Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2009, 12:13   #1
LbArtJ
ford::beginner
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 hb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Witam,

Miesiac temu zostawilem samochod na lotnisku na tydzien. Po powrocie samochod mial problem z odpaleniem, a za mna pojawila sie calkiem spora chmurka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wracalem autostrada i okazalo sie, ze bardzo mocno czuc ON w samochodzie, zwlaszcza podczas wolnej jazdy. Okazalo sie, ze jedna z rurek doprowadzajaca paliwo bezposrednio do silnika przepuszczala ON. Rownoczesnie pojawil sie problem z odpalaniem samochodu o kilkunastu godzinach postoju. Silnik nie wchodzil od razu na 950 obrotow, dodatkowo chmura dymu z niespalonego oleju. Szybko oddalem zamochod do serwisu i wymienili mi przepuszczajaca zlaczke i wymienilem olej w silniku (standardowo po 12k)

Myslalem, ze to koniec moich problemow. Samochodem jezdze codziennie i nigdy nie mialem problemow z odpaleniem. Z czasem problem sie powiekszyl. Myslalem, ze wczesniej paliwo uciekalo rozszczelnieniem i stad nie chcialy zaskoczyc 4 cylindry. Ale po naprawie jest to samo. Silnik startuje 10 sekund jak czolg, obroty ok 300-600. Jak nie jezdze dzien to rano musze dluzej przetrzymac na rozruszniku, bo gasnie od razu. Po kilku sekundach wyglada na to, ze ruszaja 4 cylindry i silnik zachowuje sie tak jak trzeba. Chodzi rowno i nie halasuje. Co moze byc przyczyna ?

Silnik ma zrobione 196tys km. Robie nim 25 tys na rok, samochod nie stoi. Mondeo MKII 98'. Lubie moja "biała strzałę" i nie chce sie z nia rozstawac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


UPDATE 04/02/2010

Problem z ukladem zaplonowym i silnikiem.

Dalej problem jest z odpaleniem samochodu nie rowna praca silnika. Obroty szaleja, silnik odpala dopiero po kilku dlugich probach.

Samochod byl w naprawie u elektryka, ktory stwierdzil, ze prad nie idzie na swiece i cos robil przy rozruszniku. Samochod przy wyzszych temperaturach palil latwiej (ale silnik i tak chodzil nie rowno) - po przyjsciu mrozow bylo coraz gorzej i wreszcie akumulator polegl. Kupilem nowy 72Ah od Centry.

Pytanie - Jesli prad nie dochodzi do swiec czy silnik ma prawo w ogole odpalic przy minusowej temperaturze ? - pali sie oslonka od kabla, ktory daje prad na swiece przy chodzacym silniku, kiedy swiece sie nie powinny palic. Zastanawiam sie, czy prad dochodzi do swiec i nie rozgrzewa ropy. Wydaje mi sie malo prawdopodobne, ze przy takiej temperaturze silnik nawet po dlugim kreceniu rozrusznikiem by zaskoczyl bez swiec ??

Jesli nie to zastanawiam sie nad starym tropem, czyli zapowietrzony uklad paliwowy, albo problem z pompa. Rozmumiem, ze jesli powietrze zalega w ukladzie, to samo z czasem sie nie odpowietrzy, bo poki samochod poki byly wyzsze temperatury zrobilem okolo 2 tys kilometrow.

Co moze jeszcze spowodowac takie zachowanie sie silnika ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1 copy2.jpg (72.1 KB, 21 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez LbArtJ ; 04-02-2010 o 08:19 Powód: update
LbArtJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:17   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Kiedy ostatnio wymieniałeś świece żarowe?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:25   #3
LbArtJ
ford::beginner
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 hb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Nigdy nie mialem problemu z odpalaniem, wiec nie myslalem o swiecach zarowych. Moze robil to pierwszy wlasciciel Holender, wiec nie wczesniej niz 3 lata temu i nie mam zadnych na to papierow.

Zastanawialem sie, czy przez to, ze paliwo wyplywalo z silnika jakas swieca sie nie spalila, bo grzala powietrze.
LbArtJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:27   #4
dab36
ford::average
 
Avatar dab36
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Skąd: śląskie
Model: mondeo mk3/ RS pakiet
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

ja bym obstawiał zapowietrzony, albo zapowietrzający się układ paliwowy...
__________________
...w życiu piękne są tylko chwile...
dab36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:31   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Przyczyny mogą być dwie: nie grzeje jedna lub kilka świec, albo zapowietrza się układ paliwowy. Na początek sprawdziłbym świece, niestety wszystkie trzeba wykręcić, chyba, że wolisz wyjąć wtryskiwacze.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:36   #6
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Zrób tak jak mówi Emmm, też tak obstawiam.
Zacznij właśnie od świec ....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:49   #7
LbArtJ
ford::beginner
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 hb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Jest szansa, ze moge sprawdzic to sam ? Moja wiedza konczy sie na dolewaniu plynow, zmianie filtrow powietrza, zarowek, kol, szpachlowaniu czy czyszczeniu paska klinowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LbArtJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:56   #8
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Myśle że z wykręceniem świec żarowych powinieneś dać sobie rady, choć nie ma tam za wiele miejsca .....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 09:26   #9
LbArtJ
ford::beginner
 
Imię: Ziom
Zarejestrowany: 19-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 hb
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 16
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Kilka pytan:

- po wykreceniu swiec bedzie po nich widac, czy sa uszkodzone, czy mam po prostu kupic zestaw 4 swiec i wszystkie wymienic ?
- do wykrecenia swiec bedzie potrzebny specjalny klucz ?
- znalazlem swiece na allegro ... czy lepiej kupic je np. od Boscha (cena 2x wyzsza)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zastanawiam sie ciagle jak to jest mozliwe, ze samochod na cieplym silniku pali od razu. Jesli swiece tylko podgrzewaja tylko paliwo, to wyglada na to, ze wlasnie one sa winne. Na zdrowy rozsadek zapowietrzony uklad dzialalby niekorzystnie nie zaleznie od temperatury silnika.

Wyprowadzcie mnie z bledu jesli sie myle.
LbArtJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 22:31   #10
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: TD Silnik zle pali po dluzszym postoju.

Jeżeli chciał być dobre świece to mogę się zaoferować: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W innym twoim temacie, który został zamknięty widziałem, że pisałeś o tym że grzeje ci się kabel którym dochodzi prąd do świec. Tam Ci odpisałem co powinieneś zrobić. Pozdro
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.