Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2009, 20:10   #11
Maronek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: Tczew
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2009
Postów: 177
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

mam to samo tyle że raz działają a innym razem nie. jak dociskam kilka razy mocno ten przycisk to zaczynają działać, może tam jest jakaś blaszka zasniedziała ale niestety nie wiem jak to rozebrać. moze ktos podpowie? pozdrawiam.

Maronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 15:15   #12
Blue-Gin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus MK1 LF
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

Wczoraj nalałem zimowego płynu, (spryskiwacze działały) ale niestety nie popryskałem trochę szyb, w nocy letni płyn w wężykach zamarzł i niestety przestały działać i z przodu i z tyłu.
Jazda około godziny po mieście na nic się zdała..
Ustawiłem ogrzewanie na full zamknąłem drugim pilotem foczkę i wróciłem z godzinę.
We wnętrzu było 45st.C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spryskiwacze zaczęły działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc przelałem więcej niż trochę płynu żeby mieć pewność że letni płyn całkowicie opuścił instalację.

Mam za to inny objaw, jak włączam spryskiwać tylnej szyby to otwiera mi się centralny, po chwili centralka alarmu go zamyka, więc w czasie jazdy zamyka się i otwiera centralny, miał ktoś taki przypadek?
Blue-Gin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 20:18   #13
irokez25
ford::beginner
 
Avatar irokez25
 
Zarejestrowany: 04-07-2009
Skąd: Racibórz
Model: Ford Focusik ;))) Benzyna + LPG
Silnik: 1,8 16V Zetec
Rocznik: 2002
Postów: 23
Talking Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

witam
ja miałem podobny przypadek z tymi spryskiwaczami a dokładnie wogóle mi nie podawało płynu na szybie ani na przód ani na tył i co się okazało, że nie żadne przewody były tylko poprostu do tego zbiorniczka gdzie jest cały płyn dostała się uszczelka gumowa od tego i ona odcięła cały płyn. wystarczy tylko lewe przednie nadkole od wewnątrz rozkręcić, rozebrać i dostać się do tego zbiorniczka wyciągnąć tą uszczelkę gumową i już wszystko będzie działało. przynajmniej tak jest a raczej był w moim przypadku.
pozdrawiam
irokez25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 02:52   #14
lukaszz1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2009
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

generalnie coś w tych focusach jest nie tak, zalałem płyn zimowy podobno sprawdzony, miał nie marznąć, a tu lipa, 3 stopnie mrozu nie pryska, wymieniłem na inny i też nic, jak temperatura jest powyżej 0 tj ok
lukaszz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 06:27   #15
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

Ja leje od zawsze płyn z Orlenu, nie jest najtańszy ale jeszcze nigdy mi nie zamarzł. Auto stoi cały czas na parkingu. Spróbuj! Pozdrawiam!
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 21:37   #16
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

@lukaszz1: czasem trafisz na zupełnie badziewny płyn. Jakiś czas temu kupiłem w Lidlu (Power Shine) i on raz zamarzał przy -6, a raz przy -8 było ok. Ciężko powiedzieć, o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zauważyłem, że czasem się rozwarstwiał i tracił kolor.

Polecam płyny firmy "moje Auto" albo "autoland" - cena około 15-16 zł za 4 litrów. Pół ceny tego co na stacjach, a gwarantuje Wam, że do -15 dadzą radę. A do tego można kupić z tej samej firmy koncentrat litrowy, który pomoże zwiększyć wytrzymałość ich płynu w niskich temperaturach. Dolewa się przed spodziewanym spadkiem temperatury poniżej -15 ten koncentrat i śpisz już spokojnie. W mieście takie płyny wystarczą!
Ździebko tańszy jest płyn w Carrefour, ale ten który za logo ma "1". Całą zeszłą zimę jeździłem na nim, auto nie było garażowe i nie zamarzł.

Wiadomo, nie ma co wierzyć w wartości zamarzania podawane na opakowaniach. Ale te 3 produkty mogę polecić.


EDITED:
Jeszcze jedno. Sprawdzajcie zawsze skład danego płynu. Jeżeli go nie ma na etykiecie, to nie bierzcie takiego dziadostwa. Przeważnie pisze jaki alkohol jest użyty i ile go jest. Polecane przeze mnie dwa pierwsze produkty mają dwa rodzaje alkoholi. Natomiast pozostałe mają tylko jeden i w dodatku o zawartości poniżej 5%. Żeby zobrazować ten problem podam przykład z życia wzięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Piwo ma około 5-6% procent i zamarza przy -6 stopniach. Więc taki płyn też wytrzyma tylko -6.
W zbiorniku jest on jednakże trochę chroniony no i trochę ciepła z silnika też się tam pewnie dostaje. Więc czasem może się wydawać, że dany płyn wytrzymuje więcej niż podaje to np. termometr z komputera pokładowego.

Ostatnio edytowane przez kaczozord ; 09-01-2010 o 21:47
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 11:37   #17
StormXxX
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-01-2015
Skąd: Bytom
Model: Focus mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

Mi tez nie dzialaja spryskiwacze z przodu i z tylu czy to mozliwe ze zamarzly. Jak dzis otworzylem maske i wlaczylem spryskiwacze to slyszalem z okolicy tykanie czy to mogla byc pompka.
StormXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 13:15   #18
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

Witam

A co wlałeś do zbiornika spryskiwaczy
- wodę?
- płyn letni?
- płyn zimowy?

Większe prawdopodobieństwo, że pompka "dokonała żywota"

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2016, 17:33   #19
StormXxX
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-01-2015
Skąd: Bytom
Model: Focus mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przestały działać spryskiwacze szyb -gdzie szukać przyczyny?

Własny mam płyn zimowy pobawilem sie dziś poczyscilem styki i spryskiwacze działają
StormXxX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.