Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2010, 13:05   #1
pj29
ford::beginner
 
Avatar pj29
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Gorzów
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1994
Postów: 19
Domyślnie Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Czy ktoś z ukochanych klubowiczów próbował wstawić pompę BOSCH do Transita 100KM zamiast pompy LUCAS EPIC?
Czy da się uzyskać moc zbliżoną do 100KM?
Czy pompa BOSCH da radę uruchomić niebieskie wtryski? Być może jakaś specjalna regulacja.
Pytam bo przerabiam zwykły silnik w bardzo dobrym stanie na Turbo.
Turbina już założona, a teraz kolej na zmiany w układzie paliwowym.
Może ktoś ma dane aby porównać parametry tych pomp. Albo może ktoś przerabiał ten temat?

pj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 23:20   #2
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Hmmm... Piszesz, że chcesz przerobić silnik z EPIC'em na Boscha. Piszesz też, że przerabiasz Di na TD. Z tego co się orientuję, to EPIC = TD. Mniejsza o to.

Generalnie da się wywalić pompę Lucas EPIC i w to miejsce wstawić Boscha. Warunkiem tutaj musi być model Boscha - z końca produkcji, końcówka numeru 145 lub 146. One będą na tyle wydajne, aby zadowolić silnik TD. Oczywiście konieczne będzie stuningowanie takiej pompy. Z tego co czytałem na angielskim forum "transitowców" zwiększają dawkę paliwa aż do momentu, kiedy będzie kopcił intensywnie i potem nieco ją przykręcają tylko tyle, aby to dymienie zlikwidować. Takie trochę druciarstwo, ale z takiego zestawu daje się wyciągać podobno powyżej 100KM.

Zerknij na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jest sporo tematów na temat wymiany pompy EPICowej na Boscha a także na temat dokładania turbiny do silnika oryginalnie niedoładowanego. To pierwsze wydaje się być dużo "prościejsze" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2010, 10:03   #3
szewczyk82
ford::average
 
Avatar szewczyk82
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: kuj-pom
Model: Ford Transit x3, Galaxy 1,9 Tdi 150ps
Silnik: 2,5 td 86ps, Tdci 2.0 125ps,Tddi 85ps 2,5 V6 170ps
Rocznik: 1998, 2003, 2000
Postów: 183
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Ja dokonałem takiej właśnie przeróbki w moim TD. Ma miesz osiągi i przyspieszenie, zauważyłem że mniej pali. Co do mocypewnie również zmieniła się, ale ja tego nie odczuwam. Z lawetą i wectrą na niej radził sobie ostatnio dosyć dobrze. Odczujesz spadek mocy o jakieś 10km, przeróbka wbrew pozorom prosta, ale musi to zrobić ktoś kto się na tym zna. Jeśli pompa w 100% sprawna cała taka operacja trwa ok.4 godzin. Nie trzeba tuningować pompy, turbina będzie "popychana" mechanicznie, pedał gazu na linkę, komp odłączony. Ja zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy po przeróbce i żadnych problemów, tylko leję i jadę. Najpierw dobrze zdiagnozuj pompę, bo morze to być błachostka, jeśli pompa do roboty "cała" ekonomiczniej wyjdzie zmiana na mechaniczną (jeśli nie zalerzy Ci na osiągach)>
__________________
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz jak Tobie się chce to ja zawsze staję.....
szewczyk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2010, 11:07   #4
fiorella007
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: ford transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1997
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Lepiej zostawić epica takie jest moje zdanie pompę zregenerować w dobrej firmie lub kupić nową koszt 2500tyś.
fiorella007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 15:10   #5
jarecki ross
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Koszalin
Model: Ford Transit,golf 3
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1993r
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Witam ostatnio zamienilem lucasa na boscha nie odczułem roznicy w osiagach polecam boscha bo pompa lucas prawie mi motor zajezdzila tzn. wchodzila na maksymalne obroty tak ze nie dalo sie zgasic stacyjka jedynie zaduszenie na 5 biegu wchodzilo w gre,nie wiem tylko czy po odlaczeniu lucasa komputer bedzie wlaczal swiece plomieniowa na mrozie?
jarecki ross jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 16:54   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Świeca płomieniowa jest włączana przez oddzielny moduł elektroniczny, niezależny od ECU.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 20:27   #7
jarecki ross
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-01-2010
Skąd: Koszalin
Model: Ford Transit,golf 3
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1993r
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

