Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2014, 08:45   #1
lares7106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Po wymianie pompy i wtrysków głośno pracuje i skaczą obroty

Ford Modeo titanium X 130KM/2005rok Diesel.

Jakiś czas temu zacząłem mieć problemu z autem, sprężynki, kopcenia aż pewnego dnia auto w ogóle nie odpaliło.
Diagnoza: uszkodzone dwa wtryski - do wymiany.

Mechanik kupił używane wtryski tego samego modelu po czym zostały zregenerowany w firmie która się tym zajmuje.

Wtryski zamontował ale powiedział że nie da gwarancji jak nie zostanie wymieniona pompa paliwa - uległem i wymienił tez pompe.
Koszt - 5000zł i auto miało chodzić jak nowe.

Od razu po wyjeździe z warsztatu zauważyłem że auto pracuje jak ruski czołg, warczy, wręcz ryczy podczas dodawania gazu ( odgłos z okolic turbiny ), nie ma tej mocy co miało nawet z padającymi wtryskami, jest mułowate, zbiera się jak miałoby z 60KM, a nie 130.

Podczas jazdy na 3/4 biegu, prędkość 80-100km/h w momencie puszczenia auta na luz obrotomierz się zwiesza z 3500tys obrotów na 1500/1800 i po malutku opada, a czasami z 3500 spada od razu na 800 .

Kilka razy podczas jazdy po przejściu na luz auto samoczynnie gaśnie.
Podczas większego dodania gazu ( przykładowo w momencie wyprzedzania ) pojawiają się znów spręzynki - tryb awaryjny. Wyłączenie, włączenie auta znikają.

Po zrobeniu 1000 kilometrów miałem wrócić do warsztatu na przegląd pompy i wtrysków. Po wrzuceniu na komputer mechanik stwierdził że:

Pompa Paliwa jest dobra - 300 atmosfer
Wtryski są w przedziale - 0.17 - 0.20 tylko ostatni ma niby 1.02.

Innych błędów pod komputerem brak, lecz jak sam stwierdził może by tu turbine wymienić itp ... tak by znów ciągnąć hajs.

I teraz pytanie, co to może być ? Czy mechanik mógł ingerować w programie tak by auto chodziło aż tak źle? ( chodzi mi o ustawienia podawania pompy, wtrysków, mocy itp ... bo słyszałem że takie rzeczy się dzieją po warsztatach po to by naciągać klientów, a mi się nie widzi dorzucać kolejnych tysięcy do auta).

Dodam że mechanik uświadomił mnie że jak będę chciał auto wrzucić pod komputer, dam do innego warsztatu czy w ogólę będę ingerował coś w silnik to stracę roczną gwarancje na wtryski i pompe, gdyż on chce sam prowadzić to auto by nikt inny nie grzebał.

Panowie liczę na jakieś porady, co myślicie o tym przypadku... ( czy auto mogło zostać tak ustawione żebym myślał że coś się psuje i ciągle dokładał i można to w jakiś sposób sprawdzić, choćby czy została zmieniona wersja oprogramowania czy programu jakiejś rzeczy w aucie?


Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 12-09-2014 o 15:42
lares7106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 09:13   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

Proponuję dać wtryskiwacze do sprawdzenia bo na pewno jest coś źle. Korekty im bliżej zera tym lepiej, po 1000km jeśli nie było kodowania powinny już się zaadoptować. Chyba, że jak wymieniał pompę to może rozrząd się przestawił. Sprawdź czy wszystkie rury, węże są całe i dobrze zamontowane.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 11:40   #3
kon146
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk2 / Insignia / Astra II
Silnik: 1.8 TD / 2.0 CDTI / 1.4 16v
Rocznik: 1999 / 2012 / 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

Myśle że coś jest z wtryskiwaczami
kon146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 11:49   #4
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,979
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

pytanie czy mechanik kupił do 130KM czy 125KM ostatnio widziałem jak koledze zregenerowano wtryski a samochód dalej kulał po dokładnym sprawdzeniu wtrysków okazało się że włożone ma od 125KM po ponownej wymianie na poprawne jak ręką odjął a co się naszukał elektryk
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 12:14   #5
kon146
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk2 / Insignia / Astra II
Silnik: 1.8 TD / 2.0 CDTI / 1.4 16v
Rocznik: 1999 / 2012 / 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

Wszystko jest możliwe, to był jakiś znajomy mechanik?
kon146 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 12:21   #6
wit128
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Koszalin
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 41
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

jeżeli masz roczną gwarancję to ja bym mu zostawił ten samochód niech go zrobi w ramach gwarancji. mułowaty może być przez turbinę. a jak jest z kopceniem w czasie jazdy?? A i dobre warsztaty sprawdzają w jakim stanie jest pompa i tez nie ma problemu z gwarancją
wit128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 13:07   #7
lares7106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Model: ford mondeo
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

Nie, to nie jest znajomy mechanik, wybrałem go ponieważ ma wszystko co potrzebne do sprawdzenia auta od komputerów po przyrządy do wtrysków itd...

Niby gwarancja jest, ale jak przecież byłem u niego podłączyć pod komputer to stwierdził że wstawiana przez niego pompa i montowane wtryskiwacze są w dobrym stanie i już zaczyna szukać nowej przyczyny tak by auto stało na warsztacie i najlepiej zostało wymienione wszystko, a ja żebym był kolejne 5,czy 8tys zł w plecy.

Powtórzę że zanim oddałem auto do warsztatu, chodziło doskonale, nawet jak wtryski były wywalone to auto jechało lepiej, miało odejście lepsze niż teraz i nie wiem czy mogło zostać coś przeoczone, nie dopilnowane, czy specjalnie popsute stąd też napisałem tego posta o poradę.



Na marginesie: Jak ktoś ma namiar, adres na kogoś kto się na tym zna, a nie jasnowidza co mu się wydaje że wie z Wrocławia to proszę o podesłanie informacji.
lares7106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 22:01   #8
omega77
ford::amateur
 
Avatar omega77
 
Imię: piotrek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: sepolno
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Problem po wymianie pompy i wtrysków

Mi to najbardziej podchodzi pod zle ustawiony/przestawiony rozrzad
auto chodzilo lepiej przed wiec wal smialo do mechanika i niech zapier..la i zrobi to tak jak trzeba ,wtryski miales regenerowane mam nadzieje ze widziales testy tych wtryskiwaczy po regeneracji bynajmniej o to spytaj tego mechanika bo jak dla mnie to zwykly naciagacz
omega77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.