Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2009, 12:40   #11
Gregory P.
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2007
Skąd: opolskie
Model: Focus I / II
Silnik: 1,8TDCi / 1,6 100 kM
Rocznik: 2002 / 2010
Postów: 55
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Tak. Na zimnym silniku przy ok 2000 obr występowało coś jakby częste przerywanie zapłonu. Objawiało się to drganiami w napędzie ale przy mocniejszym dodaniu gazu ustępowało. Po 1 - 3 km w było porządku. Musisz ocenić czy to " już jest ten moment " i ewentualnie najpierw zrobić diagnostykę wtryskiwaczy. ( Bo może coś tańszego jest przyczyną kłopotów).
Pozdrawiam

Gregory P. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 16:37   #12
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Dzieki za odpowiedz. Sprawdze swiece, choc watpie ze to one sa winne. A jak kopcenie bedzie bardzo uciazliwe to zajme sie wtryskiwaczami.

Pozdro
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 17:01   #13
marcinx00
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2007
Skąd: Radzymin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 90
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Ja dziś swoją fiestę przekatowałem przez pare ładnych kilometrów ale też nic nie pomogło jak silnik ostygł spowrotem kopci przy odpalaniu i rzuca silnikiem do 2 tys obrotów powyrzei jest ok a jak złapie temperatury chodzi idealnie na całym zakresie obrotów, czy jak zrobie test przelewowy wtryskiwaczy to musze to sprawdzać na zimnym silniku bo wtedy jest źle czy i na ciepłym wyjdzie jeśli któryś wtryskiwacz jest walniety ?

Obiawem też jest coś takiego ze jak trzymam gaz w stałym połozeniu powyrzej 2 tys obr. to sam wchodzi na trochę wyższe i zaraz spada na te same (obroty falują )

Ostatnio edytowane przez marcinx00 ; 17-10-2009 o 17:04
marcinx00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 13:24   #14
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

swiece sprawdzone. tak jak przypuszczalem, wszystkie 4 grzeja dobrze. czy ktos ma jeszcze jakies sugestie oprocz wtryskiwaczy ?

a co do wtryskiwaczy to czy przy takich objawach myslicie, ze wystarczy ich przeczyszczenie ? i jeszcze jedno pytanie - kiedy trzeba kodowac te wtryskiwacze, tzn. po jakich naprawach ?
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 17:52   #15
jajcyk
ford::average
 
Avatar jajcyk
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Świebodzin
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Cytat:
Napisał gramble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swiece sprawdzone. tak jak przypuszczalem, wszystkie 4 grzeja dobrze. czy ktos ma jeszcze jakies sugestie oprocz wtryskiwaczy ?

a co do wtryskiwaczy to czy przy takich objawach myslicie, ze wystarczy ich przeczyszczenie ? i jeszcze jedno pytanie - kiedy trzeba kodowac te wtryskiwacze, tzn. po jakich naprawach ?
Ja miałem tą samą przypadłość, kopcił na siwko przy odpalaniu,(świece były nówki NGK, ale sprawdziłem na wszelki wypadek) wymieniłem akumulator na nowy, problem zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jajcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 21:41   #16
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

jajcyk, ale tez Tobie przerywal ? kurcze ale zeby aku mial cos do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fakt ze bateryjka w moim focusie juz powoli sie chyba konczy...
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 11:59   #17
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

dzisiaj w trybie serwisowym licznika sprawdzilem napiecie na aku - 12V przy zgaszonym silniku i 14V przy odpalonym wiec chyba jest ok.

Czy takie "cykanie" (ale nie takie jak zawory) to odglos z wtryskiwaczy ? jakies wieszanie ich czy cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 15:36   #18
jajcyk
ford::average
 
Avatar jajcyk
 
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Świebodzin
Model: Fiesta MK5
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Cytat:
Napisał gramble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jajcyk, ale tez Tobie przerywal ? kurcze ale zeby aku mial cos do tego fakt ze bateryjka w moim focusie juz powoli sie chyba konczy...


dzisiaj w trybie serwisowym licznika sprawdzilem napiecie na aku - 12V przy zgaszonym silniku i 14V przy odpalonym wiec chyba jest ok.

Czy takie "cykanie" (ale nie takie jak zawory) to odglos z wtryskiwaczy ? jakies wieszanie ich czy cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No własnie nie przerywał, wiesz w sumie to inny silnik i na innej zasadzie działa pompa, ale też zdziwiło mnie, że kopcił na starym, a na tym nowym nie.
Stary był 60 Ah a nowy 75 Ah( alarm, sprzęt audi, więc lepiej większy i pozwalają max. zamontwać taki). A długo ci kręci, czy cyk i łapie ?

A z tym cykaniem, to tez tak miałem, wlałem Liqui Moly Diesel-Spulung, i teraz już tego nie ma. Ten dziwięk przypomina, spóźniony zaskok tłoka, przynajmniej takie moje odczucie było.Zresztą kumpel tak ma, u siebie w takim samym Focusie co u ciebie, więc ciężko stwierdzić.
jajcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 16:55   #19
Michał Sęk
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Czersk, Pomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Moje poranne falowania trochę ustały, zalałem do pełna vervą i wlałem dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy. Po przejechaniu 200 kilometrów ranne odpalanie zdecydowanie się poprawiło jak znikną obiawy to narazie zostawiam, a jak nie to muszę sprawdzić wtryski, może taki sam zabieg by tobie też pomógł. Sprawdz również błędy na kompie.
Michał Sęk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 18:07   #20
buszm
ford::amateur
 
Avatar buszm
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus MK II
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: kopci na bialo i szarpie na zimnym

Witam, mam podobny problem. Kopci na biało zawsze rano, a przy nagłym przyspieszaniu chmurka też nie raz poleciała. Przy ok 1200obr/min silnik wpada w dziwne wibracje. Silnik głośniejszy niż podobne z tym przebiegiem (120tys). Byłem w Wikarze w KRK 4 miesiące temu stwierdzili że wszystko OK (magicy z tego wynika bo wszystko na słuch badali). Nie dawało mi to spokoju więdz odwiedziłem EuroCar. Testy układu wtryskowego i diagnoza jedna - wymiana wtryskiwaczy. Czekam na sprowadzenie części i telefon od nich. Cena brzmi jak siekiera w plecach 6970zł ale na szczęście płaci FordProtect ;-)
buszm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.