Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2011, 16:59   #1
mariushek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Niskie Obroty

Focus MK1 2001 1.6 Zetec

Witam wszystkich.

Pewnie ten temat juz gdzies byl na forum ale nie moglem go znalezc. Jesli ktos wie gdzie mozna go znalezc to prosze o podanie linku.

Tak czy inaczej krotko przedstawie sytuacje. Na cieplym silniku widac znaczny spadek obrotow do 650 na biegu jalowym. Przy zatrzymywaniu prawie gasnie. Sytuacja wyglada jeszcze gorzej w nocy kiedy pada deszcz bo musze uzywac swiatel i nadmuchu na szybe. Podczas zatrzymywania wyraznie widac przygasanie swiatel w odstepach 2-3 sekundowych. Przejrzalem kilka tematow na innych forach ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi dlatego pytam tutaj. Bede bardzo wdzieczny jesli ktos mi ze 100% pewnoscia powie co powinienem wymienic gdyz nie mam zamiaru wymieniac kilku czesci po kolei aby dowiedziec sie co tak naprawde jest zbabrane.

Wielkie dzieki za pomoc!

mariushek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 17:20   #2
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

wymyj przepustnice i silniczek krokowy często to pomaga
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 19:00   #3
mariushek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

Cytat:
Napisał faraon31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymyj przepustnice i silniczek krokowy często to pomaga
Przepustnica byla czyszczona i spowodowalo to tylko ze obroty przestaly wachlowac (zapomnialem tego dodac w poscie) ale nie na dlugo bo po kilku dniach objawy wrocily. Sprobouje przeczyscic jeszcze krokowca.
Znajomy mechanik zalecil mi wymiane przepustnicy ale nie wiem czy to dobry pomysl.
mariushek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 17:31   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

Byłoby najlepiej, gdybyś miał od kogo pożyczyć sprawny krokowiec i wtedy sprawdzić. Czyszczenie krokowca nie zawsze pomaga. Sprawdź jeszcze, w jakim stanie jest przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 22:20   #5
mariushek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

Ok. Krokowiec wyczyszczony. Zadnych wiekszych zmian nie widac.
Niestety nie mam od kogo pozyczyc krokowca a nie bede kupowac nowego bo nie jestem na 100% pewny ze to jest to. Wydaje mi sie ze po prostu silnik gdzies ciagnie lewe powietrze ale nie mam pojecia skad (przewod odpowietrzania skrzyni korbowej - sprawdze jutro - korek007 dzieki za sugestie). Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly prosze piszcie.

Wielkie dzieki za odpowiedzi!


Znalazlem ciekawy temat. Niestety po angielsku. Moze komus sie przyda bo chyba u mnie nie zadziala (angielska metoda:))

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

1. Odlaczyc akumulator na okolo 15 minut
2. Podaczyc akumulator, odpalic auto i poczekac az sie rozgrzeje (bez dodawania gazu)
3. Przejechac conajmniej 8 km, zgasic silnik, odczekac minute i odpalic ponownie
Podobno dziala :)
mariushek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 22:29   #6
mariushek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

Znalazlem podobny post

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale czy wymiana filtra powietrza - sam nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mariushek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 08:36   #7
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

Przerabiałem to jakiś rok temu - wyczyszczenie krokowca u mnie nie dało też efektu ale jak wymieniłem na nowy (powinno się co 90k km przebiegu) + zawór odpowietrzania skrzyni korbowej + rurka odpowietrzania (parcieje bo to guma z wiekiem i puszcza lewe powietrze) +do tego wgranie nowego softu, który powoduje też podbicie obrotów (jest tam specjalny moduł do tego wymyślony przez forda) - obroty min. na 800 lecą i nie mam falowania na klimie czy bez! Jeżeli dodatkowo przy spadaniu obrotów czujesz, że kiera i kokpit drga wymień poduszkę pod silnikiem/skrzynią.

Koszt to krokowiec jakieś 150-250 zależnie jaki weźmiesz, rurka + zawór to jakieś 30-40 zł łącznie było jak dobrze pamiętam, soft w aso - 160 zł, a poduszka - ok 65 zł zamiennik brałem.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 19:13   #8
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

kolego pierwsze sprawdz czy z kolektora ssącego niewypadła jakaś rurka podciśnienia wogóle sprawdz rurki podciśnienia,bądz jak są zaślepki w kolektorze to może któraś wyleciała... jeśli wszystko oki to odpal autko weż plaka do kokpitu i psikaj na kolektor ssący jeśli będzie nieszczelność to obroty się podniosą,....czasem tak się dzieje że jak na którymś cylindrze jest niższe ciśnienie przez zawory to też są niskie obroty a niby normalnie pali tak miałem wymieniłem pół foki a okazało się że przepuszczał mi zawór wydechowy na pierwszym cylindrze,i nawet serwis forda boss chorzów nieznalazł przyczyny mam nadzieje ze u ciebie to tylko nieszczelność.Jeśli nic ci plak niepomoże to zmierz ciśnienie na cylindrach
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 19:17   #9
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Niskie Obroty

A jeszcze jedno od kolektora wychodzi gruby wężyk gumowy odpowietrzenia i on lubi na zapalonym silniku się zassać i wtedy też głupieją obroty
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.