Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2015, 21:46   #1
meme
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Cześć,

kiedyś zauważyłem, że gdy kierownica jest idealnie prosto samochód ściąga w prawo. Opony były nowe, ciśnienie w porządku. Pojechałem na geometrię. Panowie zrobili, było super; niestety tylko przez kilkanaście dni. Po przejechaniu autostradą zauważyłem, że przy prędkości 130-140, znowu zaczyna lekko go ściągać w prawo, gdy kierownica jest idealnie prosto. Po kilku dniach już ściągało go w prawo nawet przy prędkości 50 km/h.

Kierownica nie jest idealnie wypoziomowana. Po skręcie odbija ją do położenia lekko w lewo, dzięki czemu samochód jedzie prosto. Natomiast jak prostuję ją idelanie to ściąga w prawo. Co jest nie tak?

Z góry dziękuję.

meme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 22:17   #2
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

wiatr, asflat, zużyte zawieszenie, wadliwe opony itp itd
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 00:04   #3
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Cytat:
Napisał meme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

kiedyś zauważyłem, że gdy kierownica jest idealnie prosto samochód ściąga w prawo. Opony były nowe, ciśnienie w porządku. Pojechałem na geometrię. Panowie zrobili, było super; niestety tylko przez kilkanaście dni. Po przejechaniu autostradą zauważyłem, że przy prędkości 130-140, znowu zaczyna lekko go ściągać w prawo, gdy kierownica jest idealnie prosto. Po kilku dniach już ściągało go w prawo nawet przy prędkości 50 km/h.

Kierownica nie jest idealnie wypoziomowana. Po skręcie odbija ją do położenia lekko w lewo, dzięki czemu samochód jedzie prosto. Natomiast jak prostuję ją idelanie to ściąga w prawo. Co jest nie tak?

Z góry dziękuję.
Mam od dłuższego czasu ten sam problem co Ty, i wszyscy dają złote rady jak kolega powyżej - wiatr, opony, ciul wie co jeszcze.

U mnie wprawdzie tak znacząco ściąga dopiero powyżej 90 km/h, ale ustawienie geometrii nic nie dało, a wg pomiarów było i jest idealne. Również mam nowe opony, zresztą na rocznych zimówkach jest to samo.
Jeżdżę z tym od kwietnia i nikt nie potrafi zdiagnozować dlaczego tak się dzieje (a byłem już w niejednym warsztacie)
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 05:33   #4
Mateo
ford::beginner
 
Avatar Mateo
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Był obszerny temat poruszający ściąganie MK2 w prawo.
Wszyscy tak mamy, i trzeba się z tym pogodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Focus ma dość wyczulony układ kierowniczy, a i dość twardo zestrojone zawieszenie; druga sprawa to że żaden asfalt nie jest idealnie prosty, bo być nie może.
__________________
Ford kolejny i kolejny
Mateo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 05:50   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Asfalt być może jest i prosty, ale jezdnia z reguły jest pochyła i to zawsze w prawo, aby woda sciekała po deszczu na pobocze.
A poza tymi już podanymi możliwymi przyczynami, różnica cisnienia w oponach, lub lekko obcierajace klocki o tarcze.
Ale nikt nie jeżdzi bez trzymania kierownicy, to z lekkim ściąganiem da sie jechać.

A Kopernik odkrył, że to ziemia się obraca, to może siła odśrodkowa wyrzuca Wasze pojazdy z drogi.

Ostatnio edytowane przez salom ; 21-08-2015 o 05:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 07:21   #6
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Czasami pomaga geometria ,czasem dobre wyważenie kół u mnie często pomagało zamiana koła prawego na lewą stronę
meme
Sądząc po tym co piszesz to nie masz idealnie przeprowadzonej geometrii skoro poprzeczkę masz lekko w lewo.Gdy chodziłem do samochodówki to na stacji diagnostycznej zaczynaliśmy od ustawienia poprzeczki idealnie a potem sprawdzanie zbieżności wyprzedzenia sworznia zwrotnicy czy pochylenia koła .... są to szczegóły ale przy dużych prędkościach widocznie istotne
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 08:41   #7
meme
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Dzięki za odpowiedzi. Gdyby chodziło tylko o prędkości powyżej 100km/h to dałbym sobie spokój, ale mam tak nawet przy 50km/h (tylko odpowiedni wolniej ściąga). Spróbuję jeszcze raz geometrii, ale tym razem przypilnuję aby wypoziomowali idealnie kierownicę. Czy ktoś zna dobry zakład w Warszawie?
meme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 09:24   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

kierownica nie ma nic do ściągania, możesz mieć ustawioną krzywo - powinna być krzywa ale auto prosto powinno jechać

opony
geometria
hamulce
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 09:48   #9
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Cytat:
Napisał Mateo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był obszerny temat poruszający ściąganie MK2 w prawo.
Wszyscy tak mamy, i trzeba się z tym pogodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Focus ma dość wyczulony układ kierowniczy, a i dość twardo zestrojone zawieszenie; druga sprawa to że żaden asfalt nie jest idealnie prosty, bo być nie może.
No to ja przy następnym zakupie auta Fordowi podziękuję za jego "wyczulony układ kierowniczy"...

Już słysze te telefony od przyszłego nabywcy... "panie, to auto ściąga! Bite było!"
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 10:11   #10
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Fulara
Na bank tak było w starszych modelach i nie powinno mieć to większego znaczenia ale skoro po geometrii problem narasta ...
Ford ma precyzyjne zawieszenia , elektronika, wspomaganie są powiązane więc jeśli opony ,ciśnienia i hamulce są OK szukał bym przyczyny w geometrii i idealnym ustawieniu na zero przekładni kierowniczej . Takie jest moje zdanie choć nie koniecznie muszę mieć rację

Plurdon
Skoro więc focus córki jedzie prosto i nie ściąga go to mam coś nie tak ??? Być może przypadek to sprawia ,być może to że był po kolizji lewego przodu i był na serwisie gdzie i sprawdzali geometrię

Ostatnio edytowane przez EW1 ; 21-08-2015 o 10:16
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.