylo powodem smrodu w kabinie.
ezop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 17:27   #16
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Kolego hilly3077 jeśli mam być szczery to sądzę że to będzie spalone sprzęgło poobserwuj czy obroty silnika i prędkościomierz idą w miarę równo albo tak jak pisał EZOP
Cytat:
Napisał ezop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze jakas nieszczelnosc u ukladzie wydechowym.
wtedy warto by było przepatrzyć tłumik ostatecznie możesz sprawdzić czy nie będzie to EGR lub recylkulator spalin nigdy nie słyszałem żeby komuś przez to coś śmierdziało ale kończą mi się już pomysły :-( pozdrawiam
__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 13:09   #17
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

witam! problem rozwiazany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . rezystor wysiadal i jakims cudem zwieral. cala wtyczka sie zesmarzyla i tworzy calosc z rezystoremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .zastanawia mnie tylko jedno , dlaczego to sie caly czas nie smarzylo?
dzieki wszystkim za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
__________________
Było Scorpio 2.0 DOHC EFI 91 Sedan CL Exclusive
Jest Mondeo 1.8 Zeta 16V 96 Turnier Ghia
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 11:03   #18
Bladytom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-07-2009
Skąd: Sydney
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam! problem rozwiazany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . rezystor wysiadal i jakims cudem zwieral. cala wtyczka sie zesmarzyla i tworzy calosc z rezystoremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .zastanawia mnie tylko jedno , dlaczego to sie caly czas nie smarzylo?
dzieki wszystkim za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
Witam wszystkich! Kolego hilly3077, byłbys tak dobry i powiedział co to za rezystor był i gdzie go szukać? Mam podobne objawy, przekopałem juz pół auta, wszystko czyste i suche a od czasu do czasu śmierdzi spalenizną. Pozdrawiam
Bladytom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 18:09   #19
mleczyk1103
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Gdynia
Model: focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005-2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Witam,
mam ten sam problem, autko (focus 2007r, 1,6 benzyna) mam od tygodnia. Przy włączonym nawiewie ten smrodek jest mocniejszy. Przed zakupem byłam w serwisie forda i robiłam kompletny przegląd łacznie z komputerem, płyny są ok. Mam wrażenie, że mocniej śmierdzi przy przyspieszaniu. Poobserwuje go jeszcze ze 2 dni i jak dalej będzie tak samo jade do warsztatu. Pozdrawiam
mleczyk1103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 00:53   #20
mattimac
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [mk2] dziwny zapach z nawiewu(dmuchawy)

Cytat:
Napisał hilly3077 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam! problem rozwiazany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . rezystor wysiadal i jakims cudem zwieral. cala wtyczka sie zesmarzyla i tworzy calosc z rezystoremGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .zastanawia mnie tylko jedno , dlaczego to sie caly czas nie smarzylo?
dzieki wszystkim za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam...
Jaki rezystor? Rezystor czego? Może napisz to komuś pomożesz?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.