Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2010, 21:01   #1
najdzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Witam !!
Zaraz mnie tu każdy objedzie że temat już był i żeby szukał.
Przekopałem już chyba cały internet w poszukiwaniu problemu i nie pomogło.

Problem polega na tym że mój Focus 1.8 TDCI nie chce zapalać na zimnym silniku a dokładniej zapala i gaśnie.
Przekręcam stacyjkę,czekam aż świece się nagrzeją (czekam na cyknięcie przekaźnika),na rozrusznik a autko zapala i gaśnie.Druga próba zapala a po pół sek. gaśnie.Trzecia próba zapala i chodzi.Później już zapala dobrze przez cały dzień.
- w komputerze nie ma żadnych błędów
- wtryski zregenerowane (wymienione zaworki i wyczyszczone)
- filtr paliwa wymieniony ( filtr MANa)
- układ szczelny (paliwo się nie cofa)
- ciśnienie paliwa OK
- świece wymienione (sprawdzałem czy grzeją przed wkręceniem)
- filtr powietrza wymieniony
- aku. dobre
- rozrusznik OK
- nawet dwumasa wymieniona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto jak nie chodziło tak nie chodzi.Zauważyłem również że jak dodam lekko gazu przy odpalaniu to autko zapali ale i tak zgaśnie jak puszcze gaz.Chodzi normalnie dopiero po drugim-trzecim strzale.
Może tu ktoś pomoże bo ja już rozkładam ręce.
Kasa wydana a efektów zero.
Dodam jeszcze że przy zapalaniu nie kopci na żaden kolor.Spaliny są bezbarwne


Ostatnio edytowane przez najdzik ; 22-11-2010 o 21:47 Powód: bark szczegółów
najdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 09:26   #2
zeberko
ford::average
 
Avatar zeberko
 
Zarejestrowany: 23-10-2005
Skąd: Częstochowa
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16v Zetec-SE
Rocznik: 2001
Postów: 111
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