no to super nie bede musial kombinowac,jeszcze chcialbym cie wojtku zapytac o jeden problem z moja pompa boscha,a wiec po dluzszym postoju np. po nocy odpalajac musze dlugo krecic rozrusznikiem zanim odpali,podejrzewam ze paliwo sie cofa nie zuwazylem zadnego wycieku moze cos poradzisz?dodam ze ta pompa dosc dlugo lezala na polce.
jarecki ross jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 21:16   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Na 90% cofa się trochę paliwo i zapowietrza się układ. Rolę zaworków zwrotnych pełnią zaworki mechanicznej wstępnej pompy paliwa - tracą stopniowo szczelność, w układzie pracy dynamicznej jeszcze pracują, statycznie powoli puszczają paliwo... Zamiennik pompy kosztuje ok 100-150 zł, wymiana stosunkowo prosta. Poczytaj o tym może przy pomocy wyszukiwarki, było kilka razy opisywane jak wymienić pompę wstępną.
Może też być źle przylegający filtr paliwa (czasami zostają w uchwycie kawałki starej zwulkanizowanej uszczelki) - ale poprawianie starego jest nie wskazane, lepiej zakładać nowy (na czysty olej na uszczelce i oczyszczoną benzyną przylgnię uszczelki w uchwycie).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 21:20   #9
pj29
ford::beginner
 
Avatar pj29
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Gorzów
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1994
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Widzę, że zdania są podzielone. Generalnie muszę przyznać, że zależy mi na mocy i na niezawodności. Mniej natomiast na żywotności. Mój kamper przejeżdza rocznie nie więcej jak 6000 km i to wybitnie w dodatnich temperaturach. Moc jest potrzebna, gdyż auto praktycznie non stop jedzie z maksymalnym obciążeniem.
W chwili obecnej postanowiłem pójść drogą EPIC. Poczytałem trochę na ten temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po tej lekturze temat pompy elektronicznie sterowanej wydaje się dużo prostszy. Słowo "elektronika" budzi u niektórych lęki, jednak wiem z doświadczenia i widzę to po układzie jaki chcę uruchomić w moim Transicie, że nie musi to być nic skomplikowanego. W moim przypadku najwięcej problemu sprawiło mi dopasowanie wtyczek do poszczególnych czujników (temperatura, EGR itp), i że części które zakładam kupowałem w zeszłym roku i nie mam gwarancji, że były sprawne (pompa i komputer).
Pierwsze próby odpalenia nie powiodły się, ale chyba z powodu uszkodzonego komputera - no chyba, że ja go uszkodziłem. Chociaż układ wiązki jest dość prosty - są dwa bezpieczniki, jeden stycznik, i dwa miejsca podłączenia do masy. Reszta to wejścia czujników i wyjście na pompę i elektrozawór podciśnienia.

Jeśli nie pójdzie mi z EPIC, skorzystam wtedy z rady kolegi Maciekd. Jak na razie czekam na drugi komuter i zapasową pompę z EPIC.
Swoją drogą pozdrawiam kolegów z mercedesami i pompą EPIC - nie myślałem, że też mogą się pochwalić takim urządzeniem.
pj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 21:47   #10
pj29
ford::beginner
 
Avatar pj29
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Gorzów
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1994
Postów: 19
Domyślnie Odp: Zamiana pompy LUCAS EPIC na BOSCH

Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie da się wywalić pompę Lucas EPIC i w to miejsce wstawić Boscha. Warunkiem tutaj musi być model Boscha - z końca produkcji, końcówka numeru 145 lub 146. One będą na tyle wydajne, aby zadowolić silnik TD.
Czy mam rozumieć, że pompy BOSCH z tymi numerami różnią się od starszych modeli?
Czy były one stosowane w silnikach TD w oryginale? Czy ktoś dysponuje danymi ciśnień dla sprawdzania wtrysków poszczególnych kolorów, czyli inaczej mocy?
Jaką wartość wydatku i ciśnienia trzeba wydusić z BOSCHa żeby pracował na niebieskich wtryskach?
pj29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.