Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2009, 21:01   #1
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie działa zamykanie z kluczyka tzn. raz działa a czasem nie działa. Otwieranie oraz zamykanie i otwieranie klapy bagażnika działa bez zarzutów. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 21:18   #2
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Cytat:
Napisał krasnal5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie działa zamykanie z kluczyka tzn. raz działa a czasem nie działa. Otwieranie oraz zamykanie i otwieranie klapy bagażnika działa bez zarzutów. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
ja tak mam tylne lewe drzwi, czasami sie zamykaja czasmi nie (z pilota) czy z klucza sie zamykaja? hmmm nigdy nie probowalem zamykac kluczem. ale juz od roku sie przymiezam by cos tam zrobic ale jakos mi sie niechce, jak sie niezamkna to wciskam je od srodka lub.... wogole, jak mi sie niechce

pzodro
paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 21:26   #3
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Ja tu może się źle wyraziłem z kluczyka to mam na myśli to że z tych przycisków. Jeśli chodzi o zamkniecie kluczykiem wkładając go do zamka i przekręcając wszystko działa prawidłowo. Auto się zamyka i już nie otwiera a z przycisku w kluczyku jak naciskam zamknij to zamyka i otwiera z powrotem.
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 12:14   #4
mobb21
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Monde MK3
Silnik: 1,8 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

WITAM !!!
proponuje zresetowac kluczy, moglo sie cos rozkodowac.

Przekrecasz kluczyk do pozycji w ktorej zapalaja sie wszystkie kontrolki 4 razy w przeciagu 6 sekund. Odezwie sie sygnal dzwiekowy i wtedy naciskasz jeden z trzech przyciskow na pilocie. Po tej operacji ponownie przekrec kluczyk do momentu zapalenia sie kontrolek i wylacz i wyjmij kluczyk. Po tej operacji powinien byc juz zaprogramowany i dzialac bez zarzutu. Przynajmniej u mnie tak to dziala. Pamietaj aby zaprogramowac wszystkie piloty ktore masz do auta.
mobb21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 20:45   #5
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Restartowałem nie pomaga ale zauważyłem jedną rzecz a mianowicie jak zamykam pilotem to wszystkie drzwi się zamykają tylko drzwi od strony kierowcy nie mogą się zamknąć tzn. ten "dzyndzel" - guzik nie zaskakuje. Podobnie jest z otwieraniem jak otwieram z pilota wszystkie drzwi się otwierają zawsze tylko nie od strony kierowcy. Guzik w pozycji zamkniętej (nie odskakuje). Czy ktoś wie co może być przyczyną?
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:23   #6
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Rozbierz boczek drzwi , wyciągnij cały zamek i wypsikaj np wd 40( ale musisz wyciągnąć zamek bo inaczej nie naleci do środką bo jest niby "szczelne").U mnie było to samo i pomogło w 100%. Zauważ że na ten zamek jest skierowane odprowzdzenie wody z szyby i przez to jest tam wilgoć
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:27   #7
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Ciężko ten zamek rozebrać ? nie chcę czegoś czegoś jeszcze gorzej popsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:34   #8
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

musisz rozebrać boczek drzwi, odciąć wygłuszenie tam gdzie jest zamek , odkręcić zamek i chyba klamke też- tą zewnętrzną( ja wyciągałem), ogólnie jest troche babraniny, mi to zajeło na spokojnie 2godziny ale teraz zrobił bym to w 40 min.Szczególnie maiłem problem ze złożeniem klamki, zanim doszedłem co i jak
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:44   #9
krasnal5
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

Ok mam nadzieje że sobie poradzę ze złożeniem klamki i że pomoże przeczyszczenie.
krasnal5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 21:48   #10
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Problem z centralnym zamkiem zamykanie z kluczyka

kolego nalej dużo do srodka wd 40 ,poprostu jest w nim wilgoć ,.Ja tez na początku nie wiedzialem co jest , ale pomierzylem wszystko i okazalo sie ze to zamek złapał wilgoć.POWODZENIA
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.