Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2011, 20:02   #21
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Cytat:
Napisał cristoforo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wczoraj wygłuszałem mojego VCT-TI (strasznie rycząca bestia!). Na razie wygłuszyłem bagażnik, tylne nadkola i podłogę pod pasażerem. Użyłem kupionego na allegro filcu. Efekt połowiczny, bo robota nie skończona. Zamierzam dalej wyłożyć filcem podłogę focusa, wszędzie tam, gdzie się da. Później myślę przykleić maty bitumiczne na ścianę grodziową i być może zakupię matę pod maskę. Jestem dość zadowolony - tłumik jest o wiele mniej słyszalny, bardziej słychać silnik, ogólnie już teraz jest dużo ciszej, choć to jeszcze nie to.
A może to skrzynia daje hałas. W ASO na przeglądzie wpisali
Skrzynia biegów głośna ponadnormatywnie.A że chodzi o.k nie haczy,to jeżdże i zbieram 600PLN na zamianę jak się rozsypie.Podaż duża,można i taniej.
Ja w swoim TiVCT uszeregowałem źródla halasu
-opony Pirelli P6
- silnik TiVCT
-skrzynia biegow
-pow 120 km/h osłona dolna pod silnikem furkocze o michę
-wydech
-lusterka i ogólna "aerodynamika".

conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 10:27   #22
siaba
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Opole
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benzynka
Rocznik: 2009
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Witam Ja kupowałem auto w CITY CAR Gliwice odbiór 02/2010 model z 11/2009.Pan wydający auto wyraźnie powiedział że od 10/2009 wszystkie focusy (benzynowe też) mają osłonę pod silnik i matę wygłuszającą Ja te elementy posiadam więc możliwe że niektóre serwisy je wymontowują i zarabiaj ą na nich w nieuczciwy sposób. Na przykład Fiesta 2004 rok którą miałem poprzednio przez salon w Opolu została w salonie ogołocona z filtra kabinowego i podczas podróży i odkręceniu nawiewu na maxa dostałem po oczach piachem i liśćmi z nawiewu co mogło się bardzo źle skończyć. Ten filtr miał być w fiestach seryjnie wg. Ford Polska u mnie była pusta dziura- auto miało 3 miesiące.
siaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 11:02   #23
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

A tu się zgodzę,złodziejstwo w serwisach to w naszym ukochanym kraju rzecz powszechna i nagminna tak samo jak wszędzie-oj przepraszam nie nazywajmy tego złodziejstwem raczej dorobieniem,kombinatorstwem,lub załatwieniem.Niestety aby było inaczej musi się zmienić mentalność,wymrzeć jedno lub dwa pokolenia ,a złodzieje i bandyci z samej góry muszą doprowadzić do tego aby złodzieje niższego szczebla zarabiali godziwie-a to jak wiemy jest nie realne PRZYKRO MI.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 12:05   #24
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Cytat:
Napisał cristoforo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie wczoraj wygłuszałem mojego VCT-TI (strasznie rycząca bestia!). Na razie wygłuszyłem bagażnik, tylne nadkola i podłogę pod pasażerem. Użyłem kupionego na allegro filcu. Efekt połowiczny, bo robota nie skończona. Zamierzam dalej wyłożyć filcem podłogę focusa, wszędzie tam, gdzie się da. Później myślę przykleić maty bitumiczne na ścianę grodziową i być może zakupię matę pod maskę. Jestem dość zadowolony - tłumik jest o wiele mniej słyszalny, bardziej słychać silnik, ogólnie już teraz jest dużo ciszej, choć to jeszcze nie to.
obejrzyj/poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

u siebie okleiłem nadkola od środka matami app i dodatkowo położyłem filc - zrobiło się ciszej, ale przez to teraz dźwięk silnika wyszedł na pierwszy plan

teraz mam zamiar zdjąć przednie wycieraczki i podszybie aby tam wykleić matami
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 14:13   #25
Kubus88
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2010
Skąd: okolice Radomia
Model: H. Accord & Jaguar XJ6
Silnik: 2.2 & 3.2
Rocznik: 1992 & 1996
Postów: 158
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Jak wpływa ten filc na masę? Ciężkie to coś? Ostatnio zabrałem się za konserwacje podłogi od środka w moim escorcie i po zdjęciu wykładziny okazało się, że fabryczne wygłuszenia częściowo przerdzewiały razem z podłogą i chyba zastąpię je wspomnianym filcem. Dobry to pomysł?
Kubus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 22:45   #26
cristoforo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2010
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obejrzyj/poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

u siebie okleiłem nadkola od środka matami app i dodatkowo położyłem filc - zrobiło się ciszej, ale przez to teraz dźwięk silnika wyszedł na pierwszy plan

teraz mam zamiar zdjąć przednie wycieraczki i podszybie aby tam wykleić matami
Jak zrobisz, to opisz jaki efekt i daj może fotki?!
cristoforo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 22:51   #27
cristoforo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2010
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Cytat:
Napisał Kubus88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wpływa ten filc na masę? Ciężkie to coś? Ostatnio zabrałem się za konserwacje podłogi od środka w moim escorcie i po zdjęciu wykładziny okazało się, że fabryczne wygłuszenia częściowo przerdzewiały razem z podłogą i chyba zastąpię je wspomnianym filcem. Dobry to pomysł?
filc z allegro leciutki jest - kupiłem 2 m kw. ważył może z 3 - 4 kg. Ale może warto dać pod filc matę bitumiczną.
cristoforo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 08:59   #28
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

mozna kupić matę z filcem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 12:38   #29
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

tu jest trochę fotek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] trzeba tylko kliknąć "Скрытый текст"
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 15:20   #30
zbyszek082
ford::amateur
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 15-01-2010
Skąd: Prudnik
Model: Ford Fokus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyciszenie silnika 1,6

Witam, ja kupiłem fokusa z 2007.07 roku z orginalną osłoną pod silnik
zbyszek082 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.