Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2021, 13:02   #1
aliatic
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Turbo? Co może być przyczyną takiego wycia jak na poniższym filmiku?

Witam,

Prosiłbym was o pomoc z poniższymi problemami, bo nie znam się na tym i niestety sam sobie z tym nie poradzę. No a może ktoś już miał takie usterki i będzie w stanie pomóc.

1. Co może być przyczyną takiego wycia jak na poniższym filmiku? Dodam tylko, że dzieje się tak już od dłuższego czasu (grubo ponad 1,5 roku). Ostatnio się chyba jednak bardziej nasiliło. Jak kiedyś usłyszałem to pierwszy raz, to pomyślałem o turbinie. Jednak byłem na jednym warsztacie specjalizującym się w turbo i koleś podobno (nie było mnie przy tym, bo auto zostawiłem na cały dzień), rozkręcił turbinę i sprawdził. No i powiedział, że nie ma do czego się tam przyczepić. Więc tak jeżdżę sobie. Ostatnio auto było na warsztacie i wymienioną miałem rurę dolotu intercollera (bagatela 660zł za taką rurę), bo była nieszczelność. Pomyślałem, że to chyba było właśnie to. No ale niestety problem pozostał. Dodam tylko, że dzieje się tak cały czas, bez względu czy silnik jest zimny czy nie. Po prostu przy wyższych obrotach, słychać takie wycie/gwizdanie. Auto jeździ normalnie, ma moc. A jak oddaje na warsztat to komputer nic im raczej nie wykazuje (chyba, że maja jakiś stary), bo byśmy to już wymienili i problem rozwiązali.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(pod koniec gazowałem na jałowym)

Szukałem na forum i gdzieś tam wyczytałem, że gwiżdżąca turbina to wcale nie musi wskazywać od razu turbiny do wymiany/regeneracji. Może przyczyny trzeba szukać w układzie recyrkulacji spali (to chyba EGR?), układzie podciśnienia, albo sprawdzić przepływomierz. Jak już pisałem na wstępie, ja się na tym nie znam. Nie mam też komputera, aby podpiąć i sprawdzić ewentualne błędy, aby móc powiedzieć coś więcej powiedzieć. Stąd też ten post, bo może ktoś z was będzie w stanie mi coś więcej powiedzieć/podpowiedzieć.

2. Może problem być powiązany, a może nie. Niemniej o czasu do czasu na biegu jałowym obroty silnika skaczą. Nie występuje to cały czas. Są momenty, że wszystko jest ok. Aby kolejnego dnia gdy stoję na światłach, to obroty sobie skaczą nieco do góry i w dół. Nie mam niestety filmiku, bo wczoraj moje autko miało lepszy dzień i akurat ten problem nie występował. Problem zauważyłem pierwszy raz jakieś 3-4 miesiące temu i występuje sporadycznie od tego czasu.

3. Gdy odpalam auto to komputer wyświetla mi wszystkie dane (temp. zewn., śr. prędkość, chwil. zuż. pal., śr. zuż. pal., odl do opróż.). Niemniej, po przejechaniu paru metrów, wyświetla mi już tylko (temp. zewn., śr. prędkość), natomiast brak jest informacji o (chwil. zuż. pal., śr. zuż. pal. oraz odl do opróż.) Po ponownym odpaleniu znowu wszystko jest ok. Ale dane znikają jak ruszę w trasę. Problem ten zauważyłem nie tak dawno, jakieś 2 tygodnie temu. A że zawsze coś tam przełączę i sprawdzę, to wiem, że wcześniej działało poprawnie. Jakiś czujnik do wymiany? No ale ekspertem nie jestem. Czy może jest to jakaś grubsza sprawa?

Dwa pliki w załączniku.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc w rozwiązaniu problemów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210402_125435.jpg (81.1 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210402_125303.jpg (85.7 KB, 27 wyświetleń)

aliatic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 13:36   #2
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,480
Domyślnie Odp: Turbo? Prośba o pomoc w rozwiązaniu problemów

Takie gwizdy mialem ostatnio, a dolewka plynu do ukladu wspomagania uciszyla wszystko. Pewnie na chwile
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.