Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2009, 18:37   #1
ludvig86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Goleniów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Wskażnik temperatury silnika

Witam. W/w wskaźnik po przekręceniu stacyjki pokazuje cały czas temperaturę na maksa a nieraz nawet wskaźnik wychodzi za obręb czerwonego pola. Nie jest ważne czy silnik jest zimny czy ciepły cały czas maksymalna temperatura na wskaźniku. Wymieniłem już czujnik temperatury na wskaźnik i wskaźnik ale dalej to samo. Sprawdziłem przewód od czujnika do wskaźnika. I tu się dzieją dziwne cuda niby jest zwarcie pomiędzy kablem a masa samochodu ale jak wypnę cały licznik to zwarcia już niema. Pomóżcie proszę.

ludvig86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 18:43   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

napisz z którego roku masz auto i z którego roku był założony wskaźnik lub licznik
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 21:18   #3
ludvig86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Goleniów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Autko jest z 1997 roku. Wskaźnik był od takiego samego modelu ale nie wiem który rok. Po wymianie wskaźnika zachowanie się nie zmieniło. Pomóżcie
ludvig86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 21:19   #4
ludvig86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Goleniów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

A i dodam że to jest 1.8 TD
ludvig86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 11:56   #5
ludvig86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Goleniów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Koledzy pomóżcie.
ludvig86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 13:30   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Kolego, cóż tu można pomóc? Zwarcie jednak gdzieś być musi. Pozostaje szukać! Wątpię, aby ktoś miał już wcześniej dokładnie taki sam problem. Z tego, co opisujesz, wnioskuję, że zwarcie masz w samym zespole wskaźników, może gdzieś na druku, może w samej wtyczce, albo gdzieś przy wskaźniku.
Powodzenia i cierpliwości w poszukiwaniach.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 20:33   #7
ubik
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2009
Skąd: góral niskopienny
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 192
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Mam odrobinę odwrotny problem lecz sądzę że da się go podpiąć pod ten temat. Podrzas normalnej pracy silnika wskazówka dochodzi tak około do literki "o" natomiast przy zgaszonym silniku lub zaraz po odpaleniu wskazówka znajduje się około 1 cm poniżej pola "minimum". Czy w waszych Mondziakach wskazówka na zgaszonym silniku też osiada tak nisko ?

Pozdrawiam
__________________
Wolę pchać Forda niż jeździć golfem
ubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 23:45   #8
hiszpan_pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: Mondeo mk2 Sedan
Silnik: 2.0 + gaz
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpię, aby ktoś miał już wcześniej dokładnie taki sam problem.
A jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał ludvig86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W/w wskaźnik po przekręceniu stacyjki pokazuje cały czas temperaturę na maksa a nieraz nawet wskaźnik wychodzi za obręb czerwonego pola. Nie jest ważne czy silnik jest zimny czy ciepły cały czas maksymalna temperatura na wskaźniku.
U mnie również wskaźnik idzie za czerwone pole.
Dodam tylko że po wyjęciu kluczyka wskazówka posłusznie wraca na swoje miejsce (trochę powyżej początku skali).
Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu nowego czujnika, ale widzę że problem może być w innym miejscu.

Dodam tylko że u siebie NIESTETY mam zamontowany czujnik taki jak ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"Niestety" - jak łatwo się domyśleć ze względu na cenę.

Ludvig86 masz może taki sam czujnik, bo może problem powiązany jest z tym typem czujnika?

Pozdrawiam
hiszpan_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2009, 13:25   #9
jacek193
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2009
Skąd: Giżycko
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Cytat:
Napisał ludvig86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. W/w wskaźnik po przekręceniu stacyjki pokazuje cały czas temperaturę na maksa a nieraz nawet wskaźnik wychodzi za obręb czerwonego pola. Nie jest ważne czy silnik jest zimny czy ciepły cały czas maksymalna temperatura na wskaźniku. Wymieniłem już czujnik temperatury na wskaźnik i wskaźnik ale dalej to samo. Sprawdziłem przewód od czujnika do wskaźnika. I tu się dzieją dziwne cuda niby jest zwarcie pomiędzy kablem a masa samochodu ale jak wypnę cały licznik to zwarcia już niema. Pomóżcie proszę.
Witam,mam podobny problem tylko że odwrotny,a mianowicie u mnie wskazówka lezy cały czas na minimum,podnosi sie tylko wtedy jak postoję w korku lub jest b.ciepło po czym po paru minutach spada znowu do minimum i tak w kółko.Sprawdziłem tylko czy włącza się wentylator przy dłuższym postoju,na szczęście włącza się i narazie dałem sobie spokój z poszukiwaniami,ale mam zamiar wrócić do tematu przy najbliższym postoju w warsztacie.MK 2 1.6 benzyna
jacek193 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 20:02   #10
ludvig86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Goleniów
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wskażnik temperatury silnika

Kolego hiszpan pl wzrokowo mam ten sam typ czujnika. Ale według pomiarów wskaznik zachowuje sie dobrze. Sprubuje wymienic caly licznik.
ludvig86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.