Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2009, 14:33   #11
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Cytat:
Napisał adrian-c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja zapytam tylko na wszelki wypadek... nie masz instalacji gazowej???
niet

paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2009, 15:03   #12
Wujo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Calne
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.5V6
Rocznik: 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Ztego co opisujesz to stawialbym na akumulator. Mialem kiedys taka sytuacje, coprawda jeszcze w polonezie, ze padl regulator napiecia i wlasnie z akumulatora walilo zgnilymi jajami czy inna padlinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wujo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2009, 16:08   #13
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Cytat:
Napisał Wujo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ztego co opisujesz to stawialbym na akumulator. Mialem kiedys taka sytuacje, coprawda jeszcze w polonezie, ze padl regulator napiecia i wlasnie z akumulatora walilo zgnilymi jajami czy inna padlinaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no dobra to to chyba mniejszy problem w porownaniu z walnietym katalizatorem. teraz pytanie co trzeba by bylo zrobic z regulatorem napiecia. wiem ze najpierw nalezalo by sprawdzic napicie na aku. pozniej jesli jest za duze to reullator napiecie do wymiany czy do naprawy? jakiego rzedu to jest koszt. 10 zl 100zl 1000zl



tak dla pewnosci lub dla zmylenia napisze ze podczas stanie w korku wieczorem z wielkiego znudznia nacisnalem kilka razy gaz (mocniej) i zauwazylem ze na ulamek sekundy przygasaja swiatla, ale tylko na ulamek sekundy.
mialem tez raz postojowki przepalone (moe tez spowowdowane tym regulatorem napiecia)
i takze mam teraz przepalily mi sie zarowki w zegarach ( moze dlatego ze zmienilem je na niezowodne diody ;-/ ) puki co teraz jezdze niewiedzac z jaka predkoscia ;-)

pozdro
paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2009, 16:20   #14
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Cytat:
Napisał paddy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
reullator napiecie do wymiany czy do naprawy?
do wymiany a co do kosztów to zależy jaki masz alternator ale cane bedzie około 100 zł
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2009, 20:34   #15
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Cytat:
Napisał paddy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mialem tez raz postojowki przepalone
Cytat:
Napisał paddy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz przepalily mi sie zarowki w zegarach ( moze dlatego ze zmienilem je na niezowodne diody
W związku z powyższym tak jak koledzy zacząłbym od sprawdzenia ładowania.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 08:31   #16
adrian-c
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Zazwyczaj jeśli uszkodzeniu ulega regulator napięcia to ładowania w ogóle nie ma ale nie oznacza to ze może być inaczej więc tak jak inni proponuję sprawdzić ładowanie.

Jeśli chodzi o koszt.
W takich sytuacjach najczęściej poza regulatorem wymienia się między innymi i komplet łożysk. Czyli w zasadzie robi się małą regenerację a po to żeby mieć spokój z alternatorem na kolejne lata. Taka "przyjemność" kosztowała mnie 2 lata temu jak dobrze pamiętam ok. 200zł
__________________
Mondeo 2.0 TDCI - 115KM, 120.000km, Ambiente
adrian-c jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 13:15   #17
redsur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Stawiam na katalizator.
W moim poprzednim aucie miałem dokładnie takie same objawy - po ostrym przyciśnięciu i zatrzymaniu się smierdziało - po wywaleniu katalizatora i wstawieniu w jego miejscu strumienicy problem zniknął.
redsur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2009, 19:35   #18
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Witam!Miałem wcześniej opla Omegę i też bawiłem się w forum.Doczytałem się kiedyś takiej zasady na tym forum:smród zgniłych jaj w okolicy samochodu=walnięnty katalizator na 100% i myślę że tego trzeba się trzymać.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 09:53   #19
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Witam
ja bym stawiał na katalizator
4 osoby na pokładzie żeby ruszyć dajesz mu trochę więcej obrotów to jest więcej spalin i katalizator się zatyka (lub coś tam mu się dzieje )smrodek zgniłych jaj to na 95% objawy uszkodzonego katalizatora
gdybyś miał problem z ładowanie tzn przeładowywałby to akumulator by był gorący
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 10:11   #20
jacio
ford::average
 
Avatar jacio
 
Zarejestrowany: 09-10-2008
Skąd: EL/EKU
Model: Było MONDEO KOMBI, obecnie Renault Scenic II (już drugi :-) )
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Cytat:
Napisał paddy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak dla pewnosci lub dla zmylenia napisze ze podczas stanie w korku wieczorem z wielkiego znudznia nacisnalem kilka razy gaz (mocniej) i zauwazylem ze na ulamek sekundy przygasaja swiatla, ale tylko na ulamek sekundy.
mialem tez raz postojowki przepalone (moe tez spowowdowane tym regulatorem napiecia)
i takze mam teraz przepalily mi sie zarowki w zegarach ( moze dlatego ze zmienilem je na niezowodne diody ;-/ ) puki co teraz jezdze niewiedzac z jaka predkoscia
I się zdania podzieliły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diody przepalają się głównie przez skoki napięcia, więc obstawiam regulator.
__________________
MOJE MONDEO TUTAJ
jacio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.