Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2012, 11:31   #11
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał dwoje19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ci się tak zagrzeje znów to sprawdź czy wszystkie węże chłodnicy i ona sama są tej samej temperatury oraz czy wentylatory chodzą. Jeśli węże nie są jednakowo gorące to termostat ci się zawiesza.
Jak to sprawdzisz to będziemy myśleć dalej.
Zeby to sprawdzić to muszę jechać w trasę bo grzeje się powyżej 120 km/h. Obawiam się ,że zanim wyhamuję i zajrzę to wentylatory już mogą nie pracować. w sumie to nigdy nie widziałem by one pracowały. Przy jakiej temp. powinny się włączać ?

Pozdr,

amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 12:00   #12
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zeby to sprawdzić to muszę jechać w trasę bo grzeje się powyżej 120 km/h. Obawiam się ,że zanim wyhamuję i zajrzę to wentylatory już mogą nie pracować. w sumie to nigdy nie widziałem by one pracowały. Przy jakiej temp. powinny się włączać ?

Pozdr,
Na pewno nie w trasie - wtedy masz pęd powietrza.
Wyłącz ogrzewanie i zostaw na wolnych obrotach - w końcu dojdzie do temp. załączenia wentylatorów. Przy czym bacznie obserwuj węże wodne i temp. na blacie.
Acha jedna sprawa jeśli padła ci pompa to odkręć korek ze zbiornika wyrównawczego i zapal silnik. Jeśli nie ma przelewu w zbiorniku to albo pompa padła, albo zatkał się taki zaworek zwrotny w wężyku przelewowym do zbiornika (jest na nim takie zgrubienie).
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 12:38   #13
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

A kiedy powinny się one załączyć ?
Przecież zanim się rozgrzeje to wieczność minie. Z tego co wiem nawet przy 90 C sie nie załączają.

Z przelewaniem to dziś sprawdzę.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-04-2012 o 08:52 Powód: nie cytujemy całych postów
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 14:14   #14
pawcio71
ford::average
 
Avatar pawcio71
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK3 .Galaxy 2.0i.
Silnik: 2.0TDCI,2.0i lpg
Rocznik: 2007,1997
Postów: 172
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Sprawdz drożność chłodnicy....no i uszczelka to nie wszystko,lubią pękać głowice,a czasem i blok[oby nie]
pawcio71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 18:10   #15
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał pawcio71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uszczelka to nie wszystko,lubią pękać głowice,a czasem i blok
niestety to racja . U mnie nie było zwiększonego spalania płynu nie ubywało raczej w normie, w oliwie czysto ale ciśnienie w przewodach było i klopot gotowy nie bede po raz kolejny pisał jak wygląda uszczelka i jak się uszkadza w dizlu. ciut inaczej jak w benz.Poczytaj i diagnozuj napisz co wyszło .
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2012, 08:36   #16
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Oby nie. Oby skończyło się na termostacie. Diagnozować będą chlopaki z Diagtronik więc liczę na ich doświadczenie.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-04-2012 o 08:52 Powód: nie cytujemy całych postów
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2012, 20:06   #17
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Diagnozować będą chlopaki z Diagtronik więc liczę na ich doświadczenie.
Jak w bedziesz u nich w Jankach, to powiedz aby włączyli swoje forum...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 08:35   #18
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Re: Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety to racja . U mnie nie było zwiększonego spalania płynu nie ubywało raczej w normie, w oliwie czysto ale ciśnienie w przewodach było i klopot gotowy nie bede po raz kolejny pisał jak wygląda uszczelka i jak się uszkadza w dizlu. ciut inaczej jak w benz.Poczytaj i diagnozuj napisz co wyszło .
Witam,

Byłem na diagnozie , kolo podłaczył jakiś trójnik z manometrem do przewodu idącego do zbiorniczka wyrównawczego chłodzenia, przejechaliśmy się i pokazuje mi ,że ciśnienie jest za duże. Powinno być poniżej 1 bara a u mnie prawie 1,5. Stwierdził jednoznacznie ,że to uszczelka pod głowicą. Pojade jeszcze do innego speca od VW bo generlanie objawów nie mam aby to była uszczelka. Podejrzewam też termostat, że może się przycinać.
Pytanie: Czy przy wymianie uszczelki trzeba planować głowiece itd... czy wystarczy wymienić jako uszczelkę ?
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2012, 14:48   #19
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Kolego szanowny.
Miałem te same obiawy i okazało się, że padła uszczelka pod głowicą. Dzięki koledze Stefano sprawdziłem co i jak za pomocą szczykawki takiej dużej 25. Mianowicie podgrzałem troszkę płyn następnie zaciągnąłem go do szczykawk (wycisnąłem tak by nie było wolnego powietrza) i po dziesięciu minutach obserwowałem czy nie ma pęcherzy (u mnie były co wskazywało,że mam dwutlenek węgla w płynie). Tak jak mi powiedział Janusz (Stefano) uszczelka padnięta. Roboty co nie miara. U mnie na szczęście udało się nie planować głowicy (można po wyciągnięciu zrobić pomiary). Dodatkowy plus to to, że nie wyciąga się wtrysków i nie ma potrzeby ustawiania.
PS. Jak by co to napisz na pw to więcej coś napiszę.
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 07:59   #20
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Re: Odp: grzeje się powyżej 120 km/h

Dzięki za info. Stefano jest nieoceniony. Byłem u niego na dogrzewaczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemniej jednak dziś wstawiam jeszcze samochód do gościa, który pracuje w VW a po godzinach naprawia u siebie i ma mi wszystko przejżeć. Wole mieć 100% pewności, że to to

Pozdr,

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-04-2012 o 08:52 Powód: nie cytujemy całych postów
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.