Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2011, 15:26   #21
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie

koledzy a mozecie mi powiedziec opisac jakie czesci wchodza w skład turbo bo mam dostep do bardzo tanich i sprawnych czesci z chiszpani ostatnio kuzyn przysłał mi intercooler do mondka w idealnym stanie tylko za 10euro i mam do zdobycie setki czesci za grosze tylko nieorientuje sie co moze do turbo nalezec (dodam ze wysyła mi paczke z wtryskami do 2.0 TDDI za 17euro = jakies 50zł) dlatego chce skompletowac cały układ zebym miał na podmianke bo u mnie cos niechula

jesli chodzi o wtryski zdaje mi sie ze z nimi problem bo wokół wtrysków jest mokro a sprawdzałem przewody przelewowe wszystko ok nie popękane i ciasno siedza


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-07-2012 o 23:18
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2011, 21:47   #22
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Cytat:
Napisał berek1903 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli chodzi o wtryski zdaje mi sie ze z nimi problem bo wokół wtrysków jest mokro a sprawdzałem przewody przelewowe wszystko ok nie popękane i ciasno siedza
To wymień sobie kolego te uszczelniacze wokół wtrysków, bo one olej silnikowy puszczają i dlatego masz mokro.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 19:59   #23
dibo25
ford::amateur
 
Avatar dibo25
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

mam podobny problem, jestem posiadaczem Mondka 2.0 tdci 130km ( podobno jest chip na 160 kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), niestety wyskoczył mi tłok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wymieniłem cały słupek. dodatkowo okazało sie że trzeba zrobić dwumase Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., odebrałem samochód i było pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mondek zbierał się jak szalony...nagle po jakiś dwóch dniach nagły spadek mocy i kopcenie na czarno z rury....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.mam nadzieje że to rura od intercoolera....
dibo25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 08:25   #24
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie

a co powiecie o tym?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mianowicie byłem na kompie i okazało sie ze czujnik cisnienia nie reaguje (link do strony allegro jak one wygladaja)[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. gosc który mi sprawdzał mówił ze jeden reaguje a drugi nie. co sie okazało zaglądnołem pod auto i 2 kable które do niego dochodza sa poprzerywane ale jakos poprzedni własciciel pokleił, sprawdziłem miernikiem na stały prad i zmienny zadne napiecie na przewody niedochodzi (oczywiscie na odpalonym silniku sprawdzałem) i tu jest własnie ten problem o który chciałem pytac gdzie znalesc przewody lub moze jest do tego jakis przekaźnik, ewentualnie moze znacie jakies inne obejscie dodam ,ze czujnik podpinałem pod akumulator od skuterka i normalnie w nim cos klika


dodam ze prawdopodobnie przez ten czujnik turbo mi nie chodzi męcze auto jako zwykły 2.0 diesel później dodam kwestie podpiecia przewodów podcisnieniowych na te czujniki bo mi popekały i niewiem teraz co do czego idzie :-)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. własnie o te 2 czujniki mi chodzi sa one montowane razem przy skrzyni biegów wraz z plastikowym baniaczkiem

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-07-2012 o 23:18
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 08:48   #25
Krzys.
ford::average
 
Avatar Krzys.
 
Zarejestrowany: 23-08-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 114
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Jest jeszcze jedna możliwość. Zapchał się katalizator. U mnie walczyło z tym ASO i nie znaleźli. Przetrzepałem sam wszystkie rury, czujniki przemyłem, turbinę rozkręciłem, no dosłownie cały układ od dolotu i nic, wsio było ok. Dopiero znajomy mechanik pooglądał i stwierdził, że zapchał się wydech lub katalizator. I faktycznie, po wykręceniu kata widać było, że jest zapchany. Po wypruciu moc wróciła, chyba nawet więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że auto nie kopciło, może troszkę na czarno jak się na luzie wkręcił silnik powyżej 3,5 tys/obr. A i jeszcze najmniejszych problemów z odpaleniem nie było, obroty trzymał równiutko. No nie było się do czego przyczepić oprócz tego, że mocy nie miał i nie mogłem rozpędzić więcej jak 110 km/h.

Jeszcze mi wpadła taka myśl. Zobacz czy jak zapalisz auto to podnosi się dźwignia od sterowania geometrią turbiny. Potem jak dodajesz gazu powinna podnosić się mocniej. U mnie widać było, że tak się dzieje na ułamek sekundy po czym dźwignia całkiem schodziła na dół. Spaliny nie mogły napędzić turbiny i komp ją odłączał. A pokazywało tylko błąd tego czujnika na rurze za intercoolerem.

Ostatnio edytowane przez Krzys. ; 07-06-2011 o 08:56
Krzys. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 20:33   #26
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie

kurcze no niewiem co o tym myslec mówisz o kacie itd. moze cos w tym jest ale to napewno odrebna sprawa bo na kompie pokazało ze czujniki cisnienia jeden pracuje a drugi nie i faktycznie cos było kombinowane ale jak ewentualnie znalesc przyczyne usterki i jak ja wyeliminowac badz obejsc

acha zapomniałe bo mówisz o sprawdzeniu dzwigni na turbinie ale niestety mam pomieszane przewody podcisnieniowe i niewiem teraz który od czujników cisnienia na co idzie i z którego dokładnie miejsca zakładałem temat na forum ale nieznalazłem dotad odpowiedzi

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-07-2012 o 23:18
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 22:45   #27
Mondeou
ford::average
 
Avatar Mondeou
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-05-2005
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo Mk1 i Mk3
Silnik: 1,6i, 2,0TDCi
Rocznik: 94',04'
Postów: 54
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Kolego jak już znajdziesz jaki miałeś z autkiem problem to daj znać na forum bo ja już od 2 m-cy mam podobny problem i nie znalazłem jeszcze rozwiązania tego problemu. Mi brakuje ok 20-30% mocy ;-(
Mondeou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 07:57   #28
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

zna moze ktos juz informacje na temat mojego przypadku z mondim?
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 14:22   #29
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Ostatnio wymieniałem filtr powietrza.
Żeby nie uszkodzić, przed wymianą filtra wypiąłem przepływomierz.
Po wymianie filtra i zakończeniu całej operacji musiałem gdzieś pojechać i... masakra!!!
Zero mocy samochód zachowywał się jak bez turbiny lub z pękniętym którymś wężem dolotowym.
Na koniec dnia pomyślałem o przepływomierzu. I faktycznie nie wpiąłem go po wymianie filtra, na swoje miejsce. Po umieszczeni przepływki na swoim miejscu, Mondeuszowi powróciła dawna moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli macie więc samochody z przepływomierzem i macie problem z mocą, ta sprawdźcie i ten element również.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 19:53   #30
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

no ja wsumie mam oryginalny przepływomierz i kupiłem nowy takze fordowski od mk3 oryginal i dalej nic a wtyczka siedzi elegancko takze przynajmniej u mnie niema mowy o złym podłączeniu bład u mnie siedzi napewno przy tych czujnikach cisnienia co wczesniej dałem foty ale jak rozwiazac problem to niebardzo wiem ogólnie robie samochody pod wzgledem technicznym ale nie elektrycznym(podstawaowa elekrtryke robie ale az tak zaawansowana to nieee) takze w tym temacie mam problem dlatego prubuje pierwsze na forum moze ktos sie zna lub podsunie jakies opcje zawsze kazda rada dobra pozdrawiam
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.