Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2012, 20:30   #1
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Jak wymontować maskownicę na radio?

Witam!

Chciałbym zamontować radio w swoim fordzie. Przy zakupie powiedziano mi, że jest poprowadzona cała instalacja dla radia włączenie z zamontowanymi głośnikami. Teraz chciałbym sprawdzić czy faktycznie są zamontowane głośniki, żeby wiedzieć jaki wydatek mnie czeka. Dowiedziałem się od znajomego, że to czy są zamontowane głośniki czy nie, najłatwiej sprawdzić przez kostkę którą podłącza się do radia. Jednak jeżeli ona jest, jest ukryta za maskownicą.

Czy wiecie w jaki sposób usunąć tą zaślepkę w miejscu na radio tak aby jej nie uszkodzić?

Ewentualnie zadowoli mnie też jakiś (łatwiejszy) inny sposób na sprawdzenie obecności głośników w drzwiach.


Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za pomoc!

Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 09:16   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Jak wymontować maskownicę na radio?

po prostu wyjąć-pociągnąć,poważyć
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 11:54   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jak wymontować maskownicę na radio?

Jeśli to jest fabryczna "zaślepka" w postaci dwóch małych szufladek jak na załączonym zdjęciu, to jest ona przykręcona do kokpitu - i wymaga demontażu osłony kokpitu. Osłona mocowana na dwie śruby na dole i chyba jedna pod włącznikami po prawej (one są na wcisk), więc podważenie co najwyżej ją uszkodzi. Głośników w drzwiach nie spodziewałbym się, chyba że poprzednik wymontował radio montując oryginalną konsolę, a zostawił głośniki. Do nieoryginalnego radia musisz kupić specjalną ramkę.
Jak chcesz sprawdzić, czy są głośniki, to najprościej zaświeć latarką w kratki w drzwiach. Instalacja z przodu jest na 100%.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ramka.jpg (72.7 KB, 49 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 18:07   #4
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Jak wymontować maskownicę na radio?

Dzięki za porządną odpowiedź boncio!

Mam auto od nowości a o tym, że jest instalacja i głośniki zapewniano mnie w salonie. Po prostu nie zastanawiałem się wcześniej nad tym, żeby montować radio. Nie wiele jeździłem Fiestą więc nie było mi niezbędne. Teraz będę i chciałbym mieć radio. W związku z tym chciałem się zorientować jakie koszty tego montowania będą, bo jeżeli są głośniki i wystarczy zamontować radio to to nie jest wielki problem, gorzej jeżeli będzie trzeba kupować i montować głośniki.


Po świeceniu latarką w kratki za wiele nie wiem. Jeżeli byłyby głośniki włożone to byłoby widać normalnie przez tą kratkę membrany?
Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2012, 21:01   #5
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jak wymontować maskownicę na radio?

Tak, widać membrany, one są jakieś 2-3 cm za kratkami.
Tzn. w tym modelu to ja założyłem nieoryginalne koloru niebieskiego, więc je widać było jak słońce zaświeciło nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale w MK7 dojrzałem membrany w każdych drzwiach tym sposobem.
Przykro mi to pisać, ale na 100% nie masz głośników, bo w cenniku była tzw. instalacja radiowa, czyli tylko kable w przednich drzwiach i chyba antena. Możesz jeszcze sprawdzić omomierzem, czy jest głośnik po odłączeniu kostki w słupku.
A i jeszcze potrzebna jest przejściówka z kostki forda na kostki ISO w kokpicie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 11:11   #6
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie Odp: Jak wymontować maskownicę na radio?

Wszystko tez zalezy od tego jakie radio chcesz kupic, czy fabryczne, czy zwykle.
Jezeli fabryczne to do tych fiest produkowanych miedzy 2001 a 2005 wchodzil radio ktore wyglada jakby skladalo sie z trzech paneli, do fiesty po duzym FL pasuja inne radia bo sa szersze i maja inne wtyczki niz fiesty przed FL. Z twojego opisu wynika ze masz Fieste 2004.
Do fabrycznego poza radiem potrzebujesz nowa <inna> obudowe deski rozdzielczej - ma trzy prostokatne dziury a nie jedna wielka jak Twoja obecnie.
Do radia zwyklego potrzebujesz radioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przejsciowke iso z fordowskiej na zwykle radio i ramke na radio ktora zredukuje ci wielkosc otworu na radio fabryczne tak ze bedzie pasowac radio zwykle, a pod nim w zaleznosci jaka ramke kupisz bedzie albo mala poleczka, albo zaslepka.
Tak czy inaczej zeby zamontowac radio trzeba sciagnac te srodkowa obudowe deski rozdzielczej bo fabryczne radio przykreca sie do pojazdu dwoma srubami, a ramke na radio niefabryczne tez trzeba przykrecic do auta.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.