Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2011, 17:05   #781
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Chyba najwyższy czas !!!

robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 17:39   #782
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

myślę że już dużo za późno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba by go oczyścić
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 18:16   #783
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no przydałoby się bo ponad 70 stron lania wody a niewiele niewiele konkretów. wymienionych zostało klika typów kółek, że niby pasują, potem to nie pasuje, a to bardziej, jednemu pasuje a drugiemu nie.

Trudno, pojade z tym co mam. Najwyżej nic z tego nie będzie.

To znalazłem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 11-04-2011 o 19:12
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 21:52   #784
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie pytałem już czym różni się rolka od MK3 od benzyny od tej od Citroena ale jakoś nikt jeszcze nigdy na to pytanie nie odpowiedział ;-(.
Różnica jest taka że rolka od citroena(Fiata ducato również) ma około 3-4 mm większą średnicę ale będzie wszystko działać jak oczywiście zeszlifujesz kołnierz na alternatorze a rolka od mk3 benzyna ma taką samą średnicę co oryginalna rolka od diesla tylko ma sprzęgło jednokierunkowe ale przy niej też trzeba zeszlifować kołnierz na alternatorze.Można również wymienić cały alternator od benzyny gdyż jest taki sam różni się tylko oczywiście rolką.
A odpowiedź na to pytanie była tylko trzeba przeczytać cały temat ale jak się komuś nie chce to proszę nie marudzić!!!
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2011, 22:01   #785
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

gdyby wszystko było tak jasne to bym nie pytał, a pojawia się tutaj milion sprzeczności. Z tego całego wątku warto by było zebrac info w jedny miejscu. Zadałem sobie tyle trudu i "przelecialem" go od poczatku do końca (ponownie).

ja mam koło citroena(Fiata itd) i nie ma wcale o 4 mm wiekszej średnicy niż w oryginalnym bez sprzegła. Ma okolo 54 mm średnicy.
No ale już mniejsza z tym. Jutro montaż. albo mnie wyśmieją z tym czyms albo będzie OK :-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 06:48   #786
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ręce opadają jak czytam te farmazony. Pasuje, nie pasuje, a może... Wszystko podane jak na tacy, ale po co czytaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś nie ma o tym bladego pojęcia to niech nie sieje zamętu tylko kupi co trzeba i jedzie do mecha w celu zamontowania albo niech jeździ jak dotychczasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Popieram pomysł zamknięcia tego tematu. Można byłoby go podwiesić dodatkowo.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 08:31   #787
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

79 stron i jeszcze temat nie zamknięty a pytania w kółko te same.Może ktoś kto sie zna niech wypisze co sie nadaje,numery jak i co i podwiesi to i z głowy.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 09:38   #788
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ręce opadają jak o jednym i tym samym przedmiocie 10 osob pisze zupelnie co innego. Temat czytałem cały, kilka razy i co mi to dalo? Moze za tepy jestem?

Oddalem bolida do zakladu zajmujacego sie tylko alternatorami (duzy zaklad). Na wstepie powiedzialem gosciowi co i jak i ze roka ktora mu daje prawdopodobnie nie bedzie pasowac i w razie czego by kupil ta fordowska (mial ja nawet na stanie). Oddzwonil po jakims czasie, ze po obcieciu kolnieza rolka PASUJE (od citroena ina z koncowka 0039) i dochodzi do lozyska (a musi dochodzic i go dociskac jak sam mi powiedzial, niepytany).

Przy okazji wymiana lozysk w alternatorze.

To tyle z mojej strony. Gdyby kogos interesowalo jak sie calosc spisuje i jak to wyglada to zapraszam na prv (na forum wpisy sa niemile widziane).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 09:59   #789
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Ar2rB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś ze trzpieniem wałka jest nie za bardzo i rolka (ta od citroena) nie dochodzi ko końca (łożyska).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. INA 535003910
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.INA535003910
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.GATES OAP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.luk535007410
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez AKuba ; 14-04-2011 o 10:13
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2011, 08:32   #790
junior_77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Szczecin
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A więc tak.
Taka mała przestroga dla innych.
Wczoraj zdecydowałem się na wymianę rolki ze sprzęgłem taką jak w poście powyżej
INA 535003910 F-229603.14 z tym że numerek ostatni u mnie był 61 F 1118 00 a nie jak na fotce kolegi 61 F 1119 00.
Nie wiem czy to ten numer ma jakieś znaczenie , ale ta rolka za cholere nie da się dokręcić tak, żeby oparła się na łożysku (kołnierz oczywiście spiłowany)
Zostaje przerwa między obudową alternatora i rolką ok 4mm.
Ponieważ przy odkręcaniu uszkodziłem starą rolkę i jeszcze trochę wałek wirnika ta musiała zostać i jak najbardziej to działa,
ale niestety jest lekkie przekoszenie paska w stosunku do napinacza.
Natomiast doszedł teraz mi problem z ładowaniem.
Po uruchomieniu silnika kontrolka ładowania od razu gaśnie,
a później zapala się po jakichś 15 sekundach.

Reasumując prawdopodobnie czeka mnie teraz wymiana całego altka.
Chyba kupię jakąś tanią używkę z alledrogo od benzynki.
Cały czas zastanawia mnie tylko jakie są prądy ładowania mają alternatory do "dizelka" i "benzinki" bo chyba raczej nie takie same.
junior_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.