Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2008, 12:52   #1
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie po wyłączeniu klimy foka paruje

mam taki problem. po wyłączeniu klimy foka mega paruje. jak wsiądę do auta na deszczu, wiadomo człowiek mokry, to szybki przyparują. włączam klimę, elegancko para schodzi. ale jak wyłączę to momentalnie jest pogrzej niż było.

klima serwisowana wiosną, była w mega dobrym stanie. latem przez podszybie zalałem środek foki, ale wszytko pięknie wysuszone, filtr kabinowy wymieniony.

co poradzicie mądrego?? może jeszcze raz klimę do maszyny podłączyć ??

tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 13:15   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

No ale po co? Przecież klima działa, skoro odparowywuje.
Ja bym raczej szyby od środka umył i sprawdził filtr kabinowy.

Choć czasami i u mnie podczas deszczu da się jechać tylko na klimie (nawiew na szybę).
Nie znalazłem jeszcze regularności - najpierw myślałem, że to jak jest ciepło i pada, ale nie zawsze tak jest.
Przy zimnie też się zdarza. A czasem nie.
Jedyny wspólny mianownik to deszcz. Ale i to nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znaczy, może padać a szyby nie parują...

Natomiast szczytem wszystkiego jest Picasso mojego ojca - zawsze jak pada musi mieć klimę włączoną.
Tylko przy klimie nie parują szyby. Nie ma znaczenia mycie szyb, filtr ani temperatura.
Pada=klima.
No i się przyzwyczaił i jeździ.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 13:38   #3
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

Ale paruje i bez wzgledu na to jak dlugo chodzi nawiew bez klimy na jakiejs temperaturze to para i tak nie znika ?

Mi sie tylko raz zdarzylo, ze porzadnie zaparowal, ale i tak bez klimy dalo rade po chwili. Generalnie w ogole mnie ten problem nie dotyczy i zastanawiam sie jaka moze byc roznica miedzy moim a jakims innym egzemplarzem...? Czy wszystkie focusy maja przednia szybe ogrzewana? Jesli nie to moze ta szyba jakas inna jest - czyms innym powleczona albo cos. Heh, czuje, ze juz kombinuje za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mycie moim zdaniem niewiele zmieni, bo u mnie na szybie w srodku jest mega syf i dalej nie chce parowac - moze w tym tkwi sekret ? :fcp27 :fcp26
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 13:40   #4
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

Ja miałem podobny problem-przy byle deszczu i w chłodny poranek momentalne parowanie szyb. To co pomogło, nie wiem tylko na jak długo, to:
- 3-krotne (tak, 3 razy) dokładne umycie szyb od środka płynem do mycia okien. Nigdy byście nie uwierzyli jaki syf ściągnąłem z przedniej szyby przy pierwszym myciu - szmatka była niemal cała dosłownie czarna.
- napryskałem i rozprowadziłem po szybie środek przeciwdziałający parowaniu szyb. Pewnie pic na wodę, ale kosztował kilkanaście złotych w supermarkecie, a buteleczka chyba 150ml, więc spora, na kilka użyć na pewno wystarczy, to co szkodziło spróbować.

Póki co szyby nie parują w czasie deszczu, czasami w chłodny poranek złapią lekką parę, ale nie tak intensywną jak poprzednio, na pewno nie utrudniającą widoczności i schodzi sama po 2-3 minutach, lub błyskawicznie po włączeniu ogrzewania szyby :fcp2
phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 14:55   #5
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

chłopaki ja i tak jestem mega pedant, u mnie w samochodzie jest czyściej niż w domu, nie urażając żony.

szyby myte raz w miesiącu, w domu 3-4 razy w roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. preparat do nie parowanie też.

to jest dziwny efekt z tą klimą, bo jak ją wyłączę to jakby wilgoć leciała z nawiewów, gorzej niż jakbym jej nie włączał.
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 15:02   #6
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

No a ten filterek?
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 15:46   #7
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

Cytat:
Napisał Schem
No a ten filterek?
filterek kabinowy wymieniony po powodzi, czyli ze 2 miesiące temu
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2008, 17:07   #8
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

Cytat:
Napisał tomitomi
to jest dziwny efekt z tą klimą, bo jak ją wyłączę to jakby wilgoć leciała z nawiewów, gorzej niż jakbym jej nie włączał.
To jest całkowicie normalne tzn. woda po wyłączeniu klimy musi odparować z parownika,
właśnie m. in. z tego powodu klima "śmierdzi", gdy ktoś klimy nie wyłącza wcześniej, przed wyłaczeniem zapłonu (woda gromadzi się, a to super środowisko do rozwoju grzybów).

Jak już odparuje (to jest kilka minut, wtedy lepiej puścić nawet trochę cieplejsze powietrze
latem też) - szyby powinny przestać parować.
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2008, 05:50   #9
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

Nie wiem co to znaczy parawanie szyb w foce :fcp1 Klimy używam sporadycznie.
Nawiew w Focusie jest rewelacyjny (więc nie mam pojęcia skąd Twój problem), może ma to związek z tym zalaniem auta??
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2008, 07:02   #10
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Re: po wyłączeniu klimy foka paruje

tomitomi

Na 100% problem masz z filtrem kabinowym u mnie jest to samo.

Nie masz czasami problemu z cięknącym podszybiem i wodą na wycieraczce pasażera?

Ja walcze z tym od jakiegoś czasu. Rozmontowałem podszybie i obudowe filra kabinowego (uszczelka nie istniała już tam, filtr był lekko wilgotny). Wyczyściłem, uszcelniłem silikonem obudowę filtra, ale niestety dalej po większym deszczu mam wodę.

Możliwe, że u Ciebie nawet jak nie masz wody, masz filtr kabionowy jednak dosatej troche wody i jest wilgotny i stąd te parowanie szyb po wyłączeniu klimy.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.