Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2010, 19:39   #1
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Witam.
Na zdjęciu widać koło od sprężarki klimatyzacji. Widoczne blaszki to sprzęgiełko lub zakryte łożysko? Tak mi się wydaje, jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić. Ponieważ walczę z grzechotaniem/lekkim stukaniem w tych okolicach ustaliłem, że dźwięk dochodzi właśnie z tego kółka. Gdy mam załączony ECO, to "sprzęgiełko się nie kręci - koło pasowe oczywiście tak, natomiast można palcem w obie strony lekko ruszać ów sprzęgiełkiem bez żadnego oporu, no i jedyny dźwięk jaki dochodzi to brzęczenie/drganie załączonych blaszek - wewnętrzne i zewnętrzne (wyczuwam pod palcem). Jak załączę klimę, sama klima chodzi bez zarzutu - bardzo dobrze chłodzi, nie ma problemów z uruchamianiem i wyłączaniem. Natomiast nasila się to brzęczenie, które przy załączonej klimie brzmi jak stukot kół pociągu jadącego bardzo szybko. Gdy popsikałem to sprzęgiełko WD40 dźwięk brzęczenia/grzechotki jest znacznie cichszy, ale dalej słyszalny. Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem blaszki, które są luźne i brzęczą. No i teraz moje pytanie. Co wg Was będę musial wymienić. Co się zepsuło?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SNC00043.jpg (40.1 KB, 364 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez m_mati ; 30-05-2010 o 20:25
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 20:36   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Zdemontuj sprzęgiełko poprzez odkęcenie widocznej nakretki, nic sie spręzarce nie stanie i go obejżyj, może ma luzne juz mocowanie tych blaszek. Łozysko na kole pasowym, nie podejżewam, bo jak pada to nieżle wyje. Moze trzeba jedynie dobic nity?
Przy zdejmowaniu uważaj aby nie zgubic klinika z wałka i pod sprzęgiełkiem bedzie podkładka dystansowa.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2010, 20:55   #3
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Wielkie dzięki za podpowiedź. Mam nadzieję, że nie muszę zdejmować paska wielorowkowego. A czy jest możliwość kupienia samego sprzęgiełka? Tak co by już wymienić wyrobione elementy w całości?
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 22:25   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Pasek zostaje na kole, którego nie zdejmujesz. Mozesz ściagnąć sprzegiełko i podjechać do jakiegoś klimiarza, aby takie znaleść uzywane, ale po co ci zmieniać, jak luźne nity to mocniej zanitować i po kłopocie.
Bez sprzegiełka można teoretycznie jeździć, ale nie radzę bo po jego zdemontowaniu, dostanie się kurz do simeringu wałka, a jeszcze po drodze jest tam filcowy uszczelniacz, to tez nazbiera paprochów, a który moze tez i wypaść.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 08:38   #5
wojtek_gtx
ford::average
 
Avatar wojtek_gtx
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 1.9TDI/AFN ++ / 148KM/332NM
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

A odnośnie łożyska na kompresorze klimatyzacji (jeżeli byś szukał) to w moich postach znajdziesz numer bo całkiem niedawno wymieniałem u siebie
__________________
Sprzedam 1.9TDI++ AFN 148KM/332NM (VAN GHIA)


Forum Mazd Turbo http://www.gtrproject.pl/forum
wojtek_gtx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 20:06   #6
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

No i dzisiaj padło mi łożysko. Jechałem rano na rozmowę kwalif. do nowej roboty, parkuję i nagle pierdut i meeeeega zgrzyt w stylu ciągnięcia blachy albo puszek po asfalcie. SHIT!!!! W nerwie na rozmowę a potem laweta i serwis (oddany na kłobucką 13 - polecany na forum forda). Jechać za cholerę się nie dało. W serwisie gościu stwierdził, że na 100% łożysko i że demontaż/montaż sprężarki + wymiana łożyska + napełnienie zamknie się w 300zetach. Myślę, że nie drogo, zwłaszcza, że na Szarych Szeregów zaśpiewali min. 450-500netto!!!. Oczywiście koleżka dodał, że samo łożysko będzie do wymiany, o ile nie uszkodzony jest trzpień, na którym jest osadzone. Się okaże. W najgorszym wypadku będzie trza kupić regenerowaną sprężarkę i naprzód. Normalnie nazwa galaxy odpowiada bezmiarowi ilości usterek!!!! Z galaxy jak z dzieckiem: Poziom cierpliwości wzrasta proporcjonalnie do ilości awarii... Gorzej jak nastąpi kres. Wtedy tereny powodziowe i szukajta wiatru w polu.
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 19:05   #7
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Witam.
Jestem po wymianie sprzęgiełka elektrom. i łożyska. Ale mam pytanie. Czy nakrętka mocująca sprzęgieło powinna być skręcona na full??? Bo gdy dokręcę na maksa, to sprzęgiełko stoi w miejscu tzn. przy wyłączonym silniku nie można niż ruszyć. Po uruchomieniu silnika w trybiw ECO czasami delikatnie się kręci, zaś przy klimie normalnie śmiga. Przy czym całe koło pasowe, tak samo jak rolka alternatora od razu robią się bardzo gorące (czy to normalne?). Z kolei jak odebrałem furę od mechanika, to na trybie eco z koła dochodziło lekkie brzęczenie blaszek (w trybie klimy było cichutko). Zniknęło dopiero jak mocniej dokręciłem nakrętkę i wcisnąłem tam troszkę smaru grafitowego. Ale zastanawiam się, właśnie nad siłą dokręcenia i czy to sprzęgiełko w trybie eco powinno się czasami obracać, czy tez ma stać w miejscu. Jakie są Wasze sugestie?
Dzięki Pozdrawiam.
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 12:31   #8
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

środek ma stać w miejscu jak jest ECON i nie ma prawa nic brzęczeć ani zgrzytać
smaru proponuje nie wciskać bo spalisz cewkę od temperatury jak bedzie poślizg
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 14:00   #9
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

Rozumiem, że w takim razie nakrętka zewnętrzna musi być na full skręcona???. Najpierw postaram się jednak zdjąć cały mechanizm sprzęgiełka, ażeby je z smaru wyczyścić i zobaczyć podkładkę dystansową, czy tam jest ok. Dzięki za podpowiedź.
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2010, 21:04   #10
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Łożysko sprężarki klimatyzacji?

ma być skręcona może być samo kontrująca lub na lekkim kleju
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.