Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2010, 21:01   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Może być jak piszesz. Kup może silikonowy preparat do zabezpieczania instalacji elektrycznej przed wilgocią (ja używam ISOL, dostępny na Orlenie, 10 zł.) i spokojnie otwórz po kolei wszystkie dostępne wtyki na czujnikach, pompie, pedale gazu itd i spryskaj silikonem. Ja stale go używam na wszystkie narażone na wilgoć i sól połączenia.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 12:38   #12
szewczyk82
ford::average
 
Avatar szewczyk82
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kuj-pom
Model: Ford Transit x3, Galaxy 1,9 Tdi 150ps
Silnik: 2,5 td 86ps, Tdci 2.0 125ps,Tddi 85ps 2,5 V6 170ps
Rocznik: 1998, 2003, 2000
Postów: 183
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Wiesz Epic żyje własnym życiem, może być tak że parę dni będziesz jeździł i będzie ok. a w najmniej spodziewanym momęcie wywali "czek" i stan awaryjny... ja dwa razy miałem ten sam problem tzn. z pompą. Raz przy przebiegu ok. 160tyś. później prawie dokładnie po tym samym przebiegu ok. 320tyś. pompa do roboty. Obiawów może być "tysiące"... tryb awaryjny, silnik nie chce zgasnąć po wyjęciu kluczyka, wchodzi na wysokie obroty, traci nagle moc podczas wyprzedzania...
Zalerzy wszystko od kompa... jeśli jakiś BOSCH to albo nie skomunikuje się z Foredem w ogóle, albo nie pokaże błędu. GARMIN pokaże prawie wszystkie błędy ale nie wszystkie wykasuje. Jak byłem w serwisie na orginalnym kompie też nie mogli dojść co i jak, każdy komp pokazywał praktycznie inny syf, ale wszystko wiązało się z pompą LUCAS EPIC... może u Ciebie to początek końca pompy.
Powiem szczerze jak robiłem pompę pierwszy raz parę lat temu zaczęło się od zaworu, a skończyło na wymianie wszystkiego oprócz obudowy. Jeśli problem będzie się powtarzał, a chcesz dalej jeździć tym autem proponuję zmianę pompy na BOSHA, problem zniknie. Zakup LUCASA gdzieś z rozbitka albo z allegro odradzam... nigdy nie wiadomo ile ta pompa chodziła i czy była już regenerowana...
Albo regenerować ją na nowych częściach, albo zmiana na Bosha.
Życzę Ci żeby to nie była pompa!!! pozdrawiam
__________________
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz jak Tobie się chce to ja zawsze staję.....
szewczyk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 17:16   #13
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Jutro kupię ten ISOL i zobaczymy co będzie, mam nadzieje ze to nie pompa. auto ma juz 420 tys wiec moze to byc cos powaznego. w sobotę wybieram się w trasę ok 500 km. Jeśli uda mi się wrócić to napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 18:10   #14
Zgredowy
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: wawa
Model: Kilka
Silnik: milion cc
Rocznik: 91-09
Postów: 83
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Chłopie sprawdz potencjometr pedału gazu to na 90%to!!!!!!!Albo zmarł albo wilgoć na kostce innego sposobu raczej nie ma!
Zgredowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 13:55   #15
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

witam, sprawdziłem potencjometr, faktycznie było troche wilgoci na kostce, wysuszyłem, spryskałem sprayem do izolacji elektrycznej i jak narazie wszystko ok, zrobiłem ok 700 km i problem nie występuje.

Ps. nabyłem też kolejnego transita z 1998 roku z silnikiem 2.5 TDI 85 KM, w tym mam troszke inny problem, bo kopci z wydechu, czuć nie spaloną ropę, czy to mogą być wtryski?? jak myślicie.
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 17:16   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Ja stale używam silikonu w sprayu (Isol) do zabezpieczania styków narażonych na wilgoć, a te już nieco zaśniedziałe dobrze jest spryskać Elektrosolem - ładnie je oczyszcza.
Wykorzystaj suche dni i spryskaj silikonem co się tylko da - skrzynkę bezpieczników od tyłu też.

Co do tego drugiego Tranzolka - to mogą być wtryski (leją - do sprawdzenia), za duża dawka lub za późny zapłon.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-04-2010 o 17:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 19:45   #17
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

tak podejrzewałem że to wtryski, po świętach się za niego wezmę i zobaczymy.
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.