Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2007, 14:30   #1
domex32
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Wałcz
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Ford fiesta 1.3 97 rok. nie dziala wskaznik temp

Witam. mam problem mianowicie nie dziala wskaznik temperatury, lub dziala troche ale zaraz opada do 0. Mam pytanie czy ktos wie gdzie szukac?? czy ten model ma 2 czy 1 czujnik temperatury silnika??

domex32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 22:44   #2
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

prawdopodobnie ma 1 ale poogladaj przy termostacie ile ich jest jak 1 to zerknij na styki licznika moze tam cos nie łaczy
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2007, 08:47   #3
domex32
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Wałcz
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie

Kolo termostatu kompletnie nic nie ma po czujnikach ani sladu tylko jest ten jeden wlasnie za kolketorami na wezu idącym do nagrzewnicy. to troche dziwne ze go tam umiescili akurat co nie ?? acha i jezcze zastanawial bym sie czy to cos przy zegarach ale sprawdze bo jak wskaznik jest opadnietu do 0 a silnik cielply to zuwazam jak by troche omulenie auta, a jak wskaznik jest w normalnejj pozycji to wszystko wrca do normy.

Czy ktos mi powie co to jest?? jest to wpięte w obwd czujnika szeregowo z nim, znaczy jest to dioda tylko po co??
domex32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2007, 19:06   #4
krzychu7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Postów: 1
Domyślnie

Mam dokładnie ten sam problem, silnik podobnie się zachowuje. Co ciekawe czujnik temperatury na wskaźnik jaki w sklepie sprzedawca wyszukał mi w katalogu to czujnik tzw. zielony wkręcany w blok silnika, a którego to w mojej fieście fizycznie nie ma(wtyczka jednoprzewodowa). U mnie ten czujnik(kolor czerwony) jest zamontowany na wężu do nagrzewnicy(wtyczka dwuprzewodowa) i nigdzie nie można znależć - w żadnym sklepie.
krzychu7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2007, 19:48   #5
domex32
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Wałcz
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie

Moze ten czujnik jest z tylu gdzies pod kolektorami ssacymi nei wiem musze gdzies na dobry kanal wjechac i dokladnie obejrzez bo juz glupi jestem ;/
domex32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2007, 17:02   #6
Bakuzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: Basingstoke UK
Postów: 11
Domyślnie

Panowie. Czujnik temperatury,który idzie na deske rozdzielczą jest za silnikem na wężu który wchodzi do kabiny, natomiast czujnik temp.od wentylatora jest wkręcony w blok silnika za termotatem też z tyłu silnika. Pozdrawiam Bakuzi
__________________
Bakuzi
Bakuzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 12:15   #7
domex32
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Wałcz
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie

Wlasnie chodzi o to ze ten czujnik jest odpowiedzialny za temp silnika i daje sygnał do sterownika i do wskaźnika, nie ma innego a za termostatem jest cewka zaplonowa nie ma zadnego czujnika. tak wychodzi z niemieckiego programu autodata... ale czujnik jest sprawny a wskaznik i tak fixuje, wyciagnąlem deske posprawdzalem polaczenia i luty wszystko gra czujnik i styki spryskane kontaktem 60 i dalej fixuje nie wiem gdzie szukac moze kable przelamane?
domex32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 13:32   #8
ciaastus
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2006
Skąd: Łęczyca
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał domex32
Wlasnie chodzi o to ze ten czujnik jest odpowiedzialny za temp silnika i daje sygnał do sterownika i do wskaźnika, nie ma innego
Oczywiście, że jest inny. Jeden jest tak jak mówisz na wężu, a drugi jest z tyłu silnika (właśnie w okolicach cewki) wkręcony (chyba w kolektor ssący, niepamiętam) i on deje sygnały do komutera i odpowiedzialny jest też za wentylator.
Ten na weżu steruje wskaźikiem na desce rozdzielczej.
ciaastus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.