Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2016, 15:06   #811
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał adamon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przed chwilą dowiedziałem się, że dziś by się przydała kamera z tyłu, bo żonie ktoś by w tył wjechał
w takim wypadku to po co kamera, przyjeżdża radiowóz i orzeka winę tego z tyłu - BEZ DYSKUSJI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 19:39   #812
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Jak chcesz obraz z tyłu to nie potrzeba radia, sam ekran do kamerki cofania (35zl) to koszt do 50zl z wysyłką z Chin.
Co do nagrywania z tylu to albo inn liga cenowa na duala albo niezależna kamerka na tył.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 06:43   #813
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w takim wypadku to po co kamera, przyjeżdża radiowóz i orzeka winę tego z tyłu - BEZ DYSKUSJI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te sytuacje, w przypadku gdy dojdzie do kolizji przy zmianie pasa nie zawsze są takie oczywiste bo to czyja winę przyjmie policjant zależy od wyjasnien kierujących i miejsca uszkodzeń pojazdów. Ja ostatnio miałem taki przypadek że jechałem lewym pasem w korku, który kończył się zamkiem. Za mną na prawym znalazł się szeryf, który postanowił blokować innych na lewym. Tak się skupił żeby nikt go z tyłu nie wyprzedził, że zostawił za mną już sporo miejsca. Jak mój pas się kończył i przejechał samochód na mojej wysokości na prawym to normalnie z kierunkowskazem zacząłem wyjeżdżać na prawy. Wtedy szeryf się obudził i jednak postanowił, że też mnie nie wpusci i po gazie na 10m z klaksonem. Ledwo wyhamowal uciekając zreszta na prawo. Ja byłem już pod koniec zmiany pasa ale samochód był jeszcze trochę ustawiony po skosie no bo z przodu nie było gdzie uciec. Gdyby we mnie uderzył to byśmy się stykneli moim prawym tylnym błotnikiem i jego lewa częścią zderzaka albo blotnikiem. Gość by się na pewno nie przyznał a ze śladów na samochodach wynikałoby klasyczne wymuszenie pierwszeństwa przy zmianie pasa.
Tak więc ja też będę inwestował w kamerkę na tył ale oddzielną- myślę o podstawowej wersji mini, albo o innej o niewielkich rozmiarach w raczej niskiej cenie.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 12:08   #814
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w opisanym przez Ciebie przypadku zapis z przedniej kamery spokojnie wystarczyłby Policji do orzeknięcia winy pajaca z tyłu. Jeśli nagrany byłby dźwięk i nie byłby zagłuszany przez muzykę odkręconą zbyt bardzo, to byłoby i słychać przerywacz (a w zasadzie to symulator przerywacza) kierunkowskazu i byłoby słychać klakson i na wcześniejszych nagraniach widać co szeryf robi. Twoje zeznanie podparte tym filmem obaliłoby każde zeznanie szeryfa.

Co do kamer. Duale, które cokolwiek grzeszą jakością są strasznie drogie, duale warte zainteresowania są ekstremalnie drogie w porównaniu do kamer "jednoocznych".
Kamera z tyłu zawsze ma gorsze warunki pracy, a w nocy to już w ogóle jest dramat (brak doświetlania od reflektorów twojego auta, a jak już dostanie światło, to "po oczach" - najgorsze oświetlenie dla kamery). Dlatego na tył, nawet w dualach, montowane są słabsze kamery (720p maks). Druga rzecz - procek musi pociągnąć dwie zamiast jednej, kolejna sprawa nagrania z dwóch kamer lecą na jedną kartę, więc i karta powinna być wyższej klasy.

Reasumując - moim zdaniem kamera z tyłu to zbędny kaprys, ale kto bogatemu zabroni. Jak już kupować na tył, to coś relatywnie taniego, ale pewnego (brak zwisów, sprawny G-Sensor i pewny zapis w przypadku strzała) i na pewno nie duala, bo w tej samej cenie co rozsądny dual możesz mieć dużo lepszą kamerę na przód i coś nie ustępującego jakością nagrań tej tylnej z Duala.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 17:48   #815
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem ten wątek, lecz niestety nie wiem, którą kamerę wybrać. Niestety nie jestem obcykany w tym temacie.
Pomożecie mi w wyborze takowego rejestratora?

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 18:32   #816
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Jaki budżet, jakie oczekiwania co do rodzaju montażu?
Wystarczy spojrzeć na ostatnie 70 postów i masz odpowiedź.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 19:55   #817
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Budżet to 400 złotych plus minus jakieś drobne.
Montaż chyba na szybę by nie zakłócać pracy lusterka fotochromatycznego. W sumie to moja pierwsza kamerka i nigdy z żadną nie miałem do czynienia...
Oczywiście dobra jakoś nagrywania w dzień jak i również w nocy.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 21:37   #818
Adlivrin
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 25-08-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Witam. Także przeczytałem cały ten temat i waham się między G90C GPS a G1WHT. Pomóżcie wybrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adlivrin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 22:10   #819
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,507
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Mam gs90c za lusterkiem fotochromatycznym i nie zakłóca. Jest tak schowana ze w czasie jazdy nie mam jej w ogóle w polu widzenia.
Koszt to 72$ z wysyłką czyli ponizej 300zl.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 22:41   #820
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

G90C albo G1WHT?
Te kamery dzieli przepasc tak technologiczna jak i w jakosci obrazu.
Jesli wybierasz miedzy nimi, to tylko G90C
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.