Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2009, 17:54   #1
Navig
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 56
Unhappy Pomóżcie mi sie zdecydować

Witam wszystkich

Mam od trzech miesięcy dylemat ,bo chciałbym zmienić autko tylko nie wiedziałem na jakie. Przewijały sie w tym czasie różne marki, od Fiatów (albea,marea,palio) po hyundaie,a nawet ople.Były nawet fordy mondeo MK II,ale dowiedziałem sie niedawno,ze nie jest do zbyt dobry wybór. Nadmienie jeszcze tylko,ze chodzi mi raczej o jakieś autko rodzinne z w miare dużym bagażnikiem(dwie dorosłe osoby plus dziecko 4 lata i maluszek nowo narodzony do tego bagażnik ma pomieścić normalnej wielkości spacerówkę po złorzeniu) mam na to przeznaczone jakieś 12 000 -14 000 i najlepiej jakby rocznik był około 1998-2001,bo wiem,ze raczej nic nowszego nie dostane oprócz fiatów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatnio kolega podpowiedział mi,ze w tych pieniądzach mógłbym dostać niezłego Focusa i tu powstaje pytanie.Benzyna czy diesel? Z jakim przebiegiem? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?Jakie blachy mają takie roczniki (ocynk czy jakieś inne paskudztwo? )Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomożcie proszę,bo mój orionek już długo nie pociągnie a autko jest mi potrzebne.Dużo nie jeżdże (jakieś 10 000 rocznie),ale musze mieć autko raczej nie zawodne,chodzi mi konkretnie o to,ze jak rano wsiadam to ma bez problemu odpalić i zawieźć mnie na miejsce przeznaczenia ,obojętnie czy to jest zima czy lato.

Z góry dziekuję i serdecznie pozdrawiam forumowiczów

__________________
Pozdrawiam Piotr

Ford orion 1,3 93r. benzyna
Navig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 04:24   #2
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pomóżcie mi sie zdecydować

JAK TAK mało jeździsz wybierz benzynę mniej problemów ja mam fokie 16 i pali około 7 na 100,
mój jest 2004 i jest ocynk i blachy ok
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 06:23   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Pomóżcie mi sie zdecydować

Prę lat temu miałem podobny dylemat i po długim zastanowieniu się wybrałem fokusa kombi - myślę że jest idealny jak na autko rodzinne . Masz sporo miejsca , w dodatku duży bagażnik , po rozłożeniu siedzeń w razie potrzeby masz naprawdę dużą przestrzeń aby coś przewieść . Ja mam z 2002 r silnik 1,6 + gaz . Z blachą nie ma jakichś większych problemów .Jeśli chodzi o ekonomiczność to wypada całkiem nie źle . Mam przebieg 160 000 i awarie miałem typowe jakie się zdarzają ( cewka , pompa sprzęgła , nie dawno wymieniałem sprzęgło) . Prowadzi się dobrze .Z klimatyzacją to by mu nie zaszkodziło pod maską trochę koni więcej.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 08:58   #4
mihnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: zabrze
Model: tranzit
Silnik: 2.5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Pomóżcie mi sie zdecydować

mam foczke 18 tdci i chyba więcej nie kupie diesla może nie jest zbyt awaryjny oprócz wtrysków a to bali portfel i to mocno więc polecam benzyne kombi duże rodzinne i mniej awaryjne i wcale nie takie paliwożerne z twoim rocznym przebiegiem to byś na ropie niewiele zaoszczędził tak więc idz w benzyne pozdrawiam
mihnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 09:05   #5
waldegar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pomóżcie mi sie zdecydować

Ja mam foke z 2002 roku 1,8 TDDI kombi...autko super,zero awarii.Wymieniam tylko to co potrzebne czyli klocki,tarcze,oleje itd.Przypomniałem sobie...raz tylko wymieniłem półoś lewą i to wszystko.Też mam rodzinę i autko polecam.
waldegar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 22:38   #6
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Pomóżcie mi sie zdecydować

Kolego Navig bierz foczkę, będziesz zadowolony, tylko nie kupuj pierwszego lepszego, posprawdzaj dobrze bo duuużo padlin jeździ (nie mówię tylko o Focusach).
Przede wszystkim wyklucz motor 1,4 bo to słabe i pali prawie tyle co 1,6.
Przy takich przebiegach ~10k km możesz się rozglądać za benzynowym 1,6 lub 1,8
Jeśli Ci się trafi ładny egzemplarz 1,8TDDi to też bym się nie zastanawiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.