Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2017, 16:24   #1
fahir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Szumiące sprzęgło

Witam,

jakieś pół roku temu wymieniałem sprzęgło ( cały komplet ) u jednego mechanika, który w rejonie cieszy się dobrą renomą. Na początku sprzęgło elegancko pracowało żadnych problemów.
Jakiś miesiąc temu wyczaiłem szumiące łożysko podpory półosi - od razu wymienione. Faktycznie szumiało, ale okazało się że lekki szum nadal zostaje, a myślałem że za wszystko było odpowiedzialne to łożysko.

Wyczaiłem teraz, że między 2 a 3 tysiącami obrotów szumi sprzęgło. Tzn jest to podobny dźwięk do np uszkodzonego łożyska w kole. Jest to słyszalne lekko ale wyraźnie, nie ma żadnego mocnego chrupotania. Dżwięk gdzieś ze środka silnika. Masakra jest jak przy wyredukowaniu biegu za bardzo, np z 2-ki na 1-nkę, strasznie się nasila ten dzwięk. Jestem pewien na 90% że to sprzęgło, bo przy postoju i wciskaniu sprzegła przy stałych 2,5 tysiaca obrotów dzwięk lekko się zmienia.

Coś z dociskiem będzie nie tak, wysprzęglik, jakieś łożysko przy sprzęgle?

fahir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 16:29   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Nic więcej przy sprzęgle nie wydaje dżwięków,jak tylko łożysko oporowe.

Sprawdż dokładnie, bo może to skrzynia biegów wydaje te dżwieki, bo łożysko to raczej tylko w momencie wysprzęglania slychac, a w czasie jazdy nie powinno
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 00:33   #3
fahir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Skrzynia przy dodawaniu gazu by szumiała na luzie?

Dodatkowo zauważyłem że przy zmianie biegów sprzęgło tak "pyka" ale wyczytałem że to ponoć normalne, choć wcześniej tego nie było.

Mogło zostać coś zwalone z tym łożyskiem oporowym? Bo najblizej jestem winy mechanika gdzie wymienialem sprzęgło że coś mu poszło nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fahir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 08:42   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Zacznijmy od tego że skrzynia dostaje napęd ze sprzęgła, więc jeśli jest luz to sprzęgło nie kręci, tylko sam silnik. Druga sprawa, kto normalny redukuje z 2 na 1 mając obroty na drugim biegu na zwykłej manualnej skrzyni? Nawet na wyścigach się to bardzo rzadko zdarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie dowiesz się dopóki jakiś mechanik tego nie obejrzy z sondą. Taka diagnostyka nic nie kosztuje, a dowiesz się na 90% w którym miejscu stuka, szumi i co w tym miejscu się znajduje.

Jak ty tak jeździsz zmieniając 2 bieg na 1-szy to może którąś ośkę przegubu szlag trafił, z tym że taki szum występuje na biegu jak i bez, ale to wszystko tylko takie gdybanie.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 01-04-2017 o 08:58
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 09:28   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Konani, nie masz racji, na luzie pracuje sprzęgło i skrzynia biegów.
Skrzynia całkowicie zostaje odłączona, i żaden element w niej nie pracuje, dopiero po wcisnięciu pedału sprzęgła, i odczekaniu paru sekund.
Wtedy obraca sie tylko koło zamachowe z dociskiem,łożysko oporowe, a tarcza sprzęgłowa razem z wałkiem sprzęgłowym dającym napęd do skrzyni stoi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 09:41   #6
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Miałem na myśli luz jako wciśnięcie sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój błąd
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 14:37   #7
fahir
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2016
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Szumiące sprzęgło

Nie jeżdzę redukując z 2 na 1, po prostu przy zabawie i sprawdzaniu co jest nie tak wpadłem na trop ze wlasnie w tym przypadku jest najgorzej.

Wybieram sie do mechanika bo mam do zrobienia rozrzad. Jednoczesnie wymieniam tez pompe wspomagania. Chcialem dojsc co to takiego, zeby przy powyzszych naprawach wzieli sie tez za to. Mam dosyc duzo na koncie mechanikow ktorzy wymieniali nie to co trzeba i po prostu chrzanili sprawe, wiec zawsze wole teraz pierwszy sie upewnic co faktycznie jest do roboty.

Czyli dowiedzialem sie ze to nie jest jakas popularna usterka, wiec stawiam poki co na sprzeglo. Chyba ze jakas rolka przy pasku wielorowkowym, okaze sie podczas wymiany rozrzadu
fahir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.