Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2010, 11:59   #1
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

witam, jak w temacie, zapala mi się czerwona kontrolka jakby pompy lub silniczka i nie reaguje na pedał gazu, jak zgasze silnik i odpale to jest ok, ale po przegazowaniu znow sie zapala i brak reakcji na gaz. czy wie ktos co to może być?

Ford transit '95 2.5 TD 85 KM

misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 12:55   #2
piotr$jarocin
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: jarocin
Model: ford transit
Silnik: 2.5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

witam prawdopodobnie silnik przełącza sie na tryb awaryjny.poczekaj na pana wojtka napewno cos poradzi ,miałem ten sam problem,(po wymianie silnika nie podłączyłem wszystkich węży ciśnieniowych ) pozdrawiam
piotr$jarocin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 15:32   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Kolego, tak jak napisał piotr$jarocin - silnik wchodzi w tryb awaryjny. Ponieważ nic nie napisałeś co do okoliczności takiego zachowania się silnika (np czy coś było robione przy silniku, czy już pojawiało się przedtem - ale rzadko, czy już coś robiłeś, szukałeś sam?) - to ciężko cokolwiek powiedzieć. Przyczyn może być 100 i jedna... Najlepiej podjechać z tym autem do warsztatu wyposażonego w tester który dogaduje się z Lucas Epic-em. Bądź ostrożny - jest dużo chętnych do wzięcia auta na warsztat i pobrania sporej kasy, ale nic z tego nie wynika - Lucas Epic to ciężki temat, trzeba kumatego pompiarza znającego ten system wtrysku.

Niezależnie od wszystkiego - użyj wyszukiwarki (wpisując choćby Lucas Epic) i poczytaj czym to pachnie...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 16:07   #4
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

przy silniku nic nie bylo robione, auto stalo ok miesiąca, wczoraj odpalil bez problemu, jezdzil pol dnia a po poludniu zaczal sie wlasnie tak zachowywac jak opisalem. sugerujesz ze to cos z pompa?
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 16:29   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Tak jak pisałem - układ jest skomplikowany, jest kilka czujników w różnych miejscach, kilka sterowników podciśnieniowych, mnóstwo rurek i elektryki - jest nad czym myśleć.

Podłączenie pod komputer wyrzuci błąd i będzie przynajmniej wiadomo, gdzie szukać...

Jest mokro - może któraś z wtyczek na czujnikach zamokła lub wtyk wielopinowy na pompie? Spróbuj zajrzeć, trysnąć silikonem w sprayu lub nawet WD40. Ale to jest działanie na ślepo...
Tankowałeś w czasie tej ostatniej jazdy? Może woda w paliwie... Mogła pompa wstępna paść...

Dobrze radzę - poszukaj w swojej okolicy kogoś, kto zna system Lucas Epic.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 17:33   #6
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

nie tankowałem, stał z pełnym zbiornikiem, ropa tankowana z BP. no cóż postaram się znaleźć jakiegos fachowca z kompem skoro to najlepsze wyjście chociaż mam złe zdanie o większości fachmanów w mojej okolicy, może odwiedze serwis forda, nie wiesz czy jest u nich możliwość zdiagnozowania tylko? jeśli będę wiedział co jest to wolę sam to zrobić bo mechanika nie jest mi obca.

PS. a może jest ktoś z forum kto ma kompa i może mi to sprawdzić fachowo? stawiam browarka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez misio17 ; 27-02-2010 o 17:38
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 18:20   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Problem jest z tym, że do Epica niewiele stacji ma dogadujące się testery. Nawet w ASO często mają tester z oprogramowaniem, ale nie chcą robić Epica.

W ASO oczywiście możesz poprosić tylko o podłączenie kompa i sczytanie błędów.

Sprawdź jeszcze pod maską wszystkie rurki podciśnienioe - do MAP-a, EGR-a, do pompy VACU, sterowanie turbiną czy się nie przyciera zawór upustowy.

Sprawdź elektrykę: wtyk na pedale gazu, na pompie, na EGR, na MAP, na czujniku powietrza wlotowego, temperatury płynu, czujniku położenia wału (jest nisko - wilgoć).

To może być bździna, a może być coś w pompie wymagające wyjęcia i rozbiórki...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 18:27   #8
Zgredowy
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: wawa
Model: Kilka
Silnik: milion cc
Rocznik: 91-09
Postów: 83
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Na 90% padł Ci potencjometr pedału gazu.Może być też opcja zawilgocenia wtedy wystarczy wysuszyć.Jak byś szukał potencjometru to mam sprawny gdzieś na półce
Zgredowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2010, 16:31   #9
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

Dzięki koledzy za podpowiedzi, posprawdzam, a jak uporam się z problemem to napisze co było.
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 20:35   #10
misio17
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: olsztyn
Model: Transit
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czerwona kontrolka i brak reakcji na pedał gazu

witam, chciałbym powrócić do tematu, niestety nic nie zdziałałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

byłem w kilku warsztatach, błędów nie pokazało żadnych, od tamtego czasu niewiele jeździłem ale kilka dni poruszałem się po mieście żeby spowodować ten błąd, niestety już się nie pokazuje, sprawdziłem wszystko co napisał wojtekjanus, nic nie znalazłem. boje się wyjechać gdzieś dalej żeby w trasie mi to nie wyskoczyło. macie jakieś sugestie jeszcze? co to mogło być? może coś zamokło jak pisaliście, teraz przeschło i jest spokój, ale co jak mi zaleje w trasie? myślicie że można spokojnie tak jeździć? sam nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
misio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.