Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2012, 12:21   #1
kub3k
ford::beginner
 
Avatar kub3k
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: '01
Postów: 48
Domyślnie Przestała działać klimatyzacja

Sprawa ma się tak, wymieniłem sprężarkę klimatyzacji (poprzednia była nieszczelna i wyleciał przez nią cały czynnik) następnie nabiłem klimę (820g czynnika, było pusto), po nabiciu było super, klima pięknie chłodziła itp. Na drugi dzień pojechałem w trasę, chciałem włączyć klimę i nic, leciało ciepłe powietrze, po jakimś czasie zaczęło lecieć chłodniejsze ale to i tak nie to co powinno być. Na postoju po naciśnięciu AC nie włącza się wiatrak, czynnik jest, bezpieczniki sprawdzone (ten od tempomatu też). Nie mam bardzo pomysłu co jest nie tak, czyżby było coś nie tak ze sprężarką?

kub3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 12:24   #2
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Skąd wiesz, że odpowiednia ilość czynnika nadal jest w układzie - może jest jeszcze gdzieś nieszczelność bo to jest najczęstsza przyczyna.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 12:36   #3
kub3k
ford::beginner
 
Avatar kub3k
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: '01
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

no po naciśnięciu tego zaworka w rurce do tłoczenia czynnika słychać "psssyt", czyli musiałbym znowu jechać do tych co nabijają klimę i żeby ściągnęli czynnik i zobaczyli ile go jest...no i przy nabijaniu klimy była sprawdzona szczelność i było OK

edit

po nabiciu klimy i przejechaniu jakiś 20km, po wyłączeniu auta było słychać takie jakby syczenie/pyrkanie z okolicy pasa przedniego, jakby gaz się sprężał czy coś, ciężko mi to teraz określić...

Ostatnio edytowane przez kub3k ; 31-05-2012 o 12:56
kub3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 20:21   #4
pawcio71
ford::average
 
Avatar pawcio71
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK3 .Galaxy 2.0i.
Silnik: 2.0TDCI,2.0i lpg
Rocznik: 2007,1997
Postów: 172
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

A oringi uszczelniające przy wymianie sprężarki sprawdzone?
pawcio71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 20:57   #5
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Cytat:
Napisał kub3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... żeby ściągnęli czynnik i zobaczyli ile go jest...
po nabiciu klimy i przejechaniu jakiś 20km, po wyłączeniu auta było słychać takie jakby syczenie/pyrkanie z okolicy pasa przedniego, jakby gaz się sprężał czy coś, ciężko mi to teraz określić...
Wystarczy sprawdzić jakie jest ciśnienie w układzie, a niekoniecznie sprawdzać jaka jest waga czynnika.
Jeżeli coś dziwnego słychać po wyłączeniu silnika to skup się właśnie na tym bo ten objaw może mieć związek z prawdopodobnie uciekąjacym czynnikiem.

Ostatnio edytowane przez benio ; 31-05-2012 o 20:59
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 21:09   #6
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Kolego benio absolutnie się z tobą nie zgodzę, właśnie sprawdza się ilość czynnika w układzie wagowo, ciśnienie nic Ci nie powie po przy 700gramach i przy 200 będzie takie samo w układzie.
Kolego kub3k takie jakby syczenie/pyrkanie z okolicy pasa przedniego pochodzi najprawdopodobniej od zaworu rozprężnego-tak ma byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dobrze jak wentylator chłodnicy nie kręci-powinien chodzić i schładzać skraplacz żeby nadmiernie nie wzrastało ciśnienie.
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 21:16   #7
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Witek,
oczywiście ilość czynnika w układzie sprawdza się wagowo tak jak napisałeś, ale jeżeli ciśnienie w układzie jest niższe niż było to przecież czynnik również częściowo się ulotnił. Więc jeżeli sprawdzą Ci ciśnienie w układzie, które będzie niższe niż było wcześniej to będzie jasne dlaczego klima nie działa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2012, 22:33   #8
kub3k
ford::beginner
 
Avatar kub3k
 
Zarejestrowany: 19-03-2010
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: '01
Postów: 48
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Cytat:
Napisał pawcio71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A oringi uszczelniające przy wymianie sprężarki sprawdzone?
nie sprawdzałem, po prostu wyjąłem starą sprężarkę i włożyłem nową i tyle. A gdzie te oringi są? Na samej sprężarce?

W sobotę jeśli mi się uda pojadę do kogoś od klimy i wtedy zobaczę ile jest czynnika, przed nabiciem klimy była sprawdzana szczelność i było wszystko ok, no cóż po moim mk3 mogę się wszystkiego spodziewać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kub3k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2012, 09:16   #9
witek77
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: pomorskie
Model: zetec, endura de, tddi, obecnie MKIV kombi titanium x
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

Cytat:
Napisał kub3k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie sprawdzałem, po prostu wyjąłem starą sprężarkę i włożyłem nową i tyle. A gdzie te oringi są? Na samej sprężarce?
Tak na samej, na króccu ssącym i tłoczącym zasadą jest, że wymienia się przy takim zabiegu o-ringi na nowe.

W sobotę jeśli mi się uda pojadę do kogoś od klimy i wtedy zobaczę ile jest czynnika, przed nabiciem klimy była sprawdzana szczelność i było wszystko ok, no cóż po moim mk3 mogę się wszystkiego spodziewać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już będziesz to powiedz "klimiarzowi" po za sprawdzeniem ilości czynnika, wykonaniu próby szczelności itd. o wentylatorze-on powinien pracować, inaczej na postoju wzrośnie ciśnienie i czujnik wysokiego ciśnienia odłączy sprężarkę.
witek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2012, 20:21   #10
Kobranocka
ford::average
 
Avatar Kobranocka
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Dąbrówka okolice Starogardu Gdańskiego
Model: MONDEO GHIA COMBI
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 56
Domyślnie Odp: Przestała działać klimatyzacja

A może sprawa jest banalna. Zobacz czy za zaworem rozprężnym przewód jest zalodzony. Świadczyło by to o zawilgoceniu układu. Przy wcześniej nieszczelnym układzie (nieszczelna sprężarka) mogło dojść do zawilgocenia całego układu klimy. Z tego co wiem to powinno się po naprawie najpierw pozbyć wilgoci z układu.
Miałem podobnie w MK2 - nieszczelna sprężarka. Po wymianie sprężarki i nabiciu klimy w pierwszy dzień wszystko było ok. Na drugi dzień klima już nie chłodziła. Okazało się że układ jest mocno zawilgocony i nie przepuszcza czynnika przez zawór rozprężny (zalodzenie). Skończyło się na wymianie skraplacza i osuszacza. Duże koszty ale jazda po naprawie wspaniała.
Ale może również być tak jak koledzy opisują - kolejna nieszczelność i ubytek czynnika chłodzącego

Ostatnio edytowane przez Kobranocka ; 02-06-2012 o 20:23
Kobranocka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.