Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2009, 15:09   #11
gorzgrze
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: Ford Focus MK III
Silnik: 1.6 125
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Cytat:
Napisał jacob10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie probowalem i nie dziala ,wersja trend. Wsadzilem zaroweczki zamknalem auto i otworzylem z powrtotem aby lampa w podsufitce sie zapalila, a w nogach nie stety nie zadzialalo :/
Jeżeli zastosowałeś diody to trzeba obrócić i jeszcze raz wpiąć, diody nie działają jak żarówki, mają określony kierunek przepływu prądu. Podświetlenie na nogi jest raczej na tym samym bezpieczniku co lampka w podsufitce. Może trzeba podgiąć styki w gniazdach.

gorzgrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 11:48   #12
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Jak już zrobiłem to u tu wrzuce dla uzupełnienia tematu.

Focus II FL 09
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 12:54   #13
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Dobre przy odkurzaniu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 14:10   #14
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Zgadza się, diody muszą być odpowiednio spolaryzowane (+/-). Dlatego najlepiej otworzyć drzwi i wkładać na przemian, aż zaświeci.
Polecam diody, bo żarówki 5W to po pierwsz spore obciążenie (2x5W nogi + góra), a po drugie za mocno jarają.
Diodówka jest super, taka "stożkowa" świecąca szerokim kątem na zewnątrz - nie wiem jak to wytłumaczyć. Koszt 4zł/szt.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2009, 02:59   #15
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

maurelius Myślisz że w fabryce wsadzają LEDy? Też dają W5W tak sądzę i jakoś to działa, wg mnie świeci fajnie, może kiedyś spróbuje diodek, ale póki co nie narzekam, jak dam audio trochę głośnie o bierze więcej prądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2009, 06:56   #16
robak_19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: lubelskie
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 48
Smile Odp: Podświetlenie na nogi

...w mojej foce w wersji comfort podświetlenie działa po włożeniu zarówek...dzięki za podpowiedz
robak_19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2009, 21:00   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Kolego KOMOR, to posłuchaj sobie tego radyjka dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W dieselu, to może więcej czasu potrzeba, bo większu AKU.
Taka ciekawostka, to w BMW MX5 (terenówka taka wielka) AKU siada po mniej więcej 1-2 godzin słucha wspaniałego AUDIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam jestem zwolennikiem oszczędzania energii gdzie się da i te diodówki to dla mnie rewalacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Świecą takim fajnym światłem jak żarówka energooszczędna i wygląda to naprawdę odlotowo i "elegancko" niczym w Mercu. Te zwykłe żarówki 5W, to świecą jak żarówa bez oprawki w stodole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2009, 23:09   #18
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Oj przesadzasz, Jak się uruchomi jakieś wypasione audio to wiadomo że to chłonie energii strasznie dużo, ale nie mów mi że od dwóch 5W żaróweczek aku padnie nawet po 5 godzinach ... zdrowe aku hehe, kolego zluzuj trochę.
U mnie audio nie raz chodziło 2-3 godziny i odpalałem autko bez zająknięcia a było bardzo głośno.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2009, 19:16   #19
mariusz.kowalczewski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: legionowo
Model: Focus
Silnik: 1.8 FF
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

Witam
u mnie również zadziałało. Użyłem żarówek w5w. Mam pytanko (może dziwne), gdzie szukać żarówek "ledowych" lub diod z końcówką pasującą do tych gniazd?
mariusz.kowalczewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2009, 19:42   #20
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Podświetlenie na nogi

W "dobrym" elektroniku. W Krakowie: Monster elektronik.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.