Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2014, 16:44   #1
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Paląca się kontrolka ABS po wymianie piasty

Witam.Wymieniłem piastę prawy przód, i wszystko było ok. Teraz zdecydowałem o wymianie lewej i mam problem z palącą się kontrolką ABS,i kontrolką silnika. Po sprawdzeniu błędów wyszło coś w tym stylu -wadliwe działanie czujnika prędkości. Po skasowaniu błędu kontrolka silnika zgasła ale nadal świeci ABS. Wiem że czujnik prędkości to ten sam co ABS. Piasty to FAG. Kolega twierdzi że albo padł czujnik, albo piasta nie miała pierścienia magnetycznego (piasty sam kupiłem), czy jest to możliwe z tym pierścieniem , bo sprzedawca twierdzi że wszystkie go mają.

tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 17:30   #2
nosek1
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: polska swinoujscie-norwegia songdalen
Model: ford mondeo titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Paląca się kontrolka ABS po wymianie piasty

Kolego mozliwe ze podczas montazu uszkodziles czujnik abs lub zle siedzi wtyczna.
nosek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 17:34   #3
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Paląca się kontrolka ABS po wymianie piasty

Osobiście sprawdził bym połączenie do czujnika. Sam to przerabiałem. Najlepiej zdjąć koło i ruszać
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 20:15   #4
ford_tdci
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Paląca się kontrolka ABS po wymianie piasty

sugeruję zdjąć koło, sprawdzić połączenia ewentualnie jak masz możliwość podmienić czujnik na inny(z tożsamego samochodu), możliwe że został uszkodzony i będzie wymagał wymiany
ford_tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 16:38   #5
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Paląca się kontrolka ABS po wymianie piasty

Przyczyną problemów był uszkodzony czujnik ABS przedniego lewego koła. Tak naprawdę to nie wiadomo co się z nim stało. Inna sprawa że polecany i ponoć znany fachman od elektroniki stwierdził że została źle wprasowana piasta (nie do końca doszła), przez to czujnik nie czyta pierścienia magnetycznego a sam czujnik jest na 100 procent dobry.Po sprawdzeniu u mechanika (oczywiście bez wybijania piasty) wszystko było ok. Przy okazji sprawdził prostym narzędziem pierścień magnetyczny piasty. Cisza w samochodzie po wymianie piast bezcenna.
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.