Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2010, 06:58   #1
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Poziom płynu chłodzącego

Witam!
Sprawdzałem ostatnio poziom płynu chłodniczego i okazało się ze jest trochę poniżej minimum (jakieś 3-4 mm). Przyznaję się, że to moje pierwsze sprawdzenie po zakupie (auto używane - ja jeżdżę ok 3 miesięcy), więc nie wiem czy ubywa, czy po prostu tak miał od zakupu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chciałem zapytać jednak o co innego, pojemnik z płynem ma jakby półkę nieco wyżej od której odchodzą dwa przewody, tam też znajduje się płyn chłodniczy, jeśli by go zsumować z tym z głównej komory, to pewnie wszystko byłoby w normie. Pytanie czy brać poprawkę na ten płyn w górnej części pojemnika (np przy dolewaniu), czy też nie trzeba?

gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 13:17   #2
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Pojemnik z płynem ma zaznaczone poziomy minimum i maximum. I to są wyznaczniki tego w jakim przedziale powinien być poziom płynu, nie ma znaczenia czy są jakieś przewody, kraniki, zaworki i inne duperelki. Jeśli masz poniżej minimum dolej płynu (ja dolewam tak aby poziom płynu "dotknął" dolnej krawędzi liter MAX) i obserwuj, najlepiej codziennie, a jeżeli nie będzie widać ubytków to co 2-3 dni. Płyn sam z siebie nie ucieka i najpewniej masz jakiś wyciek, napoczątek należy zdiagnozować jak duży. A potem albo do mechanika, żeby zdiagnozował miejsce wycieku i koszt naprawy, ewentualnie dodać do płynu środka do uszczelniania chłodnic.
phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 13:20   #3
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Albo ten typ tak ma. Ja mam ciut poniżej minimum (na ciepło powyżej) i dolewanie nic nie daje - po kilku dniach wraca do poprzedniego poziomu. I tak trzyma już ponad rok...
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 13:50   #4
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

No to odważny jesteś jak cały czas na minimum jeździsz. U mnie było podobnie - dolewałem, po kilu dniach miałem ok 1cm poniżej minimum. Po dolaniu - kilka dni i znowu to samo. Więc wg twojego założenia niby wszystko OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale pod samochodem miałem mokre plamy więc pojechałem do mechanika i okazało się, że pęknięty jest króciec, który doporwadza (lub odprowadza - nie pamiętam) płyn do/z bloku silnika). Niestey koszt samego króćca to ok.700zł (zamienników nie ma) + robocizna. Trochę drogo. Więc mechanik zakleijł tę dziurę. Pomogło na 2 miesiące. Po tym czasie znowu wyciek, ale już mniejszy (poprzednio uciekało mi pół szklanki na dzień, po dwóch miesiącach pół szklanki na 3 dni). Kupiłem więc środek do uszczelniania chłodnic, zastosowałem wg instrukcji i do dzisiaj (chyba z pół roku już będzie) jeżdżę ze stałym poziomem płynu. Jeżeli więc macie poniżej minimum, dolewacie i dalej ubywa, ale tylko do pewnego momentu to lepiej sprawdźcie to dokładnie, bo z tego co wiem głowice w silnikach Forda są wrażliwe na wysoką temperaturę, a jak się taka głowica skrzywi, to myślę, że 700zł będzie mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 13:54   #5
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Póki co nie zaobserwowałem, żeby temperatura podnosiła się powyżej normy. Dzisiaj doleje płynu i będę obserwował co się dzieje (czy ubywa).
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 14:07   #6
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

U mnie też wskazówka temperatury zawsze była idealnie w pionie, żadnych odchyleń w góre czy w dół. Normalne wskazania nawet gdy płyn był 1cm poniżej minimum. Ale to jest zwyczajnie niebezpieczne. Więc zrób tak jak napisałeś - dolej płynu i obserwuj czy będą plamy pod samochodem w czasie postoju i czy ubywa w zbiorniczku z płynem. No i na początek przynajmniej raz dziennie sprawdzałbym czy i ile płynu ubywa - oczywiście zawsze w tych samych warunkach, czyli najlepiej zimny silnik i samochód stojący na płaskim. Daj znać jak coś wyśledzisz.
phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 07:18   #7
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Dolałem przedwczoraj i na razie zauważalnej różnicy w poziomie płynu nie ma (i oby tak zostało). Nic będę obserwował dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 07:06   #8
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Ciągle brak widocznego ubytku. Wygląda na to, że wszystko w porządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 09:29   #9
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Poziom płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał phoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to odważny jesteś jak cały czas na minimum jeździsz. U mnie było podobnie - dolewałem, po kilu dniach miałem ok 1cm poniżej minimum. Po dolaniu - kilka dni i znowu to samo. Więc wg twojego założenia niby wszystko OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale pod samochodem miałem mokre plamy więc pojechałem do mechanika i okazało się, że pęknięty jest króciec, który doporwadza (lub odprowadza - nie pamiętam) płyn do/z bloku silnika). Niestey koszt samego króćca to ok.700zł (zamienników nie ma) + robocizna. Trochę drogo. Więc mechanik zakleijł tę dziurę. Pomogło na 2 miesiące. Po tym czasie znowu wyciek, ale już mniejszy (poprzednio uciekało mi pół szklanki na dzień, po dwóch miesiącach pół szklanki na 3 dni). Kupiłem więc środek do uszczelniania chłodnic, zastosowałem wg instrukcji i do dzisiaj (chyba z pół roku już będzie) jeżdżę ze stałym poziomem płynu. Jeżeli więc macie poniżej minimum, dolewacie i dalej ubywa, ale tylko do pewnego momentu to lepiej sprawdźcie to dokładnie, bo z tego co wiem głowice w silnikach Forda są wrażliwe na wysoką temperaturę, a jak się taka głowica skrzywi, to myślę, że 700zł będzie mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
On napisal, ze poziom mu trzyma ponad rok i zapewne pisal o pomiomie miedzy przegrodami ktory sie zmienia roznie po zalaniu.
Krociec to pewnie chlodnica oleju i mozna ja dostac taniej.
Za to podziwiam Cie za wyeliminowanie wycieku. Potem ludzie placza, ze zima nie grzeje, latem nie chlodzi i inne szopki. Kupuje sie znacznik do wyciekow i sprawdza gdzie leci, najczesciej z termostatu lub pompy.

A jezeli chodzi o temat to poziom jest inny na zimno i na cieplo, a do tego MKII *(chyba o nim mowa) ma krzywo zbiornik.
Dolej do poziomu i sprawdz nastepnego dnia na zimno i potem po np tygodniu czy sie nie zmienia.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.