Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2011, 15:35   #1
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Różnica między kołem zapasowym a resztą kół na samochodzie ?

Posiadam na aucie koła wielkości R15 a zapasówkę mam R14. Co się stanie kiedy złapię gumę i założę jedną 14 a reszta będzie R15 ?? czy to ma duże znaczenie ?? czy da radę tak chwilę pojeździć i nic poważnego się nie stanie ?? czy lepiej odrazu załatwić sobie zapasówkę R15 żeby ( jak kiedyś złapie gumę) nie było żadnych nie potrzebnych historii ???

hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 18:21   #2
zbys24
ford::advanced
 
Avatar zbys24
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Łódź
Model: kuga
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 367
Domyślnie Odp: Różnica między kołem zapasowym a resztą kół na samochodzie ?

sprawdź na kalkulatorze doboru opon i zobacz jaka będzie różnica. Najlepiej by było jakbyś dał na zapas takie koło na jakich jeździsz. Ostatecznie możesz zostać przy tym co masz i traktować jako dojazdówkę, czyli nie przekraczać 80km/h i nie zakładać na oś napędzaną żeby nie obciążać mechanizmu różnicowego.
__________________
zbys24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 19:02   #3
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Różnica między kołem zapasowym a resztą kół na samochodzie ?

A co bys chciał zeby sie stało? Skrzynia sie rozleciała, zepsuł sie samochod? Obciazanie mechanizmu roznicowego? Czym, kolem o cal mniejszym? Zarty jakies, a jak wyjezdzasz z krzyzowki i skrecasz to mechanizm sie nie obciaza?
Nic sie nie stanie bo nie ma to praktycznie zadnego wplywu, jedyny wplyw to mozliwosc sciagania auta, ale to tez zadkosc.

Przyklad, alu mam 16/205/45 w tamtym roku kilka dni latalem z przodu na 14/185/65 i ani nic nie sciagalo ani nic sie nie dzialo z autem, a traktowac kolo pelnowymiarowe jak dojazdowke, niby czemu? Oczywiscie nie jezdzi sie tak z uwagi na to za mamy 2 rozne kol,a na osi, ale nie ma przeciwskazan zeby zakladac jak zlapiemy gume, nawet policja sie zbytnio tego nie czepia, jesli widzi ze w ori kapec.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.