A moze pedał gazu coś szwankuje, ściezki wytarte.
zeberko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 14:22   #3
-ARS-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Czechowice Dziedzice
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Piszę to kolejny raz bo miałem ten sam problem. Może jednak cofie się paliwo ja miałem tak że jak przychodziłem tak po 10-12godzinach do samochodu to zapalił i zgasł a za 3razem odpalił bez problemu. Jak postał 2-4godziny to palił od strzału. Założyłem zaworek zwrotny i pali jak rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-ARS- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 15:21   #4
najdzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Cytat:
Napisał -ARS- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę to kolejny raz bo miałem ten sam problem. Może jednak cofie się paliwo ja miałem tak że jak przychodziłem tak po 10-12godzinach do samochodu to zapalił i zgasł a za 3razem odpalił bez problemu. Jak postał 2-4godziny to palił od strzału. Założyłem zaworek zwrotny i pali jak rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cofanie paliwa wyeliminowane.Mechanik odpalal na krótko z butelki pomijając zbiornik i to samo.
Osobiście sprawdziłem to sam w następujący sposób: odpaliłem autko za 3 razem,chwile pochodziło (jakies 10 min) po czym zgasiłem i odczekałem ok. 1-2 godzin.Po ponownej próbie odpalenia zapaliło za 3 razem.Mnie się wydaje że to wina temperatury silnika lub innej temperatury czegoś tam.
Problem występuje tylko na fizycznie zimnym silniku.
najdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 15:24   #5
najdzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Cytat:
Napisał zeberko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moze pedał gazu coś szwankuje, ściezki wytarte.
Pedał gazu by wywalił błąd to raz a dwa nie mógłbym dodawać gazu po odpaleniu ponieważ komputer w momencie wychwycenia usterki odciołby pedał utrzymująć wolne obroty.
I na bank zostałoby coś w pamięci błędów.
A tu nic.Zero błędów i wszystko jest tak jakby dobrze a jednak jest źle.
Naprawdę mam już ochotę podpalić ten samochód i porzucić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 21:48   #6
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Witam, mam podobny problem. Mój odpala za pierwszym razem, ale pod warunkiem, ze dłużej przytrzymam na rozruszniku. W czasie kręcenia zaczyna łapać i po chwili kręcenia odpala. Po krótkiej pracy pali pięknie. Gdy podczas odpalania puszczam szybciej rozrusznik gasnie i tak ze 3 razy, potem ok. Wtryski ok, zero dymu, nowe sprzęgło i dwumasa. Dodam jeszcze, ze problem jest bardziej uciązliwy podczas chłodów, latem prawie nie wystepuje. Czasami, ale bardzo rzadko wywala sprężynkę. Byłem na kompie, mechanik powiedział, bląd czujnika położenia wału korbowego. Nie chce mi się wierzyć. Padnięty czujnik zero odpalania. Pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 22:46   #7
najdzik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Cytat:
Napisał krzy04 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam podobny problem. Mój odpala za pierwszym razem, ale pod warunkiem, ze dłużej przytrzymam na rozruszniku. W czasie kręcenia zaczyna łapać i po chwili kręcenia odpala. Po krótkiej pracy pali pięknie. Gdy podczas odpalania puszczam szybciej rozrusznik gasnie i tak ze 3 razy, potem ok. Wtryski ok, zero dymu, nowe sprzęgło i dwumasa. Dodam jeszcze, ze problem jest bardziej uciązliwy podczas chłodów, latem prawie nie wystepuje. Czasami, ale bardzo rzadko wywala sprężynkę. Byłem na kompie, mechanik powiedział, bląd czujnika położenia wału korbowego. Nie chce mi się wierzyć. Padnięty czujnik zero odpalania. Pozdrawaim.
Zapalona sprężyka oznacza błąd układu zasilania paliwem.Moim zdaniem czujnik położenia wału korbowego raczej nie należy do układu zasilania tylko do układu zapłonowego.Chyba że wywala ci pomarańczowy silniczek wtedy ten błąd ma sens.
najdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 17:48   #8
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Czujnik wałka też wywala sprężynkę i może "częściowo działać". Sprawdzałeś akumulator? Przy granicznej prędkości rozrusznika mogą wystąpić objawy jak u ciebie. Naładuj i napisz czy jest poprawa.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 17:53   #9
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Dodam, ze z tym problemem walczę juz 2 lata. Nasila się z nastaniem zimna. Akumulator ładowałem i nic nie pomogło. Jeśli przy odpalaniu nie puszczę rozrusznika, tylko kręcę dłużej to zaczyna łapać, i za chwilę odpala i pracuje ok, już nie gaśnie. Po zgaszeniu silnik juz po chwili palenia, odpala be problemu. Sytuacja sie powtarza dopiero po kilkugodzinnym postoju. Pozdrawaim.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 19:00   #10
focusmk1
ford::amateur
 
Avatar focusmk1
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB @Heko
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI Odpala i po pół sek. gaśnie na zimnym

Witam Koledzy.
U mnie dokładnie to samo. W lecie jeszcze jakoś to było, ale teraz im chłodniej tym gorzej, a dzisiaj rano oprócz migającej kontrolki od świec rozległ się trzy razy jakiś dziwny "gong" od kompa (sygnał zupełnie inny niż np. przy zmianie wskazań i otwarciu drzwi przy włączonych światłach).
Problem pojawił się już rok temu, przy mrozach -15 kilka razy nie zapalił rano.
Pojechałem do fachowców, sprawdzili świece, były OK, wymienili filtr paliwa i było lepiej, chyba (albo nie było już tak zimno).
Z tego co widzę to w tym roku już przy -5 będzie ciężko zapalić. Tak sobie myślę, że skoro pomogła wymian filtra paliwa, a obecnie komputer nie pokazuje żadnych błędów to może jednak coś w układzie paliwowym i jak postoi przez noc, a nie daj Bóg dłużej to nie podaje paliwa jak trzeba?
Co do rozrusznika i dwumasy, to w marcu zmieniłem cały zestaw na nowy ale nie starczyło czasu ($) na regenerację rozrusznika, a ponoć jest zalecana przy tej operacji (był trochę zawalony opiłkami), więc może na zimnym silniku po prostu zbyt wolno kręci i to jest powód ciężkiego startu?
P.S. Też myślałem nad pozbyciem się go za pomocą wysokiej temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
focusmk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.