Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2021, 08:18   #5481
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak trzeba , to zamawiają gościa z ucdsem. ...
Ale PO CO????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież jeśli CHCIEĆ by to widzieć, to "widać to gołym okiem" wprost w historii sesji (w dostępie dealerskim) danego auta w etis. Nic nie jest potrzebne, tylko 10 minut analizy i uważnego "patrzenia po cyferkach"...
No może przesadziłem... Potrzebna jest jeszcze wiedza "na jakie cyferki patrzeć"...

Strasznie mi się zawsze podobają te wszelkie legendy miejskie o "szukaniu modów"...

Przecież gdyby Fordowi zależało na "znajdowaniu", to PROŚCIUTEŃKI SKRYPT "wyczesał" by w 5 minut na serwerach etis WSZYTKIE AUTA ze zmienioną mocą, "nieoficjalnie" zupdatowanym Sync3, z uruchomionymi w zegarach dodatkowymi funkcjami itp. itd.
Wszytkie te informacje leżą sobie spokojnie i bezużytecznie na serwerze i NIKT ich tam nie szuka...
ŻADEN UCDS do tego nie jest potrzebny...

Jeśli ktoś "straszy specjalistą z UCDSem" to znaczy, że zupełnie nie należy się bać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 12:15   #5482
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Ja płacze jak czytam te wpisy-ktos coś słyszał ktoś coś wie.Póki co nikt w fordzie nie wpadł na sprawdzanie sum on-line czy też z danych na serwerach.Ma to miejsce w VAGu ale tam zachłaność rozwiązano BOXami.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 21:06   #5483
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Naprawa gwarancyjna. Informacja od elektryka , który był w problem zaangażowany. Co wam jeszcze mam wam napisać ? Numer telefonu ?
Dlaczego ucds ? Nie wiem , nie wnikałem.
Ale zostańmy , że to legenda , bo dalsza dyskusja jest bez sensu...bo nawet udowodnienie tego nic tu nie zmieni.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 21:12   #5484
zenon21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM>180KM
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Potwierdzam, byłem tym UCDS'em.
zenon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:05   #5485
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał zenon21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam, ...
Gratuluję!
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Jak dostanę VIN owego 'pechowca' to pokaże Kolego, że zdalnie, bez UCDSa tam na miejscu, widać wszystko 'jak na dłoni'... Oczywiście, jęśli owe ASO 'miało chęć' podłączyć auto standardowymi metodami i wygenerować sesję diagnostyczną w etis. Jeśli nie - to wszystko to ściema...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - Ford Polska zwracał koszty owego 'bycia UCDSem'???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ASO 'premię dostało' za udawadnianie czegoś tam 'pechowcowi'???

Aby to się 'jakoś tak kupy trzymało' to bym dolara przeciwko orzechom nie postawił...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:19   #5486
zenon21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150KM>180KM
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ech..., żeby trzeba było dowcip tłumaczyć...
zenon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:24   #5487
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Oby to jedno ASO oferowało opcję zmiany mocy na 180 KM (-:

Jestem niemal pewien, że jakbym zadzwonił do tego ASO to by od ręki mieli gotowy cennik na to. Jeszcze się okaże, że owe ASO z klona korzysta d-:

Obawiam się, że w tym przypadku właściciel tak zalazł za skórę ASO, że stąd taka odpowiedź. A groźby do importera można raczej wsadzić w bajki - chodziło o to, by bajka była straszniejsza.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:29   #5488
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem niemal pewien, że jakbym zadzwonił do tego ASO to by od ręki mieli gotowy cennik na to. Jeszcze się okaże, że owe ASO z klona korzysta d-:
Tu masz rację . 2 lata temu jak szukałem sobie nowego smaxa to rzuciłem hasło sprzedawcy, że 150KM to trochę mało i ten wydech dupowaty. W odpowiedzi było , że moc to nie problem, bo to można zmienic .
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 00:18   #5489
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawa gwarancyjna. Informacja od elektryka , który był w problem zaangażowany. Co wam jeszcze mam wam napisać ? Numer telefonu ?
Dlaczego ucds ? Nie wiem , nie wnikałem.
Ale zostańmy , że to legenda , bo dalsza dyskusja jest bez sensu...bo nawet udowodnienie tego nic tu nie zmieni.
Fajnie że są tacy "fachowcy" zaangażowani i znający się na rzeczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.tylko szkoda że ich kompetencje wykraczają poza protokół postępowania producenta i nic nie znaczą.to tak jakby policjant przy rutynowej kontroli chciał nas ukarać z niepowiedzenie -dzień dobry.Daj numer telefonu jak możesz dopytam o co chodzi panom specjalistom i zgłoszę ich do centrali.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 10:19   #5490
jarek102
ford::amateur
 
Avatar jarek102
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: mazowieckie
Model: Ford Mondeo MK4 kombi,Ford Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009r
Postów: 6
Domyślnie jak uruchomić wizualizacje ciśnienia w kołach na tablicy zegarów

Nie mogę znaleść w Forscanie w dziale Moduł IPC opcji ,,Tire Pressure Gauge''które odpowiada za wyświetlanie widoku kół z ciśnieniem na tablicy zegarów.Może ktoś miał taki przypadek i czy jest możliwe uruchomienia wizualizacji.
jarek102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.