Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2009, 11:40   #21
lukasz2911
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-08-2006
Model: Mondeo
Silnik: 20
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Ja bym stawiał na katalizator. Gdyby alternator zwykle przy kazdej jezdzie by smierdziało tutaj tylko przy mocnym gazowaniu. sprawdz czy nie jest gdzies uszkodzony czyt. delikatna dziurka ktorej nie słychac tez moze byc przyczyna ze zaciaga spaliny z pod samochodu do srodka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
powrot turbo ........
lukasz2911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 17:40   #22
altera
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Witam. Mocne przygazowanie, przy uszkodzeniu regulatora = gwałtowny wzrost napięcia ładowania, a więc może jednak alternator ?
A może test - jedna osoba dodaje gazu - druga sprawdza skąd wydobywa się zapaszek - jeżeli z aku łatwo to będzie wywęszyć...
__________________
www.rozrusznik.com.pl
altera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 20:05   #23
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Na chlopski rozum, ciezko by bylo poczuc katalizator zaraz po przygazowaniu, chyba ze na postoju. Rownie dobrze moznaby spaliny poczuc. Akumulator jest pod maska, tam blizej do nawiewu...
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 22:47   #24
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

...zdania sie podzielily i kazdy twardo sie utrzymuje przy swoim.
wiec tak dwie opcje
-katalizator- smierdzi jajami gdy sie jedzie z obciazeniem i dojezdzam do skrzyzowania to ''czuc'' mozliwe spaliny dolatujace do auta . teraz tak, na hamowni wiadomo- gaz do dechy i auto w miejscu. trudno okreslic skad ''czuc'' z przodu (aku) czy z tylu (kat)

jade 130 autostrada i wyprzedzam- ''czc'' czy spaliny tak wiruja i wrcaja do srodka..... a dziurka w wydechu raczej wyklucza smrod gdyz powiedzmy kat. jest posrodku dlugosci auta a dziurka byla by za nim. wiec raczej spaliny nie wlatuja przodem z pod maski z malej dziurki w wydechu.
- akumulator. smierdzi jajami gdy sie jedzie z obciazeniem i dojezdzam do skrzyzowania to ''czuc'' mozliwe gdyz wytwrzone napiecie jest za duze i zaczyna smierdziec gdy dojzdzam do swiatel, delikatnie wydobywa sie spod maski do srodka auta. przepalily sie postojowki, przepality sie takze zarowki w zegarach i obecnie diody tez (lub nie lacza) dltego ze wytwarza sie za duze napiecie.


najlepsze to ze kazdy moze sie upierac na calego przy swoim ale tak to moze nie zalatwic sprawy. mechanik tak samo- jeden na 1005 katalizator (bo wiecej kasy sciagnie) a drugi ze aku ( bo jeszcze wiecej kasy sciagnie bo wymiana aku i alternatora (mala kasa) i gdy to nie pomoze to katalizator (duza kasa) wiec teraz decyzja nalezy do mnie........

napewno teraz nic niebede kombinowal gdyz z kasa krucho. ale gdy rozwiaze problem lub co wyminie to napisze to i owo.
pozdrooooo i dzieki za pomoc
paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 00:00   #25
przemek.n.olsztyn
ford::beginner
 
Avatar przemek.n.olsztyn
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

KATALIZATOR. Moim zdaniem to nic innego. Kiedys jak wieczorami zasowalismy po miescie to na kazdych czerwonych swiatlach jak stalismy to smierdzialo jajami, oczywiscie tylko jak wczesniej ostro gazowalismy. Wiec jeszcze raz KATALIZATOR.
przemek.n.olsztyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 09:19   #26
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Ale instalację elektryczną to możesz sprawdzić bardzo łatwo i baardzo tanio, wystarczy podpiąć miernik i sprawdzić prąd ładowania.
Można też jeszcze zastanowić się nad jeszcze jedną przyczyną, skoro wykluczasz wszystkie elementy cierne typu klocki i tarcza sprzęgła, to możesz też jeszcze sprawdzić dosyć małym kosztem czy przypadkiem nie ma jakichś małych wycieków i np płyn wspomagania co jakiś czas kapnie sobie na rurę od wydechu.
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 10:59   #27
AndKamil1
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2007
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 2005
Postów: 144
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

Według mnie na bank katalizator, miałem kiedyś to samo w escorcie. Najbradziej dawało jak na zimnym silniku czasami go podkręciłem na obrotach ( przy wyprzedzaniu albo ucieczce spod skrzyżowania). Możesz na początku spróbować zalewać go paliwem bezsiarkowym bo ten specyficzny zapach to osadzająca się siarka.
AndKamil1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 11:57   #28
glaeken
ford::advanced
 
Imię: M
Zarejestrowany: 12-09-2008
Skąd: Radom
Model: MK7
Silnik: 1.4 CVH-PTE EFi
Rocznik: 1996
Postów: 321
Domyślnie Odp: Mam dosc tego smrodu!!

spalone zarowki (wieksza ilosc) swiadczy ze na 99% masz zaduze napiecie ladowania, wez se poprostu miernik podepnij pod gniazdo zapalniczki, pociagnij go na chwile na 4k obrotow i zobaczysz, jesli napiecie ci skoczy powyzej 14.5 to wszystko bedzie jasne. to jest 2-3 minuty roboty.

ps. smrod z katalizatora nie mialby sie jak przedostac do kabiny podczas jazdy. czy jak jedziecie to wachacie wlasne spaliny? z wacheniem spalin spotkalem sie tylko raz, jak jest otwarty "tylny" szyberdach i zaciaga spaliny do wewnatrz przy odpowiednich kondycjach.
glaeken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.