Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2009, 17:15   #1
januszx7
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 05-01-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 145 km kod AOWA
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Napęd licznika - gdzie znajduje się przetwornica

Witam.Kupiłem transita 2001 w niemczech prawdopodobnie oprócz standartowego licznika miał tacho ( osobne elektroniczne )ale je ktoś wymontował .Kupiłem na allegro inny licznik podłączyłem i dalej nic nie wskazuje .Elektryk twierdzi ,że oprócz licznika i napędu przy skrzyni biegów musi być przetwornica bo nie będzie działał . Pytanie gdzie w transicie 2001 r znajduje się ta przetwornica .Twierdzi ,że poprzednio rolę przetwornicy pełnił tachograf.

januszx7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 22:27   #2
kolegapit
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 86-
Postów: 76
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

przez tacho przechodził sygnał prędkości do prędkościomierza.Po wymontowaniu tacho obwód został przerwany.Po stronie pasażera pod tak zwaną miską od góry w konsoli(trzeba ją wymontować) w okolicy prawej strony jest złącze elektryczne z dwoma mostkami(taka szara kostka)takie dwa przewody.Spróbuj to namierzyć,trzeba jeden kabelek przełożyć i będzie działać.Jutro poszukam schematu to zobaczę który.
kolegapit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 17:58   #3
kolegapit
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 86-
Postów: 76
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

w załączniku skany schematu.Chodzi o kabelek WH/VT biało-filetowy.Z tego co pamiętam trzeba przełożyć żeby mostek był na 1 i 4
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Obraz.jpg (58.7 KB, 322 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Obraz 002.jpg (88.1 KB, 308 wyświetleń)
kolegapit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 19:59   #4
januszx7
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 05-01-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 145 km kod AOWA
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

Cytat:
Napisał kolegapit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w załączniku skany schematu.Chodzi o kabelek WH/VT biało-filetowy.Z tego co pamiętam trzeba przełożyć żeby mostek był na 1 i 4
Dzięki zobacze jutro.Tylko zastanawia mnie to ze przy skrzyni są dwa czujniki rozymie ze jeden do tach ( 4 piny ) i drugi do licznika 2 piny .Więc po co zostawili podłączony ten drugi czujnik (2 piny ) jak nie odbiera sygnału z niego licznik
januszx7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 20:24   #5
kolegapit
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: Transit
Silnik: diesel
Rocznik: 86-
Postów: 76
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

czujnik 2 piny jest sygnałem prędkości dla ECU silnika,więc musi tam być.Natomiast przetworzony sygnał z ECU wysyłany jest do prędkościomierza.Oryginalne tacho jest montowane w konsoli i jest w pełni elektroniczne,jest tylko taka szuflada na tarczę a prędkościomierz jest normalny tylko nie posiada licznika pełnego przebiegu auta.Ale teraz tego nie rozkminiaj,popatrz na schemat i staraj się znaleźć tą kostkę.
kolegapit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 21:39   #6
januszx7
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 05-01-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 145 km kod AOWA
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

Cytat:
Napisał kolegapit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik 2 piny jest sygnałem prędkości dla ECU silnika,więc musi tam być.Natomiast przetworzony sygnał z ECU wysyłany jest do prędkościomierza.Oryginalne tacho jest montowane w konsoli i jest w pełni elektroniczne,jest tylko taka szuflada na tarczę a prędkościomierz jest normalny tylko nie posiada licznika pełnego przebiegu auta.Ale teraz tego nie rozkminiaj,popatrz na schemat i staraj się znaleźć tą kostkę.

Ok dzieki za informacja jutro zobaczę
januszx7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 11:26   #7
januszx7
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 05-01-2008
Model: Galaxy
Silnik: 2,0 145 km kod AOWA
Rocznik: 2009
Postów: 25
Talking Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

Kolego kolegapit jesteś naprawdę WIELKI chylę czoła miałeś racja w 100 % licznik chodzi .Jeszcze raz stokrotne dzięki
januszx7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 11:57   #8
ext911
ford::amateur
 
Imię: Peter
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Kralovec
Model: Transit 350L
Silnik: 2.2
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

Witam, czy możesz mi doradzić, czy mogę te kroki rozwiązać ten sam problem, ale rok produkcji samochodu 2007?

dzięki
Peter
ext911 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 16:22   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Napęd licznika Transit 2001 rok

Cytat:
Napisał ext911 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy możesz mi doradzić, czy mogę te kroki rozwiązać ten sam problem, ale rok produkcji samochodu 2007?

dzięki
Peter
No... niestety, kolega kolegapit - świetny profesjonalista o olbrzymiej wiedzy - już chyba od trzech lat nie udziela się na Forum...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.