Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2015, 16:44   #21
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Czyli lepiej jak wsadzę przewód w miejsce 7 i 2 pinu bez przekaźnika ?

Bump: Panowie rozebrałem ten przekaźnik, w środku wszystko wygląda jak nowe ale jest w tym przekaźniku taki ruchomy element a raczej blaszka.
Czy można to sprawdzić tak, że wepnę ten rozebrany przekaźnik i po włączeniu zapłonu tą blasze zetknę z tym dużym zwojem do którego ma on dotykać ?

NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 18:56   #22
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Kupię jutro bezpiecznik termiczny : bezpiecznik termiczny 240 st. C. 240V 10A
Wymienię go w rezystorze wentylatorów i zapewne zadziała, bo poszukałem troszeczkę przyczyn niedziałającego pierwszego biegu wentylatorów i w 90 % przypadków uszkodzony właśnie był ten termik. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzę to.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 07:55   #23
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

piny 3,5 - styki robocze
wyciągnij przekaznik i wsadz w te piny GRUBY przewód jako zworkę.
uważaj aby przewód cie nie oparzył jak uzyjesz za cienkiego!!!!

Jezeli wentylatory nie zadziałąją to dopiero -wtedy cudujesz dalej z termikami.

zamiast termika mozesz tez wstawić bezpiecznik topikowy. ale założe sie ze i tak niewiesz jak sprawdzić czy termik jest dobry-więc juz domyślam się że ty chcesz wszystko na nowe wymieniać ale nie wiesz co jest zepsute. Tak się nie robi.

Jak nie wiesz jak sprawdzić przekażnik to moze podjedź do kogoś kto choć ma minimalne pojęcie o elektryce-bo bedzie ciezko Ci tutaj wszystko od postaw tłumaczyć. Takei rzeczy rownie dobrze mozesz na internecie sprawdzic:
"jak działa przekaźnik"
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 18:35   #24
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Panowie mam pewną obserwację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż dzisiaj kupiłem ten termik, który wymieniłem i poskładałem wszystko, żeby sprawdzić czy działa.
Otóż dalej tak samo po podpięciu interfejsu diagnostycznego no bluetooth, na komputerze pokazuje mi 120 stopni jak włączają się wentylatory, ale postanowiłem wejść w tryb serwisowy zegarów i tam to sprawdzić tam temperatura podczas włączenia wentylatorów pokazywała 105 stopni ! :O
To o co tu chodzi ? Może wszystko mam sprawne a ja kombinuje ?
Czy jest możliwe że ten interfejs diagnostyczny przekłamuje aż o 15 stopni ???
Czy pewny jest ten wynik w trybie serwisowym zegarów ?
O co tutaj chodzi ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 19:50   #25
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Wyjmij przekaźnik od drugiego biegu.
"Zagotuj" silnik. Jeśli wentylatory włączą się, to znaczy, że to 105 stopni, włączył się pierwszy bieg i masz wszystko sprawne.
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 09:59   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

lepiej niech juz tak nie cuduje-bo faktycznie zagotuje silnik a szkoda silnika.

NeOn21-jedz po prostu do elektryka. niech ktos ci sprawdzi dlaczego niemasz wolnych obrotow bo masz za słabą wiedzę z tego co widze... i albo cudem to naprawisz albo niechcący zepsujesz cos jeszcze i wtedy bedziesz miał wiekszy problem.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2023, 10:23   #27
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Odgrzeje, nie włącza się wentylator chłodnic Focus MK1 PL 1,6 z 2002 roku, rozgrzewam go do 115 st i ani drgną. sam wentylator jest sprawny bo załącza się w trybie testów przez OBD z Forscanem czyli komunikacja raczej też ok.
co jeszcze sprawdzić, wymienić, poruszać ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2023-03-15 at 09.14.17.jpg (7.7 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.